Mały Messi w koszulce z plastikowej torby! Pamiętacie? Został odnaleziony nie w Iraku, a w Afganistanie! [ZDJĘCIA]

Tydzień temu pisaliśmy o chłopcu w plastikowej torbie imitującej koszulkę Leo Messiego. Współpracownicy piłkarza i media - wszyscy postanowili odnaleźć chłopca. Udało się!

Przejmującą fotografię opublikował przed kilka dni temu blog "Fanatik". Chłopiec na zdjęciu nosi plastikową "reklamówkę" z charakterystycznymi dla reprezentacji Argentyny błękitnymi pasami. I oczywiście z napisem "Messi 10".

Wszyscy chcieli znaleźć chłopca. Szeroka kampania społeczna, w którą zaangażowali się fani oraz bezpośredni współpracownicy piłkarza powiodła się. BBC Trending podaje, że "największy fan Messiego" to 5-letni Murtaza Ahmadi mieszkający na co dzień w jednej ze wsi w Afganistanie.

- To małe dziecko bardzo kocha piłkę i Leo Messiego. Nie mam jednak możliwości, by zakupić mu koszulkę - jestem tylko prostym farmerem. Murtaza zatem sam sobie ją zrobił z plastiku - powiedział jego stryj.

O Murtazie pisaliśmy tutaj: Chłopiec z Afganistanu zrobił koszulkę Messiego z plastikowej torby!

Przypomnijmy, że w akcję zaangażowali się ludzie @Messi10stats, czyli bardzo popularnego twitterowego profilu dla fanów piłkarza (700 tys. followersów). Zapewnili, że są w kontakcie z bliskimi współpracownikami Messiego. - Ludzie, z którymi się kontaktowaliśmy, chcieliby wiedzieć, kim jest ten chłopiec, by coś dla niego zorganizować - czytamy na Twitterze @Messi10stats.

Pojawiły się też "fałszywki". Stacja Kurdistan24 przeprowadziła wywiad z chłopcem, który wystąpił w koszulce Barcelony. Dziennikarze podawali, że to właśnie on jest bohaterem tej historii.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

Barcelona czy Real? Czy wiesz, gdzie oni grali? [QUIZ]

Copyright © Agora SA