Boks. 62-letni aktor Mickey Rourke wraca na ring

Mickey Rourke to znany na cały świat aktor, ale w latach 1991-94 stoczył osiem walk na ringu zawodowym. Teraz nieoczekiwanie postanowił powrócić między liny.

62-letni już Rourke, kojarzony z ról w filmach "9 1/2 tygodnia", "Ćma barowa", "Dzika Orchidea" czy "Zapaśnik", dał się namówić na pojedynek podczas gali w Moskwie zaplanowanej na 28 listopada. Głównym jej wydarzeniem ma być walka dwóch byłych mistrzów świata - Rusłana Prowodnikowa (23-3, 16 KO) z Jose Luisem Castillo (66-12-1, 57 KO).

Kariera bokserska Rourke'a była krótka, ale całkiem udana. Dwie walki zremisował, a sześć wygrał, w tym cztery przed czasem. Teraz jego rywalem ma być młodszy o 33 lata Elliot Seymour (1-9, 1 KO).

- Boks jest pięknym sportem. Nauczył mnie cierpliwości, poszanowania dla innych, wytrwałości, koncentracji i był niezwykle ważną częścią mojego życia - stwierdził aktor. - Zawsze marzyłem o stoczeniu walki w Rosji, a Andriej Riabiński, promotor tej imprezy, stworzył mi taką możliwość - dodał.

Prawdopodobnie będzie to pojedynek pokazowy, niewpisywany do rekordów, bo trudno sobie wyobrazić, by jakakolwiek komisja sportowa dopuściła takiego starszego pana do walki.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?