Poker na igrzyskach?

Wpisując w Google słowo ?poker" wyszukiwarka znajdzie nam 165 mln stron. Więcej niż boks (70 mln), siatkówka (66 mln), czy skoki narciarskie (4,5 mln). Oczywiście większą popularnością cieszą się piłka nożna (246mln, w samym tylko wydaniu amerykańskim czyli soccerze), koszykówka (223 mln) czy tenis (294 mln). Poker ma swoje pięć minut, relację z największych turniejów pokazuje Eurosport (Europa), Sky Sports (Anglia) i ESPN (USA), najlepsi gracze mają nie mniej fanów niż Ronaldinho, a w internecie istnieją setki kasyn gdzie każdy może przegrać dorobek całego życia. W Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim leży wniosek, by poker dołączyć do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Nowa gra miałaby zadebiutować już w 2012 r. w Londynie.

Przeciwwskazań formalnych nie ma. Według regulaminu MKOL by dyscyplina mogła być dołączona do programu IO, musi być uprawiana w 75 krajach na 4 kontynentach. - Od dwóch lat wielkie stacje pokazują pokera w prime time i mają niesamowite wyniki oglądalności - to musi przemawiać do wyobraźni - mówi jeden ze zwolenników projektu. Dyskusja nad przyłączeniem nowej gry ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Na niektórych zawodach w USA na których odbywają się zawody w pływaniu czy lekkoatletyce poker jest już obecny. Rozdawane są medale i - jak mówią organizatorzy - cieszą się niebywałą popularnością.

Na koniec wybitna reklama jednej ze stron, na której można zagrać w pokera :