Premier League. Jordan Veretout, największy przegrany tego sezonu?

Mógł świętować teraz mistrzostwo Anglii, a zamiast tego z aston Villą właśnie spada z Premier League. W dodatku na własne życzenie.

23-letni Jordan Marcel Gilbert Veretout to wychowanek Nantes. W 2013 roku był podstawowym piłkarzem reprezentacji Francji do lat 20, która wywalczyła mistrzostwo świata w swojej kategorii wiekowej.

Przed obecnym sezonem Veretout uznał, że czas na krok do przodu i przejście do jednego z angielskich klubów. Zainteresowane były Aston Villa i Leicester, a Francuz wybrał pierwszy z tych dwóch zespołów.

W lutym stało się oczywiste, że wybrał FATALNIE. Leicester walczyło o mistrzostwo a Aston Villa zamykała tabelę. Veretout został poproszony o przypomnienie, jak wszystko przebiegło.

- Przede wszystkim, to Aston Villa zgłosiła się po mnie jako pierwsza. Dałem im odpowiedź zanim pojawił się temat Leicester - powiedział. - Tak, Leicester mnie chciało i to była interesująca propozycja, ale Villa była bardziej konkretna i dlatego teraz tu gram - dodał.

Francuz wówczas jeszcze nie żałował. - To był dobry wybór, Aston Villa to duży klub z tradycjami. To dlatego do nich dołączyłem. Jednak pełne uznanie dla Leicester za to, gdzie teraz są - mówił w lutym.

Veretout podpisał z Aston Villą pięcioletni kontrakt. Wystąpił w 25 meczach ligowych w tym sezonie.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Leicester ma zapewnione mistrzostwo, a Aston Villa zamyka tabelę z 16 punktami w 36 meczach. Przedostatnie Norwich ma 15 punktów więcej.

Zobacz wideo

Mistrzostwo Leicester było mniej prawdopodobne niż to, że Bono zostanie papieżem. 8 największych bukmacherskich sensacji

Czy Jordan Veretout to największy pechowiec sezonu?