Chciał strzelić jak Panenka, a wyszło... gorzej niż Brożek z Legią! [WIDEO]

W półfinałowym meczu Pucharu Szkocji Hibernian pokonał w rzutach karnych Dundee United 4:2. Z kolei w regulaminowym czasie gry pudło z jedenastu metrów zaliczył Jason Cummings, który chciał popisać się strzałem w stylu Antonina Panenki, ale delikatnie się przeliczył i posłał piłkę nad bramką.

W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis, dogrywka również nie przyniosła goli zatem sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsi okazali się piłkarze Hibernian (4:2) i awansowali do finału Pucharku Szkocji, w którym czekać na nich będzie ktoś z dwójki Glasgow Rangers - Celtic Glasgow.

Jednak jeszcze w regulaminowym czasie gry gospodarze za sprawą Jasona Cummingsa nie strzelili karnego. W 28. minucie piłkarz chciał popisać się strzałem w stylu Antonina Panenki, ale delikatnie się przeliczył i posłał piłkę nad bramką Eiji Kawashimy. Co ciekawe we wtorek w meczu z Falkirk Cummings z jedenastu metrów się nie pomylił strzelając potężnie pod poprzeczkę.