Jaja na bekonie: Wiceprezes Arsenalu walczy o 20 mln funtów dla Newcastle

Wiceprezes Arsenalu David Dein został prezesem grupy G-14, skupiającej największe europejskie kluby. Na początek ma wywalczyć od angielskiej federacji 20 mln funtów za kontuzję Michaela Owena. 27-letni napastnik zgruchotał sobie kolano podczas mundialu i do gry wróci najwcześniej w przyszłym roku. Wielkość odszkodowania wynika z: pensji Owena - 103 tys. funtów tygodniowo, trwałego uszczerbku na zdrowiu, straty punktów i mniejszych osiągnięć w europejskich pucharach, dewaluacji czteroletniego kontraktu zawodnika i kosztu zakupu następcy Obafemiego Martinsa za 10 mln funtów.

1. - Mam nadzieję, że Javier Mascherano i Carlos Tevez odejdą z West Ham tak szybko, jak to będzie możliwe - mówi trener reprezentacji Argentyny Alfio Basile. Obaj piłkarze trafili do Londynu tuż przed końcem letniego okna transferowego i mieli sprawić, że "Młoty" dołączą do czołówki Premier League. Tymczasem od ich przyjazdu zespół nie odniósł zwycięstwa, odpadł z Palermo (0:1, 0:3) w Pucharze UEFA i przegrał pięć ostatnich spotkań, nie zdobywając gola. Trener Alan Pardew prosił działaczy, by sprowadzili mu prawego pomocnika. Dostał defensywnego pomocnika (Mascherano) i napastnika (Tevez), którzy na prawym skrzydle nie sprawdzili się. Ale to nie koniec eksperymentów. - Tevez może grać na każdej pozycji w ataku, ale nie na lewej stronie, gdzie go ostatnio wystawiają - dodaje Basile. Angielscy dziennikarze plotkują, że Tevez zimą przeniesie się do Hiszpanii, a Mascherano do Juventusu. - Na miłość Boską, niech idzie do drugiej ligi włoskiej. Przecież piłkarze z Turynu już w tym sezonie wywalczą awans do Serie A - mówi Basile. Jego kadrowicze nie przejęli się obawami trenera i oświadczyli, że zostaną na Upton Park "bardzo długo".

2. Wiceprezes Arsenalu David Dein został prezesem grupy G-14, skupiającej największe europejskie kluby. Na początek ma wywalczyć od angielskiej federacji 20 mln funtów za kontuzję Michaela Owena. 27-letni napastnik zgruchotał sobie kolano podczas mundialu i do gry wróci najwcześniej w przyszłym roku. Wielkość odszkodowania wynika z: pensji Owena - 103 tys. funtów tygodniowo, trwałego uszczerbku na zdrowiu, straty punktów i mniejszych osiągnięć w europejskich pucharach, dewaluacji czteroletniego kontraktu zawodnika i kosztu zakupu następcy Obafemiego Martinsa za 10 mln funtów. - Będziemy wspierać Newcastle, mimo że nie należy do G-14. Dlaczego mielibyśmy tego nie zrobić? Obrońca Arsenalu Philippe Senderos też doznał kontuzji na mundialu i do teraz nie gra w piłkę. A mamy październik - tłumaczy Dein.

3. Alex Ferguson będzie musiał iść na szkolenie, by uzyskać licencję UEFA uprawniającą do trenowania zespołu w Premier League. W innym wypadku odejdzie z Manchesteru United. Do 2010 r. trwa okres przejściowy, dla szkoleniowców, którzy pracują w zawodzie bez licencji. Ferguson za miesiąc będzie obchodził dwudziestolecie pracy z Manchesterem. Jeśli Szkot chce pobić rekord słynnego Matta Busby'ego - 25 lat w roli szkoleniowca "Czerwonych Diabłów" musi udać się na roczny kurs. - Wyobrażacie sobie, że ktoś pójdzie do Aleksa i powie mu, że nie może trenować bez jakiegoś papierka? Nie wydaje mi się, by ktoś był tak odważny. Albo głupi - powiedział Neil Warnock z Sheffield United, który zdobył już potrzebny dokument.

Cytat tygodnia: - Jak wpłynąć na formę zawodników? Cristiano Ronaldo jest bardzo inteligentny, dużo rozumie, trzeba z nim tylko porozmawiać. A Wayne Rooney? Yyyyyyy... Rooney musi dużo grać w piłkę - trener Manchesteru United Alex Ferguson o różnicy między swoimi gwiazdorami.