Polaków mecz z USA i z boiskiem Z czuba i na żywo

Ten mecz to kilka prób jednocześnie. Dla reprezentacji jako takiej to jeden z ostatnich poważnych sprawdzianów przed meczem z Niemcami. Dla niektórych piłkarzy to ostatnia okazja, żeby wywalczyć powołanie na Euro. Dla Krakowa może nie ostatnia, ale okazja, żeby pokazać się jako potencjalna arena Euro 2012. Dla murawy na stadionie Wisły to też okazja - żeby zniweczyć wszystkie te starania. Ale piłkarze murawę wykiwali i większość starań zniweczyli sobie sami.

Polska - USA - relacja klasyczna

 

KONIEC Na do widzenia Stefan Szczepłek potwierdził nasze obawy: Nie szwankował jeden element. Tylko wiele.

Z cyklu "A tymczasem...". Niemcy wygrali 4:0.

I tym optymistycznym akcentem... Dziękujemy i dobranoc.

KONIEC Beenhakker: Co mogę powiedzieć... Iwański tłumacząc wypowiedź trenera: Trener chyba nie do końca potrafi wytłumaczyć tę porażkę.

A my potrafimy - Polacy zagrali fatalnie.

KONIEC Tuż przed końcem trybuny opuścił Apoloniusz Tajner. Stwierdził, że Polska wypadła słabiej niż Małysz w tym sezonie. Ale tu nie zaleca zmiany zagranicznego trenera na Łukasza Kruczka - tyle dobrego.

Po tym meczu na pewno ktoś zada pytanie, czy reprezentacja Polski to drużyna, która ograła Czechów, czy przegrała z USA. Na szczęście prawda będzie leżała pośrodku. Hm, czy my napisaliśmy na szczęście?

90. min + 2 Johnson sam na sam z Borucem. Bardzo się tym zdziwił, bo przy żadnym poważnym obrońcy... Jeszcze raz - przy jakimkolwiek obrońcy w okolicy kilku kilometrów nie miałoby prawa się to zdarzyć. Wbiegł w pole karne i się przewrócił, prawdopodobnie ze strachu przed wracającym Dudką. Naszym środkowym pomocnikiem i jedynym polskim obrońcą w całym meczu.

90. min Sędzia doliczył trzy minuty. Litości.

88. min Na trybunie prasowej w Krakowie trwa dyskusja co po zobaczeniu wyniku dzisiejszego meczu pomyślą Acquafresca i Roger. Pierwszy pochwali w duchu swój wybór, drugi zacznie się zastanawiać, czy może jeszcze zabrać swoje papiery z polskiego urzędu.

Z cyklu "A tymczasem...". Holendrzy jednak pokonali Austriaków 4:3! Czyli proszę, jednak się da. Szwajcaria - Niemcy 0:3. Tylko w meczu Chorwacji ze Szkocją nie królują trójki.

87. min Kibice śpiewają hymn, a chyba powinni Rotę. Albo "Bema pamięci żałobny rapsod".

85. min Rzut rożny dla Polaków - Howard piąstkuje i nikt mu w tym nie przeszkadza. Generalna zasada jest taka - jak Polacy wykonują stały fragment gry, to piłka spada tam, gdzie są sami Amerykanie. Kiedy Amerykanie wykonują stały fragment gry - jest dokładnie tak samo.

Z cyklu "A tymczasem...". Dobra, koniec zmartwień. Austria - Holandia 3:3.

84. min Lewis strzela z kilku metrów, ale Boruc broni. No tak, jak w końcu Boruc zrobił znakomitą interwencję, to sędzia odgwizdał spalonego.

81. min Generalnie Polacy stosują taką taktykę, że biega ten, który znajduje się w odległości pół metra od piłki. Jeśli ktoś biegnąc wypuszcza ją sobie dalej - zatrzymuje się.

79. min Rzut rożny dla Polaków. Obrońcy wybijają przed pole karne, ale nabiegający Goliński potyka się na piłce. W odpowiedzi szybka kontra Amerykanów, na szczęście na 30 metrze przed bramką stwierdzili, że to za łatwe i postanowili poczekać na naszych obrońców.

Szpakowski: Proszę zobaczyć, jak szybko przedostają się pod naszą bramkę.

A co w tym dziwnego, skoro nikt im w tym nie przeszkadza.

77. min Tadeusz: Jesli pochylenie glowy do przodu przez dryblasa w biegu (bramka Onyewu) jest dla was pozycja "szczupaka",to powinni wam zabrac karty wedkarskie. Zabrali nam już dawno, za mówienie prawdy o złowionych przez nas rybach.

Przy okazji, naszła nas refleksja. Trzeci gol stracony po stałym fragmencie gry. A za dwa miesiące będzie je wykonywał Ballack. Ivanshitza nie boimy. Jeszcze.

75. min Coś nam się wydaje, że chorwacki dziennikarz napisze taki tekst, że cała Europa przestanie nas traktować poważnie. Mamy nadzieję, że dzięki temu na Euro będą nas lekceważyć.

Matusiak ograł przed polem karnym dwóch obrońców, strzelił, Demerit jeszcze bardzo sprytnie zmylił Howarda, ale piłka przeleciała obok bramki.

Z cyklu "A tymczasem...". Szwacjaria - Niemcy 0:2.

73. min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lewis strzela z rzutu wolnego. Mur nie podskoczył, Boruc się spóźnił i klops. Mimo naszych wysiłków zwolennicy Teorii Klęski mają się znakomicie.

70. min Korespondent tymczasem zerknął przez ramię chorwackiemu dziennikarzowi, który napisał: "22 tys. ljudi pljeskalo". Pljeskało to najlepsze słowo na określenie dzisiejszej formy Polaków.

69. min Z cyklu "A tymczasem...". Dla wszystkich zwolenników Teorii Klęski mamy złą wiadomość, Austria prowadzi z Holandią już tylko 3:2.

67. min Spróbowaliśmy zaskoczyć Amerykanów ich własną bronią, to znaczy po koszykarsku. Rozegranie po obwodzie i podanie pod kosz, yyyyy, to znaczy pod bramkę. Jednak Smolarek z ostrego kąta i atakowany przez obrońców nie dał rady. Z kilku metrów - kilka metrów ponad bramką.

66. min MATUSIAK WATCH . Różnica między MAtusiakiem a Brożkiem jest między innymi taka, że ten pierwszy właśnie zaliczył przechwyt na własnej połowie. Brożek na własnej połowie był tylko tuż przed pierwszym gwizdkiem.

64. min Goliński rozpoczął od tak zwanego kąśliwego strzału. Wprawdzie prosto w ręce Howarda, ale jak się nie ma, co się lubi...

Dostaliśmy sms: Przecież ten Matusiak jest zapuszczonym kocem i nic z niego nie będzie.

Jak w takim razie określić Brożka?

62. min Goliński wchodzi za Radomskiego, znaczy będziemy grać bardziej ofensywnie.

W USA też zmiany - schodzą Ching i Onyewu, wchodzą Wolff i Demerit. Nie to, żeby nas to cokolwiek obchodziło, podajemy tylko z kronikarskiego obowiązku.

60. min MATUSIAK WATCH . Matusiak w indywidualnym starciu z całą obroną rywali, uległ przewadze liczebnej. Ale przynajmniej wdał się w jakieś starcie.

57. min Groźna akcja Amerykanów, którą opiszemy głównie onomatopeją. Ziuuuuuuu, łup, łup, łojezu, łomatko, wybij, wybij, ale nie do niego, na ziemię go, ufffff. Na szczęście ani USA ani Reprezentacji Obcokrajowców Orange Ekstraklasy nie będzie na Euro 2008.

55. min Po podaniu Garguły Matusiak przepchnął obrońcę i mocno strzelił z 16 m, ale Howard przerzucił piłkę nad poprzeczką.

54. min Maciek: Czy przypadkiem w umowie off-setowej z Amerykanami nie było mowy o podkładaniu się, chociaż trochę, w meczach? Nie było, tu chodzi o ruch bezwizowy.

52. min W przerwie Leo wymienił całą ofensywę. Z Niemcami nie będzie mógł tego zrobić. A Grzegorz Bronowicki robi wszystko, by 8 czerwca siedzieć na urlopie w ciepłych krajach. Podejrzewamy, że przed meczem dowiedział się, że żona już wykupiła wczasy, tylko zapomniała mu powiedzieć.

50. min MATUSIAK WATCH . W pierwszej pięciu minutach Matusiak miał więcej kontaktów z piłką niż Paweł Brożek. Czyli jednak koledzy podają, tylko się trzeba pokazać.

A skoro już porównujemy, to Łobodziński już zdążył zrobić na skrzydle więcej zamieszania, niż Piszczek przez 45 minut.

48. min Bronowicki nie przyjął piłki, dzięki czemu Donovan przebiegł pół boiska mając przed sobą tylko Boruca. Zdążył go zapytać: "w który chcesz róg", na szczęście Boruc wykazał się refleksem i odkrzyknął "obok bramki". Donovan najwyraźniej powiedział "no dobra".

46. min Zaczynamy drugą połowę. Na boisku Matusiak, Garguła, Smolarek i Łobodziński. Schodzą Żurawski, Brożek, Piszczek i Krzynówek. BROŻEK WATCH zmieniamy więc w MATUSIAK WATCH .

PRZERWA Z cyklu "A tymczasem...". Szkocja - Chorwacja 1:1. A Szaranowicz już w przerwie meczu narzeka, że Beenhakker zmienił się z Wielkiego Motywatora w Wielkiego Mentora. Następnym krokiem będzie Wielki Manipulator, potem Wielki Elektronik, aż wreszcie Darth Vader.

PRZERWA Specjalnie dla wszystkich masochistów - bramki.

Bocanegra:

Onyewu:

PRZERWA We Wronkach podziwialiśmy Polaków, bo mimo mrozu wszyscy jak jeden mąż grali w krótkich rękawach. Potem okazało się, że nie mieli wyboru - Puma nie dowiozła sprzętu. Dziś mieli wybór. Twardziele w krótkich rękawach to Dudka i Wasilewski.

PRZERWA Kibice domagają się wejścia na boisko Jakuba Błaszczykowskiego. My wolelibyśmy Roberta Acquafreskę, albo chociaż Leo Messiego.

PRZERWA W ferworze relacjonowania zapomnieliśmy napisać, że w Wiedniu jest już 3:1 po golu Klaasa Jana Huntelaara. Ale on strzelił więcej goli w tym sezonie niż wszyscy Polacy razem wzięci.

Do przyczyn wymienionych przez Dariusza Dudkę dorzucamy jeszcze jedną: Krzysztof Kolumb.

PRZERWA Polski atak wygląda dzisiaj tak: Żurawski biega gdzieś w okolicy linii środkowej, Paweł Brożek czeka aż ktoś poda mu piłkę, kiedy będzie stał trzy metry przed bramką. Mamy zresztą projekt dotyczący Pawła Brożka. Roman Kosecki, Janusz Jojko i Zbigniew Boniek nie sa rozpatrywani w kategoriach reprezentantów. Z Brożkiem powinno być tak samo.

PRZERWA Korespondent rozmawiał przed meczem z chorwackim dziennikarzem. Dziennikarz chciał wiedzieć, ile biletów dostaną polscy kibice na mecz z Niemcami. Chorwaci 75 procent biletów przeznaczyli dla sponsorów.

Tuż przed przerwą chorwacki dziennikarz beznamiętnie przyjął informację, że jego rodacy prowadzą ze Szkocja 1:0. Minę ma taką jakby zaraz miał zacząć skandować razem z trybunami: Ebi, Ebi, Ebi!

PRZERWA Dairusz Dudka o przyczynach porażki: Nie chcę narzekać na murawę, ale jednym z czynników jest murawa.

PRZERWA BROŻEK WATCH HALF TIME REPORT . Dla tych, którzy dopiero do nas dołączyli streszczamy 45 minut gry Pawła Brożka:

 

...

 

Już.

45 min BROŻEK WATCH . Paweł Brożek zatrzymał samodzielnie wspaniale zapowiadającą się kontrę Polaków, a zrobił to nie dotykając piłki. Z cyklu "A tymczasem...". Z naszej grupy na Euro już tylko my przegrywamy, Chorwacja wygrywa na wyjeździe ze Szkocją 1:0.

44 min W zupełnie niegroźnej sytuacji Boruc kiksuje, piłka spada na głowę Wasilewskiego, który wybija dokładnie pod nogi rywala. Na szczęście Amerykanin składał się tak długo, że Wasilewski zdążył zablokować strzał.

42 min Kiedy ten, który pisze relację do GW usłyszał, że Austria prowadzi z Holandią 3:0 postanowił przełożyć urlop. Wcześniej zakładał, że dojdziemy do półfinału. BROŻEK WATCH . Paweł Brożek przerwrócił się na spalonym, ale Dariusz Szpakowski dyskutowałby z arbitrem liniowym, choć to chyba był faul.

40 min Szpakowski: Amerykanie bronią się ośmioma zawodnikami, są szybcy, ruchliwi i bardzo ciężko przeprowadzić jakąś akcję.

A to niewdzięcznicy. Zapraszamy ich, gościmy w grodzie, w którym uniwersytet powstał 400 lat przed tym, jak ich Kolumb w ogóle odkrył, a oni tak się odpłacają?

39 min Amerykanie o krok od sytuacji sam na sam. Wreszcie murawa pokazała na co ją stać. I Bronowicki, który tak długo rozglądał się co się dzieje, że przypadkiem wpadł na atakującego rywala i zbił go z pantałyku.

37 min Jednego z nas nie wkurza nawet to 0:2 tak bardzo jak to, że eksperci w studiu będą potem mówić, że przecież zwracali uwagę, że USA potrafi wykorzystać stałe fragmenty gry, ale żaden nie doda, że tę formułkę powtarzają co mecz.

Z cyklu "A tymczasem...". Austria - Holandia 3:0 po 35 minutach. Zapowiada się niesamowity turniej.

35 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Wasilewski nie upilnował Onyewu, który szczupakiem strzela drugiego gola.

33 min Bronowicki przed chwilą tak sprytnie zaczął odbierać piłkę Dempseyowi, że niemal oszukał pomagającego mu Krzynówka.

30 min Dudka zabrał piłkę Piercowi i strzelił tuż przy słupku. Jakoś tak słabo. Już mieliśmy go wyśmiać, ale okazało się, że Howard wybronił z największym trudem.

Ma pan taką małą stopę, skąd w niej tyle siły i precyzji - autor tego słynnego pytania do Jacka Krzynówka siedzi obok nas. Przypomnieliśmy sobie o nim, gdy znów Krzynówek dwie minuty składał się do strzału.

28 min Wasilewski chyba też się wkurzył. Przed chwilą pobiegł pod bramkę i wziął się za walkę z dwoma obrońcami. Udało mu się nawet zgrać w pole karne, ale wybija Pierce.

Marcin: Smiejecie sie ze Szpakowskiego, a ja ogladajac na Fox soccer channel musze sie zadowolic amerykanskimi komentatorami i ich wymowa nazwisk np: PICZEK, GREGOR BRONOWIK i JACZEK BAK . Rzeczywiście można pomyśleć, że Piszczka Beenhakker wystawił Amerykanom na złość.

27 min Krzynówek chyba się zirytował. Świetnie minął dwóch obrońców, ale jego strzał broni Howard.

25 min Grzegorz Bronowicki będzie prawdopodobnie do 70 roku życia opowiadał wszystkim, jak to zatrzymał Cristiano Ronaldo. Przed chwilą nie zatrzymał Bradleya, który na szczęście uderzył 15 m nad bramką.

BROŻEK WATCH . Uwaga, będziemy podawać liczbę dobrych zagrać Pawła Brożka z dokładnością do trzech miejsc po przecinku... Albo spróbujcie sami.

24 min Wasilewski pobiegł wreszcie do przodu, zagrał do Krzynówka, który złożył się do strzału jak w Lizbonie. Jednak powtórki z Lizbony nie było. Może i dobrze - zachowajmy takie strzały na mecz z Niemcami.

23 min Ten, który rozmawiał z Amerykanami aż zadrżał, bo dośrodkowywał jego drugi wczorajszy rozmówca Steve Cherundolo, zwany przez naszego ulubionego komentatora Stiwim Czerulondo. Na szczęście nadal jest tylko 0:1.

22 min Jacek Krzynówek rozpoczął groźną kontrę od podania do tyłu do Lewandowskiego. Ten, podając do najbliższego czyli stojącego za nim Wasilewskiego, spaprał tak, że byliśmy o krok od groźnej kontry Amerykanów. Jak to już dzisiaj napisaliśmy - ten chłopiec nie przestaje nas zadziwiać.

Z cyklu "A tymczasem...". A tymczasem Austria prowadzi z Holandią już 2:0. Przypominamy, że mowa tu o najłatwiejszym przeciwniku w grupie na Euro.

20 min Gola strzelił nam Carlos Bocanegra, który jeszcze wczoraj chwalił polskich bramkarzy, ale potrafił wymienić tylko Jerzego Dudka. Ten z nas, który robił z nim rozmowę ma wyrzuty sumienia. A w ogóle, to z Amerykanów najbardziej lubimy Clinta Dempseya, którego pół redakacji GW i Sport.pl ma w składach w Fantasy Premier League. Tani, a cieszy.

19 min BROŻEK WATCH . Szpakowski: W końcu długa piłka. Żeby wykorzystać szybkość Brożka. Można zadać dwa pytania. Brożka co? Albo: szybkość czyją?

16 min Szpakowski o Radomskim: Widać po nim, że nie widać tej przerwy w grze.

15 min Lewandowski sprytnie przepuszcza piłkę przed polem karnym do Dudki, ten sprytnie wrzuca do Żurawskiego, ale trochę za mocno. Chwilę później groźne dośrodkowanie Amerykanów do Chinga, ale broni Boruc.

13 min A jeszcze przed chwilą ten z nas, który był na pamiętnym meczu Polska - Norwegia w Chorzowie powiedział: "Lewandowski mija Amerykanów niczym Pawel Kryszałowicz drzewa w norweskim lesie Jerzego Engela".

W ciągu jednej minuty przełknęliśmy dwie gorzkie pigułki. Najpierw okazało się, że Austria wygrywa z Holandią 1:0, chwilę później USA zaczęly prowadzić z Polską. Nic się nie stało!!! Polacy i Holendrzy, nic się nie stało!!!!

11 min GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Landon Donovan dośrodkowuje z rzutu wolnego, a niepilnowany Bocanegra strzela tuż przy słupku. Boruc bez szans.

BROŻEK WATCH . Gol padł, gdy Dariusz Szpakowski mówił: Z przodu został tylko Paweł Brożek.

10 min Leo Beenhakker rozmawia z Grzegorzem Bronowickim. Pewnietłumaczy mu, że pojęcdie "wyprowadzenia piłki" nie oznacza podania jest pod nogi przeciwnika.

Jakubek: Chłopcy od trzymania flagi też potrafią być straszni, prawie jak ci od podawania piłek - amerykańską flagę trzymali podczas hymnów w drugą stronę, prostokątem z gwiazdami po prawej! czyżby zemsta za utrzymanie wiz dla Polaków? .

Albo za F-16

8 min Lewandowski na skrzydle ograł Bocanegrę jak jakiś Messi. Ten chłopiec (Lewandowski, nie Messi) nie przestaje nas zadziwiać. Niestety, po dośrodkowaniu piłkę wybili obrońcy. BROŻEK WATCH . Pokazywanie Orła Białego zamiast meczu zakończyło się, gdy Dariusz Szpakowski powiedział: Znowu swojej szansy szukał Paweł Brożek.

6 min Na boisku dzieje się najwyraźniej niewiele, bo TVP postanowiła zaciemnić obraz. Ale tylko na chwilę, bo potem zastąpiła zdjęciem trybuny zasłoniętej wielką flagą z (chyba) orłem. Na oko - zdjęciem z 1410 r. Nie wiemy, czy korespondentowi też zasłonili, ale przestał się odzywać, więc mamy obawy.

4 min Krakowska publiczność jest jedną z najbardziej cierpliwych w Polsce. Zaczęła krzyczeć, że nie lubi PZPN dopiero po hymnach. BROŻEK WATCH . Wszystkich wątpiących uspokajamyk, Paweł Brożek jest na boisku. Z prawdziwą sportową złością przyglądał się nieudanemu dośrodkowaniu Piszczka.

3 min Po strojach wnioskujemy, że na boisku jest 11 sędziów w czarnych koszulkach i spodenkach, trzech Amerykanów (na żółto) i 11 Polaków. Tymczasem ostra szarża Piszczka po skrzydle zakończona jednak klasycznie orangeekstraklasowym dośrodkowaniem.

2 min Boruc nie tylko żegna się przed meczem, ale też całuje palce wskazujące. BROŻEK WATCH zaczynamy od maila od Oliego: Szaranowicz tworzy własną historię polskiej piłki nożnej. Brożek w kadrze już gola zdobył, w wycieczkowym tournee po Stanach w meczu z Meksykiem. Też nie wiem i wolałbym nie pamiętać tego spotkania, ale był to debiut Brożka i od razu gol.

1 min Zaczynamy. W czasie hymnu USA Marcin Wasilewski długo szukał czegoś za Jackiem Bakiem. Podejrzewamy, że próbował znaleźć Łukasza Gargułę. Robimy to samo, nieopatrznie wstawiliśmy go do pierwszego składu w dzisiejszej Gazecie. A skoro o Wasilewskim mowa, to miejmy to już za sobą:

20.35 Na stadion korespondent Zczuba.pl dotarł dziś m.in. dzięki uprzejmości działaczy MZPN. Dlatego znów każdą uwagę obrażającą piłkarskich działaczy bierzemy do siebie.

Oficjalny program, strona 2. Rubryka "Zdaniem prezesa" (President's Message, bo tekst jest tłumaczony): Michał Listkiewicz triumfalnie obwieszcza, że po 10 latach bombardowania mailami (i nie tylko) reprezentacja wraca na stadion w Krakowie. Jeśli jakieś miasto chciałoby zorganizować mecz kadry niech zacznie bombardować już teraz, uda się przed mundialem w 2018 r.

20.33 Polska jest prawdopodobnie jedynym krajem na świecie, gdzie klaszcze się podczas hymnów. Inna sprawa, że może chciano zagłuszyć wojskową orkiestrę, która amerykański hymn po raz pierwszy słyszała wczoraj, a po raz pierwszy zagra prawdopodobnie już jutro.

20.30 Od pięciu minut na środku boiska stoi orkiestra i słucha muzyki bębniącej z głośników. Podejrzewamy, że coś nabroili i to dla nich kara. Swoją droga nie chcielibyśmy być w skórze organizatorów. Jeśli zostawią orkiestrze zbyt mało czasu, może się to skończyć tragedią. Cała orkiestra ma czerwone berety.

20.27 Jacek "Po Prostu Jacek Gmoch" Gmoch: Jeden piłkarz, jak to się mówi, wiosny nie robi.

20.25 Stefan "Koneser Futbolu" Szczepłek odkrył właśnie przed nami prawdę objawioną. Jeśli na początku meczu strzeli się bramkę albo dwie - wtedy gra się łatwiej. Grunt to spostrzeżenia prawdziwych fachowców. Ciekawe co na to zawodnicy Milanu i Liverpoolu oraz miliony widzów, którzy oglądali finał Ligi Mistrzów w 2005 r.

20.20 Po niezwykle udanym ROGER WATCH i nieco mniej udanym PRZYROWSKI WATCH dziś przyjrzymy się kolejnemu podejrzanemu kandydatowi do wyjazdu na Euro i zemstę na Niemcach za rozbiory. BROŻEK WATCH to dzisiejsza rubryka poświęcona napastnikowi Wisły Kraków, który nie umie grać w piłkę, a strzela bramki, co pozostaje największą zagadką tego sezonu w Orange Ekstraklasie.

Z tym, który pisze tekst dla Gazety przywitał się właśnie Apoloniusz Tajner. Boimy się, że gdy będą wykonywane rzuty wolne i rożne każe czekać piłkarzom na machnięcie chorągiewka. Na razie nie mamy wsparcia twórcy Polsportu - nie dotarł, nie wiemy dlaczego. W grę wchodzą korki, lub zbyt dobry hotel.

20.15 Na prawej pomocy zagra dziś Łukasz Piszczek. Dla tych, którzy typowali, że zagra w pierwszym składzie i właśnie na tej pozycji mamy kilka pytań: Jak będzie wyglądał WIG za trzy lata, kiedy złapią bin Ladena i jaki będzie wynik finału mistrzostw Europy. Zapraszamy i zaczynamy od składów:

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Arkadiusz Radomski, Grzegorz Bronowicki - Łukasz Piszczek, Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek - Maciej Żurawski, Paweł Brożek

USA: Tim Howard - Oguchi Onyewu, Carlos Bocanegra, Heath Pearce, Steve Cherundolo - Clint Dempsey, Michael Bradley, Landon Donovan, Ricardo Clark - Brian Ching, Eddie Johnson