Oskarowa rola Didy

Doskonały popis gry aktorskiej dał wczoraj Dida. Jeśli nie widzieliście jeszcze jak upozorował własną śmierć, po tym jak kibic Celticu wtargnął na boisko i delikatnie go klepnął, to teraz macie okazję.

Dobry pomysł, zły pomysł: Milanu nie da się lubić

Berlusconi: Nie chcemy walkowera

Ciacha.net: Dida movie star

Michał Pol: Dida, wstrętny symulancie!

Swoją opinię o całym zajściu już co prawda przedstawialiśmy , ale postanowiliśmy poprzeć ją materiałem filmowym. Oczywiście, że fan Celticu nigdy nie powinien znaleźć się na boisku i jesteśmy przekonani, że "Święci" poniosą za to odpowiednią i zasłużoną karę (choć Milan podobno nie chowa urazy za całe zajście), ale co zrobić z Didą, który najpierw dziarsko ruszył w pogoń za napastnikiem, a potem nagle padł bez życia i opuścił boisko na noszach, przytulony do worka z lodem? Prezes Celticu w wywiadzie dla BBC wyraził nadzieję, że choć zachowanie fana "było niegodne", to UEFA przyjrzy się także temu co zrobił bramkarz Milanu.

Tak, to prawda - Brazylijczyk został przez kibica zaatakowany (jeśli połaskotanie w policzek uznamy za atak), ale szopka jaką odstawił tuż po tym, godna jest nominacji do Oskara, albo Złotej Maliny. Choć co do rodzaju przyznawanej nagrody nie możemy się zdecydować, to wiemy już, kim są pozostali nominowani:

Rivaldo (Brazylia)

Nominowany za rolę w meczu Mistrzostw Świata z 2002 roku z Turcją. My na jego miejscu do końca życia ukrywalibyśmy twarz w dłoniach.

Gilardino (AC Milan)

Okazuje się, że potyczka między Milanem i Celticiem, nie pierwszy raz zamieniła się z przedstawienia sportowego w teatralne. Mamy wrażenie, że mediolańskie szkoły aktorskie są najlepsze w świecie.

Jens Lehmann (Arsenal) i Didier Drogba (Chelsea)

Kolejny nominowany, to wspaniały duet z Wysp Brytyjskich. Tak jak Drogba uważany jest za jednego z najlepszych nurków wśród napastników, tak Lehmann wiedzie prym wśród bramkarzy (przynajmniej do wczorajszego występu Didy). Tu widzimy obydwu w klasycznej, tragikomicznej roli.

Knut Fostervold (Molde FK)

Nie wiemy czy da się bardziej symulować. Jak wszyscy widzieliśmy, kontaktu nie było żadnego, a Fostervold padł na ziemię, jakby uderzyła go ciężarówka, albo przyjacielsko poklepał go kibic Celticu Glasgow.

Pewien amatorski piłkarz z Chicago

Wiemy, że niedawno prezentowaliśmy ten film, ale nie było możliwości, żeby nie przytoczyć go ponownie, w tym "szacownym" gronie.

Kto jest największym symulantem?
Copyright © Agora SA