The Beckhams (odcinek 14). Becks najseksowniejszym tatą

David przenosi się do USA - Los Angeles Galaxy zarabia. Victoria ma urodziny - Victoria dostaje prezent. Victoria przygarnia pod swój dach owce - owce zostają zabite.

Z ostatniej chwili: David Beckham został wybrany najseksowniejszym tatą w plebiscycie firmy odzieżowej Victoria's Secret's. - A mi ciągle wydaje się, że najseksowniejszym tatą jest mój mąż Seal - powiedziała Heidi Klum. Innymi laureatami zostali: Jessica Alba (najseksowniejsza aktorka) i Justin Timberlake (najseksowniejszy piosenkarz), Kate Hudson (najseksowniejsza mama) oraz Jay-Z i Beyonce Knowles (najseksowniejsza para).

W poniedziałek Victoria obchodziła 33 urodziny. Ponoć była przekonana, że spędzi je wraz z mężem i dziećmi w chińskiej restauracji. Nic z tego. Gdy tylko się obudziła David kazał jej wsiadać do samochodu. Becks zadbał o wszystko - sam spakował bagaże, zakupionymi na tę okoliczność ubraniami. Para udała się na lotnisko skąd odleciała do Paryża. Tam w sklepie Christian Louboutin David kupił małżonce szpilki za 1,5 tys. funtów. Potem, w ulubionym sklepie Victorii Azzedine Alaia dołożył do tego sukienkę wartą 7 tys. funtów. Para zamieszkała w paryskim Hotelu Ritz, w pokoju za 6 tys. funtów za dobę. Oczywiście apartament został wcześniej przygotowany, w środku pełno było ulubionych kwiatów Victorii i szampana. Obchody urodzin zakończyła kolacja w restauracji Guy Savoy za 15 tys. funtów. W sumie cała impreza (wraz z kosztami lotu prywatnym odrzutowcem - 25 tys. funtów) kosztowała 40 tys. funtów. Z Czuba życzy jubilatce sto lat!

Tydzień temu David nie mógł zagrać w spotkaniu Realu z Racingiem Santander i "Królewscy" przegrali 1:2. Był to piąty mecz z rzędu, który Anglik opuścił z powodu kontuzji. W tym tygodniu Beckham trenował już z pełnym obciążeniem i ma zagrać w niedzielnym hicie ligi hiszpańskiej Real - Valencia. Do wyjazdu do Los Angeles Galaxy zostało mu 8 meczów. W tej chwili Real jest trzeci, traci do prowadzącej Barcelony 5 punktów.

- To nie jest najlepsza decyzja dla Davida. Za to dla Ameryki to świetna promocja. Beckham może zrobić to samo co ja, George Best, Franz Beckenbauer, Carlos Alberto i Georgio Chinaglia. Wszyscy na koniec kariery przenieśliśmy się do USA i zwiększyliśmy zainteresowanie futbolem - powiedział Pele. - "Król futbolu" w latach 70. grał w New York Cosmos. - Po naszym odejściu ludzie odwrócili się od piłki. Teraz z Davidem pewnie znów do niej wrócą, ale z drugiej strony on jeden nie wystarczy. Major League Soccer potrzeba więcej wielkich nazwisk - powiedział Brazylijczyk.

Ekonomiści obliczyli, że w tej chwili Galaxy zarobiło już na transferze Beckhama 13,3 mln dolarów. Więcej niż ze sprzedaży biletów przez ostatnie dwa lata. Sumę te obliczono w dość skomplikowany sposób, przytoczymy tylko kilka oznak "Efektu Beckhama":

1. Sprzedaż 7 tys. karnetów na cały sezon wartych 700 dolarów sztuka. W sumie dało to 4,9 mln dolarów zysku.

 

2. Miejsca dla VIP-ów na stadionie Galaxy podrożały z 2,7 tys. do 4 tys. dolarów. Klub zarobił na tym 800 tys. dolarów. W sumie w tym sezonie, drużyna z Kalifornii ma zarobić na biletach 10 mln dolarów.

 

3. Wynajmowane firmom loże dały 868 tys. dolarów. Gdyby ktoś był chętny - zostały jeszcze trzy. Cena waha się od 67 do 150 tys. dolarów.

 

4. Firma Herbalife Ltd zapłaciła za reklamę na koszulkach 20 mln dolarów.

- Właściwie, to już ten transfer nam się zwrócił - powiedział jeden z właścicieli Galaxy.

Gwiazda telewizyjnych programów o gotowaniu Gordon Ramsay zapytał kilkanaście dni temu Victorię, czy mógłby w wiejskiej posiadłości pary - "Beckingham Palace" w Sawbridgeworth zatrzymać kilka owiec. Kucharz argumentował, że jego londyński ogródek jest za mały. Pani Beckham zgodziła się. Jakież było zdziwienie Victorii, gdy dowiedziała się, że kilka dni później jej goście były gwiazdami kolejnego programu Ramsaya "F-World". Oczywiście w charakterze jedzenia. - Była bardzo zadowolona, że mogła pomóc, ale potem równie zniesmaczona, że owce zabito - powiedział rzeczniczka Victorii. Pani Beckham jest oczywiście wegetarianką.