Sportowa Miss Podhala w polskiej kadrze na MŚ w Falun. Poznajcie śliczną Magdalenę Kozielską

Właśnie zaczęliśmy kwestionować pozycję Therese Johaug jako najładniejszej biegaczki narciarskiej świata.

Magdalena Kozielska wdarła się do polskiej kadry na Falun przebojem i natychmiast podbiła... no, na przykład Internet. I nasze serca. I Wasze też zaraz podbije.

Magdalena Kozielska ma 24 lata, jest zawodniczką klubu UKS Regle Kościelisko i na arenie międzynarodowej debiutowała w 2007 roku w zawodach Slavic Cup w Zakopanem, zajmując 36. miejsce w sprincie stylem dowolnym. W 2012 roku wystąpiła po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata, zajmując 58. miejsce w Szklarskiej Porębie (10 km, klasyk). Najwięcej sukcesów Kozielska odniosła w młodzieżowych mistrzostwach Polski - ponad 20 różnokolorowych medali.

Magdalena trenuje także biegi górskie, co miało spowodować jej konflikt z trenerem kadry polskich biegaczek, któremu nie podobało się, że Kozielska ryzykuje zdrowie i kondycję gdzie indziej. Nie pomogło wstawiennictwo Justyny Kowalczyk - Kozielska została odsunięta od kadry. Ale teraz pojechała do Falun i cała Polska emocjonuje się faktem, że mamy w kadrze Sportową Miss Podhala 2012. Która zajmowała się też krótko modelingiem, stwierdziła jednak, że to zbyt stresujące. I słusznie, sport to zdrowie!

Ku uciesze naszych steranych oczu Magda Kozielska wciąż jednak lubi robić sobie ładne zdjęcia i zamieszczać jej na portalach społecznościowych. Życzymy jej wszelkiego powodzenia w Falun!