Neuer znów to zrobił! Wślizg i drybling przed połową boiska [WIDEO]

Bayern Monachium pokonał 4:1 saudyjski Al-Hilal w towarzyskim meczu rozegranym w Katarze. Robert Lewandowski strzelił jedną z bramek, ale akcją wieczoru popisał się Manuel Neuer.

Zobacz bramkę Lewandowskiego

Lewandowski trafił do siatki po uderzeniu głową w 39. minucie spotkania. Był to gol na 3:0, choć minutę wcześniej mogło być 2:1. Piłkarze z Arabii wyszli z szybką kontrą, którą niezwykle efektownym wślizgiem powstrzymał Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu, który słynie z tego, że lubi zapędzać się poza pole karne, tym razem wybiegł na 30. metr, żeby powstrzymać rywala. Udało mu się, choć miał też sporo szczęścia. Kopnięta przez niego zbyt lekko piłka wróciła do rywala i Neuer musiał wdać się z nim w drybling. Sytuacja wyglądała bardzo dziwacznie, bo bliżej bramki niż Neuer znajdowało się czterech piłkarzy Bayernu.

Ostatecznie najlepszy golkiper świata zdołał wybić rywalowi piłkę, ale ta trafiła po nogi innego zawodnika Al-Hilal. Na szczęście dla Neuera uderzył dobre trzy metry obok opuszczonej bramki.