Pamiątkowe ekskrementy sportowe

Każdy z nas ma jakiegoś sportowego idola. To normalne, że chcielibyśmy mieć po nim pamiątkę - autograf, koszulkę czy zdjęcie. Jeśli jesteście fanem Mike'a Tysona, od niedawna możecie wejść w posiadanie niewielkiej próbki produktów jego jelita grubego.

Taką możliwość daje kalifornijska organizacja Celebrity Skin and Bodily Fluids, założona 4 lata temu, przez anonimową grupę osobistych asystentów z Holywood. Oprócz fekaliów za 31 dolarów, można zamówić również komórki skóry (12,75$) i bakterie (6,75$). Nie wiemy, kto o zdrowych zmysłach zdecydowałby się na zakup takich suwenirów, ale jeśli ktoś po tylu latach, wszystkich upokorzeniach na ringu i ekscesach poza nim, jest nadal fanem Tysona, to na pewno jest potencjalnym klientem.

Odchody "Żelaznego Mike'a" otrzymamy w gustownym, przeźroczystym plastikowym pojemniczku rozmiarów od 2 do 3 centymetrów kwadratowych, który na pewno będzie wyglądał świetnie, na przykład na naszym telewizorze, obok drzewka szczęścia. W ten sam sposób pakowane są inne produkty z oferty Celebrity Skin, a mianowicie mocz i ślina znanych osób. Sprzedawca ostrzega/chwali się (nie możemy się zdecydować), że niektóre próbki śliny mogą zawierać pastę do zębów lub kawałki jedzenia. Bakterie oraz komórki trzymane są pomiędzy wytrzymałymi szkiełkami, gotowymi do umieszczenia pod mikroskopem. Firma informuje, że nie są one pobierane wprost z ciała znanych ludzi, tylko z miejsc, których dotykali, takich jak telefony, chusteczki, kierownice. Zapewnia jednak, że każdy produkt jest przebadany pod kątem autentyczności i kupujący otrzymują stosowny certyfikat na jej potwierdzenie.

"Bestia" oraz wrestler Mick Foley, to na razie jedyni sportowcy w katalogu Celebrity Skin, który oferuje także wydzieliny celebrities ze świata filmu i muzyki. Czekamy na poszerzenie oferty sportowej. Zwłaszcza, że jest na pewno wiele osób, które mają w swojej kolekcji wydzieliny sportowców, albo ich bakterie i chętnie by na nich zarobili. Roberto Carlos otrzymał kiedyś sporą próbkę śliny od Jose Chilaverta, tak samo Rudi Voeller od Franka Rijkaarda. Pewna dziewczynka z New Jersey ma identyczną pamiątkę po spotkaniu z Charlesem Barkleyem. Nie wspominając już o innych prezentach, które profesjonalni sportowcy chętnie rozdają .

Potencjalnych nabywców pamiątkowych ekskrementów, Celebrity Skin wyraźnie ostrzega przed otwieraniem hermetycznie zamkniętych pojemników, co wydaje się jedyną logiczną rzeczą w tym całym przedsięwzięciu. Kolejna ważna rzecz - CS, w związku z naturą produktów, nie przyjmuje zwrotów. Choć podejrzewamy, że "zwroty" znanych osób, prawdopodobnie chętnie wprowadziłoby do swojej oferty. Tylko w Ameryce, tylko w Ameryce.