Mundial U-20: Polska walczy o pierwsze miejsce w grupie Z Czuba i na żywo

Pamiętacie dwa ostatnie mundiale? Najpierw był mecz kluczowy (z Koreą Południową i Ekwadorem) - przegrany. Potem mecz o wszystko (z Portugalią i Niemcami) - przegrany. Na koniec zaś mecz o honor (z USA i Kostaryką) - wygrany. Ale nasi młodzi piłkarze wygrali mecz kluczowy, z Brazylią, i we wtorek walczyli nie o wszystko, ale o pierwsze miejsce w grupie. I ten mecz w dramatycznie słaby sposób przegrali.

 

92 min: Koniec. Nie mamy słów. O awans trzeba będzie walczyć w meczu z Koreą. Dziękujemy.

90 min: Powtarzamy, ten wynik nie jest zły, bo przegraliśmy 1:6. Jest zły, bo po punktach w tabeli liczą się bramki.

87 min: SMS: Popsuli mi cały nastrój po rewelacyjnym koncercie RHCP:("

84 min: Wiecie dlaczego przegramy z Ameryką a wygraliśmy z Brazylią? Bo minutę przed sobotnim meczem Michał Globisz, już po odegraniu hymnów, robił fotki aparatem cyfrowym do domowego archiwum, czym zaskoczył Brazylijczyków. Dziś, już tego nie zrobił i widac efekty. Z drugiej strony, czemu miał robić? Ten stadion już sfotografował.

Szóstego gola dla amerykanów postanowiliśmy nie zauważyć.

81 min: Tak jak w niedzielę zastanawialiśmy się, czy Polacy uniosą zwycięstwo z Brazylią tak jutro będziemy się zastanawiać, czy podniosą się po porażce z USA.

79 min: SMS: "Polscy trenerzy produkują świetnych piłkarzy - Jerzy Engel przed meczem." Niektórzy mają takie same spostrzeżenia jak my.

76 min: To jeden z tych meczów, które powinny się skończyć w 75 minucie. Żal patrzeć dzisiaj na Polaków.

74 min: Nie chcemy się wyżywać na Polakach. Ale mamy z nią kłopot. Nie wiemy na co ją stać. Czy drużyna Globisza to jedenastka z meczu z Brazylią, czy z USA?

72 min: SMS: "Jak straciliśmy drugiego gola powiedziałem, że będzie 1:5. Są świadkowie. Dumny nie jestem". My też nie...

70 min: 5:1. Altidore. Polacy nie zdali do następnej klasy i za rok będą grali w tych samych mistrzostwach...

65 min: A'propos ostatniego smsa. Mamy nadzieję, że w piątek to Polska zemści się na Korei za mecz z 2002 r.

62 min: Schodzi Wallace, wchodzi Igwe. Jońcy i naszym piłkarzom coraz lepiej wychodzi usypianie piszących relacje.

59 min: Ulubieniec forum - Anthony Wallace naciągnął mięsień i leży za boiskiem.

Słupek! Jeden z Polaków trafił w słupek, tak dalej, tylko tak dalej.

57 min: Kolejna świetna akcja Adu i strzał Altidore'a. Polaków ratuje Białkowski.

Statystyka: 9 celnych strzałów USA i 1 Polski.

55 min: Musimy coś strzelić, bo w tabeli to bramki będą się liczyły po punktach.

SMS: "Wszystko przez Engela. Amerykanie mszczą się za mundial w Korei"

53 min: Przed chwilą piłkę z bramki wybił Strugarek. Prawie było 5:1.

51 min: Jak wydaje się, że Polska zaczyna grać, gola strzelają amerykanie. Tragicznie to wygląda... Szetela zdobywa trzecią bramkę w drugim meczu i jest najlepszym strzelcem turnieju.

50 min: Strzał Janczyka z siedmiu metrów, niestety zablokowany. Ale coś się zaczęło dziać.

48 min: Na razie nic się nie zmieniło. Atakują Amerykanie, w dodatku urazu doznał Fojut.

46 min: Zaczynamy druga połowę.

00:02 Jacek Jońca jeszcze raz się obudził i podjął starania, by nas uśpić. Obiecujemy się nie dać. Za Sachę wchodzi Szałek.

23:57 Dlaczego tak gadamy o pierwszym miejscu? Bo druga drużyna z naszej grupy najprawdopodobniej wpada na Argentynę...

23:52 Co z 1/8 finału, jeśli przegramy? Dużo zależy od wyniku drugiego meczu Korea - Brazylia. Jeśli będzie remis, lub wygra Brazylia wtedy przy naszym zwycięstwie z Koreą i niskim zwycięstwie Brazylii nad USA zajmiemy pierwsze miejsce. Podobnie będzie jeśli USA wygra nisko z Brazylią a my wysoko z Koreą. Najlepiej jednak, by dziś i w piątek Brazylia zremisowała.

23:48 Przerwa. Mamy nadzieję na cud. Małe nadzieje.

Swoją drogą. Ostatni grupowy mecz Polaków, z Koreą Południową zaczyna się o 1.45 w nocy z piątku na sobotę. Jeśli komentował będzie Jacek Jońca zaśniemy po 10 minutach.

45 min: To chyba koniec. Adu strzela drugiego gola. Zaraz się okaże, że to będzie jego impreza.

44 min: Była okazja, skończyła się rzutem rożnym.

Sms: "Fizycznie jesteśmy jak Janek Kos w starciu z Rambo. Gustlików brak. Niestety."

41 min: Idealnie byłoby wyrównać jeszcze przed przerwą. Amerykanie jakby już tylko na nią czekali, od 10 minut nie byli na polu karnym Białkowskiego. Tylko Polacy jacyś niemrawi

39 min: W końcu jakaś ofensywna akcja. Janczyk zwija się z bólu, strzał Małeckiego zablokowany. Rozpędzamy się powoli, jak lokomotywa.

37 min: Za Valentina wszedł Sarkodie. I ciągle atakują Amerykanie. Aż zęby bolą od patrzenia na grę Polaków.

35 min: Przerwa, uratować Polaków może przerwa. Nikt na boisku nie ma pomysłu na Amerykanów. A trzeba zdobyć w tym meczu przynajmniej punkt.

32 min: Fatalna Valentina. W walce o piłkę rozciął łuk brwiowy. Krew leje się strumieniem.

30 min: Polacy, zaczynają grać jak z Brazylią w pierwszej połowie - brutalnie. Oby na tym zmiana się nie skończyła.

29 min: Amerykanie grają trzy razy lepiej od Brazylii, Adu i Altidore osiem razy lepiej od Jo i Pato. A Polacy? Gdzie się podziała drużyna z soboty?

27 min: Jest druga sytuacja Janczyka. Jeszcze tym razem się nie udało, ale...

25 min: Oj, coś dzisiaj Polacy grają niemrawo. Mało graczy bierze udział w ataku, kiepsko to wygląda.

23 min: Aż nas zatkało. Gol z półfinału dorosłego mundialu, a nie fazy grupowej MŚ U-20. Szkoda tylko, że z progu raju wylądowaliśmy w okolicach piekła.

20 min: Gol dla Ameryki! Strzela Freddy Adu. Gol na miarę Pelego.

17 min: Amerykanie coraz groźniej, a Polacy jakby zaskoczeni tym, że ktoś im gola strzelił. Ta wygrana z Brazylią ciągle siedzi w głowach.

15 min: Super gra ten, którego polska myśl szkoleniowa nie tknęła - Ben Starosta. Fajnie biega po prawej stronie, dośrodkowuje, toż to polski Garry Neville!

13 min: Adu przebiegł przed chwilą pół boiska i świetnie strzelił z 30 metrów. Po chwili pomylił się Białkowski.

Jak nas nie było (powtarzamy, to kłopoty techniczne) znów byliśmy u bram niebios, bo prowadziliśmy 1:0. Teraz trzeba grać jakby od początku.

10 min: Po golu Janczyka dostaliśmy smsa od jednego z redaktorów "GW":"W Legii tak nigdy nie kopnął w sytuacji sam na sam. Ale tam uczył się od Włodarczyka"

9 min: Przepraszamy, mieliśmy problemy techniczne. W tym czasie padły dwie bramki. Niestety, tylko jedną strzelili Polacy.

22:55: Komentuje Jacek Jońca. Mogło być gorzej. Mogliśmy nie mieć obrazu, dźwięku i stać 300 metrów od telewizora.

22:53: Jerzy Engel stwierdził, że wszyscy polscy piłkarze, którzy wyjeżdżają za granicę zawdzięczają to świetnym podstawom nabytym w Polsce. Te świetne podstawy to WF na szkolnych korytarzach i treningi na boiskach przypominających kartoflisko.

22:50: Jako ekspert Mieczysław Broniszewski. Sól polskiej myśli szkoleniowej, jeden z najlepszych ligowych "strażaków", wychowawca młodzieży i autorytet moralny.

22:45: Dariusz Szpakowski powiedział, że rozmawiał z Globiszem i trener porównywał Grzegorza Krychowiaka do Radosława Sobolewskiego. NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

22:40: W pierwszym składzie USA jeden zawodnik grający w Europie. Michael Bradley jest piłkarzem Heerenveen, zagrał już 8 razy w pierwszej reprezentacji USA.

22:35: Na TVP Sport wspomnienia z medali piłkarzy na Igrzyskach Olimpijskich. W tym ze srebrnego medalu drużyny Wójcika. Po co? Nie chcemy by drużyna Globisza skończyła jak tamta jedenastka. By Fojut roztył się jak Staniek, a Janczyk napisał książkę jak Kowalczyk, o tym jak fajnie się bawił podczas kariery zakończonej w Absolwencie Warszawa.

22:30: Naprawiliśmy przycisk "Odśnież" przepraszamy. W ramach przeprosin zdjęcie jedynego (w dodatku byłego) WAGSA turnieju w Kanadzie. Była partnerka Adu - JoJo

22:25: Są już składy!

USA: Seitz - Sturgis, Wallace, Valentin, Beltran - Bradley, Szetela, Zizzo, Rogers - Altidore, Adu

Polska: Białkowski - Starosta, Fojut, Strugarek, Sacha - Cywka, Danch, Krychowiak, Marciniak - Janczyk, Małecki

22:22: Witamy! Zaczynamy od ciekawej reklamówki. Takie porównania jak na niej zrobiły Freddy'emu Adu więcej złego niż dobrego.