Polska - Bułgaria na żywo. Najważniejszy sportowy sobotni poranek ostatnich 30 lat

Denerwowaliśmy się strasznie, ale reprezentacja Polski uczyniła dziś kolejny krok ku nieśmiertelności. Osiągnęliśmy cel krótkofalowy - wygraliśmy z Bułgarią. Teraz czas na długofalowy. Sami wiecie jaki...

Polska - Bułgaria - relacja set po secie

9:13 Kończymy na dziś. Dziękujemy bardzo, zapraszamy na jutro na 10. Nie wiemy czy wytrzymamy nerwowo, ale zapraszamy.

9:07 Co zawdzięczacie Lozano? Kadziewicz: Wszystko.

Z Forum: Chciałbym powiedzieć że Brazylia też jest na B jak Bułgaria

9:05 W relacji w meczu z Rosją napisaliśmy, że będzie finał i nie mieliśmy co do tego wątpliwości. Mieliśmy rację co jest generalnie rzecz biorąc bardzo dziwne. Pisaliśmy też, że do mistrzostwa świata zostało 150 punktów, nie przewidzieliśmy porażki w jednym secie, ale dziś do miana najlepszej drużyny świata brakuje nam 75 punktów.

Dla nas MVP meczu Kadziewicz, powiedział przed chwilą, że zagrał słabo. Niech się Brazylijczycy boją jak jutro zagra dobrze.

9:03 Świderski wyglądał na bardzo przybitego. Jak dostał mikrofon od razu się rozchmurzył.

Taka konstatacja na koniec: Te nasze siatkarze to takie fajne chłopaki

9:02 Bilans Polaków po 10 meczach: 30 setów wygranych, 3 przegrane. Czyli w 10 meczach przegraliśmy tyle setów co dzisiaj Bułgaria.

9:00 Zapomnieliśmy o jednym - w finale zagramy z Brazylią. Wszystko o wzroście Napoleona

8:58 Nie wiemy co napisać. Może płynnie przejdziemy do spraw organizacyjnych. Jutrzejszy finał zaplanowany jest na 11.30. Tyle, że Japonia gra swój mecz o 10. i na bank nie zdążą w półtorej godziny. Według obliczeń korespondenta "Gazety" finał opóźni się o kilkadziesiąt minut, do godziny.

8:55 Nie mamy sił. Mieliśmy olśnienie o 8.48 i się sprawdziło.

Cały mecz szukaliśmy ile wzrostu miał Napoleon. Nieważne ile miał i tak Lozano jest lepszy, mimo, że ma 160 cm.

8:54 Przestajemy milczeć. FINAŁ !!!! MAMY FINAŁ!!!!

8:53 Piłka meczowa. Milczymy.

8:51 Mało brakowało do piłki meczowej. Lozano bierze czas.

Choć jeden z nas w ostatnich trzech miesiącach schudł 20 kilogramów (a w ostatnich dwóch godzinach kolejne trzy)

8:49 Na forum: "Jak nie przestanę obgryzać paznokci to zaraz dojdę do nadgarstków, łokci, a potem będę wyglądać jak Wenus z Milo.". Mamy podobnie, ale my bardziej będziemy wyglądać jak Wenus z Willendorfu

8:49 Jeszcze chwila, a obaj będziemy musieli skorzystać z redakcyjnej przychodni.

Trzy punkty przewagi, cztery punkty od finału.

8:48 Właśnie mieliśmy olśnienie. Wiemy, że będzie dobrze. Nie martwcie się.

Wideo nr.5 - superdokładny atak Plińskiego w 3. secie

8:46 Jeszcze chwilkę, jeszcze chwilkę, jeszcze chwilkę...

8:43 Atak banałem: najfajniejsze w Polskiej drużynie jest to, że zawsze znajdzie się ktoś, kto gra super mecz. Na początku Świderski, który potem trochę osłabł, ale do roboty wzięli się Gruszka i Szymańskim. Dziś mecz życia (do tego na wielkim farcie) gra Kadziewicz.

I tylko Wlazły z Zagumnym koszą cały turniej równo z trawą.

Wideo nr.4 - końcówka trzeciego seta od 21:23

8:43 Druga przerwa techniczna i trzy punkty przewagi. Panowie, nie chcemy horroru. Grajcie punkt za punkt. Oszczędźcie nasze nerwy, włosy, która lada chwila pokryją się siwizną.

8:41 "Bułgarski libero ma swoje słabości" - Wojciech Drzyzga. Jak każdy człowiek panie trenerze. Nawet Łukasz Kadziewicz ma. Choć dziś ich nie widać

8:39 Utrzymujemy dwa punkty przewagi. I utrzymujemy. Już tak niewiele zostało...

Są trzy punkty przewagi Polaków i czas dla Bułgarów.

8:38 Mało brakowało do dwóch punktów przewagi. Niestety sędzia stwierdził, że piłka była "niesiona"

8:38 To pierwszy mecz Polaków, w którym sytuacja zmienia się co kilka piłek. W meczu z Rosją zmieniła się raz, a dobrze. W pozostałych nie zmieniała się w ogóle. A dziś... dziś nasze życie skróciło się o kilka kolejnych kwadransów. A to jeszcze nie koniec.

8:37 Chyba w poprzednim wpisie za często pojawiało się nazwisko Kadziewicz.

Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z jednopunktową przewagą.

8:35 As Kadziewicza. Kadziewicz bohaterem! Serwuje, zbija, jak trzeba przyjmuje.

Drugi AS Kadziewicza i remis!

8:33 Tak szczerze mówiąc to mamy dziś dużo szczęścia. "Wynik 6:2, różni się od 5:3 - Wojciech Drzyzga. Święta prawda

8:31 Coraz większa przewaga Bułgarii i Lozano bierze czas. Jak na niego patrzymy to wydaje nam się, że wszystko będzie dobrze.

8:29 Niestety, dwa punkty przewagi Bułgarów. Na szczęście to początek seta.

Poza tym już tylko punkt przewagi.

8:27 Zaczynamy set czwarty od punktu Gruszki.

Zczub2: teraz wystarczy szybko zdobyć przewagę, utrzymać ją i wygrać

8:26 Przepraszamy wszystkich za literówki, błędy i brak kontroli nad emocjami. Ręce nam się trzęsą z emocji.

I reszta ciała też.

8:24 JEEEEEEEEEEEEEEEEEEST! Set dla Polaków!! Kadziewicz blokuje

Na początku relacji na forum internauta napisał: "Wygląda na to, że kluczowy będzie trzeci set meczu. Ze statystyk wynika, że kto go wygra to z dużym prawdopodobieństwem wygra cały mecz. W pierwszej fazie w 50 spotkaniach z 60 zwycięzca trzeciego seta wygrywał rywalizację. W drugiej fazie procent trochę spadł ale nadal jest wysoki: 23/32. No i dzisiaj Brazylia też wygrała trzeciego seta"

8:22 Nie wiemy co im Lozano powiedział, ale na pewno coś mądrego. Trzy punkty z rzędu zdobywają Polacy i po czasie Bułgarów będą mieli piłkę setową.

8:21 Coraz bliżej Polacy objęcia przewagi. Bliżej, ale ciągle się nie udaje.

Lozano bierze czas. Bo zrobiło się daleko. Dwa punkty przewagi Polaków.

8:19 Panie i Panowie, radzimy przygotować się na horror.

8:17 Nie może Polska wyjść na prowadzenie. Jak już jest blisko to Bułgarzy grają kapitalnie.

8:15 Polska odrabia przewagę. Remis! A wyglądało to źle. Świetnie zagrywa Kadziewicz, świetnie się mylą Bułgarzy.

8:14 Przerwa techniczna przy trzypunktowym prowadzeniu Bułgarów. W drugim secie to Polska miała taka przewagę w tej fazie gry. Swędrowski tłumaczy Lozano: "Trzeba zatrzymać dobrze grający zespół bułgarski". To też zrozumieliśmy.

8:12 Siatka jest po stronie Bułgarów. Dosłownie. As serwisowy po tym jak piłka odbija się od siatki.

8:10 Dwa punkty przewagi i czas dla Lozano. Obija nas niemiłosiernie nijaki Jordanov. Był kiedyś taki piłkarz - łysy jak kolano - Jordan Leczkow.

8:09 W końcu udało się coś zablokować. Chyba pierwszy raz od czasu 15:9 w drugim secie.

8:07 Przyznamy szczerze - nie wygląda to dobrze. Wynik oscyluje koło remisu, ale Polacy nie grają już tak dobrze jak w pierwszym secie.

8:06 Pierwsza przerwa techniczna i punkt przewagi Polaków

Wideo z poprzednich setów

Wideo nr.1

Wideo nr.2

Wideo nr.3

8:04 As Wlazłego po czterech punktach straconych z rzędu. Chwile później zagrał w aut

8:02 Było już tak dobrze, że Bułgarzy wzięli czas i przestało być dobrze.

8:00 Zaczyna się tak sobie, potem jest już lepiej. Nie wiemy jak wy, ale my jesteśmy śmiertelnie przestraszeni.

7:59 Lozano założył okulary. Sprawa jest poważna, bo pierwszy raz na tym turnieju straciliśmy tak dużą przewagę.

7:58 W setach remis. Szkoda, bo ten set był już nasz. Oby to nie podłamało polskich siatkarzy.

Mail: Wczoraj w TVP3 siatkarka Skry Paulina Wlazły przyznała się, że szykuje dla wracającego z Japonii męża niespodziankę. Pytana, co to za niespodzianka stwierdziła, że to się nie nadaje do publikacji.

7:56 Obroniona. I zaraz będzie kolejna. Możemy tak długo.

7:54 W siatkę! Ale zaraz będzie trzecia

7:53 Obroniona! Ten Z Czub, który się denerwował, właśnie się zdenerwował. Druga piłka setowa dla Bułgarów

7:51 Bułgarzy zmieniają. Mało brakowało, a mieliby piłkę setową.

Teraz mają.

7:49 Jest źle, Bułgarzy prowadzą, Gruszka na boisku.

Teraz za drobną opłata umilimy Państwu czas śpiewając przebój. Z Bułgarii.

7:47 Bułgarzy nam pomagają i znowu mamy dwa punkty przewagi. Już nic nie mówimy, bo 10 minut temu już dopisaliśmy drugi set Polakom, a potem zrobił się remis

7:45 Straciliśmy cała przewagę. Było 15:10 a zrobił się remis. Lozano próbuje ratować sytuację. A już myśleliśmy, że będzie lekko łatwo i przyjemnie

Uptade do ostatniego maila: Moja mała córka ma 7 tygodni, a nie dwa i pół miesiąca - żona mnie ochrzaniła

7:43 Mail:"Żona redakcyjnego statystyka przed meczem: ładne te zielone koszulki Bułgarów" I w połowie seta:"Chyba nie dotrwam do końca". A dwuipółmiesięczna mała robi różne miny - chyba reaguje na wynik The White Stripes, "Seven Nation Army" - "I'm gonna fight them off, the seven nation army couldn't hold me back..."

7:40 Druga przerwa techniczna i WIELKA przewaga Polaków. Tak w punktach jak i stylu gry .Nasze ulubione bułgarskie danie to "Fałszywy zając". Robiony z kotów?

Zbyt dużo błędów Polaków i Lozano bierze czas. Argentyńczyk robi pozę, jakby pytał: dlaczego?

Kluczowy dla meczu będzie początek trzeciego seta. Jeśli znowu odskoczymy na kilka punktów Bułgarzy mogą nastawiać budziki na 6.30.

7:37 Nawet jak cos Polakom nie wyjdzie to po chwili Bułgarzy popełniają dwa razy większy i błąd i tracą punkt.

7:35 Grą Bułgarów rządzi chaos. Grą Polaków rządzi artyzm.

Miejmy to za sobą. Miss Bułgarii . Brzydka.

7:33 Bułgarski trener szaleje. Po przerwie technicznej stracił punkt i znowu wziął przerwę. Ale to jego problem. Jeszcze chwila, a napiszemy, że nie ma takiego zespołu jak Bułgaria.

7:30 Pierwsza przerwa techniczna i cztery punkty przewagi. Nawet Lozano jakiś taki spokojny. Prawie w ogóle nie gestykuluje.

Raport z poszukiwań: Czy czyta nas ktoś w Bułgarii? Przeglądamy bułgarskie portale internetowe i nigdzie nie znaleźliśmy ani relacji, ani nawet wysoko zajawionego artykułu. Tylko piłka i piłka.

7:30 Drugi set układa się zdecydowanie lepiej niż pierwszy. Już teraz Polska ma kilka punktów przewagi i kontroluje sytuację.

7:30 Już dwa punkty przewagi Polaków. Jeden z nas zapoznaje się z bułgarskimi stronami internetowymi i na razie stwierdza, że tam Z Czuba nie mają. Takich siatkarzy jak Polacy też nie

7:29 Ależ gwóźdź Wlazłego. Prawie pod kątem prostym.

7:27 Mail: "Panowie nie ma co się obawiać, Polacy powoli wychodzą ze swojej karmy ułanów w dyscyplinach sportowych (Bułgarzy jeszcze nie) stają się profesjonalistami, słusznie Brazylijczycy obawiają się nas jako jedynej drużyny która może im zagrozić."

7:24 Rozpaczliwie się Bułgarzy bronili przed stratą pierwszego seta. Rozpaczliwie, ale nieskutecznie. Próbowali nawet nogą, ale, że w piłkę to oni grać nie umieją udowodnił już za Wójcika Czereszewski w Burgas.

7:22 Piłka setowa na swoim miejscu. Nawet cztery

Świderski wrócił! Po dwóch słabszych meczach mały wojownik (raptem 193 centymetry wzrostu) odpowiada wszystkich krytykom w sposób dosadny.

7:20 "Bułgarzy zawsze byli chętnie rozchwytywani przez kluby zagraniczne" - Tomasz Swędrowski. Patrząc na dzisiejszy mecz, trudno nam w to uwierzyć. Za chwilę gramy piłkę o piłkę setową. Lozano bierze czas

7:18 Bułgarzy podwyższyli blok, stracili blok i od razu zmniejszyli. Trener Bułgarów się pogubił i poprosił o czas. Bardziej dla siebie niż dla zawodników.

7:17 Trener Bułgarów się zasępił. Według komentatorów to wina oświetlenia. Według nas - Polaków

7:16 AS, AS, AS! Pliński

7:14 Druga przerwa techniczna i trzy punkty przewagi Polaków. Dobra wiadomość jest taka, że Bułgarzy to nie nadludzie, Polska grająca na swoim poziomie wciągnie ich lewą dziurką od nosa w trzech setach.

Może się trochę unieśliśmy

7:13 Na razie to Bułgarzy częściej się mylą. Przed chwila zagrali w aut, potem zostali zablokowani. Najwyższe prowadzenie Polski w mecz - już trzy punkty!

7:11 Niestety znowu remis. Żadna drużyna nie może odskoczyć

Wszystkich, którzy potrafią opanować nerwy i trafiają jeszcze w klawiaturę zapraszamy do komentowania zczuba@gazeta.pl

7:09 Polska prowadzi! Znowu Świderski. Bułgarzy biorą czas

Zczub2: Jeden z nas tak się denerwuje, że co chwila wali pięścią w stół. Drugi niemal nie chce, żebyśmy awansowali do finału, bo zaczyna się bać o swoje życie.

7:08 I znowu Świderski. Po chwili najdłuższa wymiana meczu i mamy remis!

Jeden z nas opieprza drugiego za nieprofesjonalne zachowanie i ujawnianie emocji

7:07 Ostatni atak Bułgarów obronił Raul Lozano. Pierwsza przerwa techniczna, a jego drużyna przegrywa dwoma punktami.

7:07 Kapitalnie Winiraski bodaj z piątej strefy (to ta pod szóstą, z dołu ekranu). Bardzo trudna piłka, a i tak sobie poradził.

7:05 Na razie punkt za punkt. Która drużyna pierwsza pęknie i dlaczego to będzie Bułgaria?

Niepokojące jest to, że po zdobyciu punktu Polacy zachowują się jak zawodniczki z Azji - biegają w kółko.

7:03 Świderski!!! Niestety następny punkt zdobywają Bułgarzy.

Przypominamy, że według naszych obliczeń do zdobycia mistrzostwa świata zostało nam 148 punktów. I obiecujemy więcej tego nie przypominać

7:00 Zaczynamy! Pierwszy punkt dla Bułgarii

6:59 Mecz Brazylii z Serbią oglądało niespełna 3 tys. ludzi. Bez komentarza

Gazetowy ekspert od siatkówki mówi, że zdobędziemy złoty medal. I my mu wierzymy.

6:56 Na Polsacie reklamy. Ciekawe ile kosztuje czas reklamowy w sobotę o siódmej rano.

Więcej o Bogusławie Radziwille

6:53 Złe wiadomości są takie, że w Polsacie wciąż mówią, że wygramy, uwaga: "nie może być inaczej". Sformułowania "nie może być inaczej" używał w pewnej popularnej książce książę Bogusław Radziwiłł, niestety razem z innym sformułowaniem "Sakowicz, kat cię czeka".

Ten jest mój azard

6:46 Hobby Roberta Sowy to organizowanie ciekawych wydarzeń kulinarnych w całej Polsce i zdobywanie kolejnych doświadczeń zawodowych na terenie kraju i świata.

Wolny czas spędza najchętniej w domowym zaciszu z ukochaną córką Madzią i żoną Moniką.

Robert Sowa - wiek 38 lat, od 12 lat mieszka i pracuje w Warszawie. Człowiek, który udowodnił, iż pasja zawodowa może być również hobby. Źródło: kucharz.pl

6:43 Komu kibicuje Bożydar Iwanow? Kiedyś przy okazji meczu piłkarskiego z Bułgarią przyznał, że jego uczucia są podzielone.

Po Sowie wypowiedział się kuchcik Bułgar. Też nie powiedział niczego ciekawego. Kucharz Sowa jest szarą eminencją polskiego sportu. Liga Mistrzów - o on coś gotuje, mundial, a on coś gotuje, mistrzostwa świata w siatkówce, a się wypowiada. Polsat ma transmitować galę Armwrestlingu. Może tam Sowa będzie się siłował.

6:38 Tomasz Adamek: "Nie jestem jasnowidzem", Otylia Jędrzejczak: "To jest sport", Szymon Kołecki: "Nastawiam zegarek na piątą rano i oglądam", Robert Sowa: "Trzymam kciuki"

Powyższe wypowiedzi, są odpowiedzią na pytanie dlaczego tak małe jest w Polsce zainteresowanie sportem.

6:35 W pierwszym półfinale Brazylia pokonała Serbię i Czarnogórę 3:1 (25:19, 15:25, 25:22, 25:12). Czyli jak wszystko pójdzie tak jak byśmy chcieli Polacy jutro o 11.30 zagrają z Brazylią, a jeśli tak jak nie może się wydarzyć z Serbią o 6.30.

6:32 Przed chwilą na Polsacie okazało się, że wśród studentów AWF najpopularniejszym zawodnikiem ze złotej drużyny Huberta Wagnera jest Ryszard Bosek. 100 procent wskazań. Wanio ocenił wiedzę o historii studentów na słabą trójkę.

6:29 Witamy! Połowa z nas ma spodnie pełne strachu, druga połowa jest pewna zwycięstwa.