Najlepsze sportowe riposty wszech czasów

W sporcie złotoustość i umiejętność ciętego ripostowania jest prawie tak samo ważna, jak umiejętność "ostrego bicia piłki" czy "świeżość kroku". Oto niektóre z najlepszych tekstów, których autorami są sportowcy.

Oczywiście według "Z Czuba", nagrodę "Złotych ust" może dostać tylko jeden sportowiec, imieniem Sebastian, co możemy poprzeć licznymi dowodami (na przykład takim , albo takim ). Trafiliśmy jednak na listę 50 najlepszych sportowych docinków i ripost, przygotowaną przez internetowe wydanie "Timesa" . Najlepsze (wg nas) przytaczamy poniżej.

#49 "Udało im się go znaleźć"

 

Eddie "The Eagle" Edwards, pierwszy w historii skoczek narciarski z Wielkiej Brytanii, zapytany jak przebiegła tomografia mózgu, której został poddany po upadku na skoczni. To się nazywa autoironia.

#48 "Hijo de puta"

 

David Beckham na początku kariery w Realu, do sędziego liniowego. Później tłumaczył się, że nie wiedział, iż jest to hiszpański odpowiednik angielskiego "son of a bitch" - po prostu słyszał jak jego koledzy to powtarzają. No cóż - jeśli wszedłeś między wrony...

#31 "Nie potrafi kopać lewą nogą, nie potrafi uderzać głową, nie potrafi wykonywać wślizgów i strzela niewiele goli. Poza tym jest w porządku"

 

George Best o Davidzie Beckhamie. Podejrzewamy, że "Becks" mógłby w tej sytuacji użyć riposty numer 48.

#25 "80% kobiet z pierwszej setki rankingu, to tłuste świnie, które nie zasługują na równe zarobki"

 

Richard Krajicek wyjaśniający, dlaczego tenisistki nie powinny zarabiać tyle co tenisiści. Tłumacząc się później z tej ostrej wypowiedzi, rzekł: "Chciałem wtedy powiedzieć, że TYLKO 80% to tłuste świnie".

#23 "Gdyby ojciec Davida Seamana założył prezerwatywę, nadal gralibyśmy na Mundialu"

 

Komik Nick Hancock, komentujący porażkę Anglii z Brazylią, na Mistrzostwach Świata w 2002 roku, podczas której Seaman bronił bramkę przed atakami "Canarinhos" zdecydowanie gorzej, niż prezerwatywa przed zapłodnieniem.

#18 "Tylko jeśli wybuchnie epidemia dżumy"

 

Giovanii Trapatoni zapytany czy powoła do reprezentacji Włoch Paolo Di Canio, na Mistrzostwa Świata w 2004.

#8 "Powinienem trzymać nogi razem, Fred" - "Tak jak i twoja matka"

 

Krykiecista angielski Fred Trueman, najwyraźniej niezadowolony z przepuszczenia piłki przez Ramana Subba Rowa oraz jego tłumaczenia po już po fakcie.

#7 "Ma wszystko, czego potrzebuje bokser, poza szybkością, wytrzymałością, uderzeniem i umiejętnością przyjmowania ciosów. Innymi słowy posiada spodenki."

 

Amerykański felietonista Blackie Sherrod o pewnym bokserze. My na jego miejscu obawialibyśmy się ciętej riposty od posiadacza rzeczonych spodenek.

#4 "Jak tam twoja żona i moje dzieci?" - "Żona w porządku, dzieci upośledzone"

 

Austalijczyk Rod Marsch zostaje "zgaszony", przez angielskiego krykiecistę Iana Bothama.

#2 "Czemu jesteś taki gruby?" - "Bo za każdym razem, gdy pie**** twoją żonę, daje mi ciasteczko".

 

Absolutnie genialnie prostacka wymiana zdań pomiędzy Glennem McGrathem z Australii i postawnym graczem krykieta z Zimbabwe, Eddo Brandesem. Czy nam się tylko wydaje, czy krykieciści przodują, jeśli chodzi o wzajemne uprzejmości? A Australijczycy powinni się dwa razy zastanowić, gdy następnym razem spróbują kogoś obrazić. Póki co, jeśli chodzi o krykieta i wzajemne docinki, mamy wynik Australia 0 - Reszta świata 2.

Na miejscu pierwszym dziennikarze "Timesa" umieścili "cokolwiek Marco Materazzi powiedział Zidane'owi o jego siostrze". Zgadzamy się. Żeby dojść do wniosku, że musiało być to coś wyjątkowo ostrego, nie trzeba umieć czytać z ruchu warg Materazziego - wystaczy czytać z ruchu głowy Zinedine'a.