Tyłem jest lepiej

Ludzie robią różne głupie rzeczy, by osiągnąć sławę i wielkie pieniądze. Czasem jednak nie trzeba chwytać się brzytwy, wystarczy zrobić coś na wspak. Człowiek zacofany (wykonujący czynność odwrotnie, niż zwykły śmiertelnik) może być człowiekiem sukcesu. Zobaczcie.

Weźmy takie kręgle. Oczywiście, że są nudniejsze dyscypliny, ale nie jest ich zbyt wiele. Co zrobić, by stać się gwiazdą kręgli? Co zrobić, by ludzie obserwujący twoją grę wzdychali z zachwytu, robili zdjęcia twoim zagraniom, prosili cię o autograf? Wrzuć po prostu wsteczny bieg.

Idźmy dalej. Lubisz jeździć motorem, ale dziewczyny przestały się oglądać za motocyklistami. Nagle zdecydowanie bardziej imponują im mężczyźni w bolidach Formuły 1, a ciebie nie stać przecież na tego typu pojazd. Masz tylko swój motor. Co robisz? Prosisz kolegę, by nakręcił film, na którym pokażesz swoje prawdziwe oblicze, czyli swoją potylicę.

Lubisz koszykówkę. Kibicujesz drużynie Los Angeles Clippers, ale oczywiście chciałbyś kiedyś stać się gwiazdą parkietu, kibicowanie ci nie wystarcza. Zdajesz sobie jednak sprawę, że jesteś za gruby, za mały i za mało utalentowany, by zastąpić kiedykolwiek tego pana . Odwróć się zatem do niego plecami i walcz o sławę, walcz o miliony, na oczach milionów.

Powiecie za chwilę: "Ale my lubimy grać w nogę, a nie kosza". To prawda, grając w nogę wstecznego biegu używa się rzadziej, ale nie nigdy. Można to robić w ten sposób , albo jeszcze inaczej . Kwestia gustu i umiejętności. Braulio, zawodnik Getafe, strzelił zwycięskiego gola Tottenhamowi w niedawnym meczu Pucharu UEFA w ten sposób:

Fantazja jest od tego, aby bawić się i mieć z tego jeszcze jakiś zysk. Dyscypliny sportowe uprawiane tyłem zapewnią wam zarówno satysfakcję, jaki i jakiś profit. Jeśli swoje popisy nagracie na wideo i opublikujecie w internecie, możecie liczyć na przykład na publikację na łamach tak fantazyjnych serwisów, jak Z Czuba.pl, a później czeka was już tylko odcinanie kuponów, oczywiście tyłem.