Jak ugryźć 2,66 miliona

Jeśli pieniądze niewydane to tak jakby pieniądze zarobione, to brazylijska żandarmeria wojskowa zarobiła właśnie 2,66 miliona dolarów. Wszystko dzięki temu, że zorientowała się w porę, że nie będzie potrzebowała na mundial 17 tysięcy przeciwdeszczowych płaszczy, ponieważ w miesiącach, w których rozegrany zostanie mundial w Brazylii nie pada.

Pamiętacie może nerwową atmosferę przed Euro 2012? Czy wszystko się uda? Czy ze wszystkim zdążymy? Brazylijczycy do organizacji wielkiej futbolowej imprezy podchodzą na znacznie większym luzie. Na przykład niedawno dopiero dotarło do niektórych z nich kiedy właściwie turniej zostanie rozegrany.

Dzięki temu lokalna policja w Brasilii zdążyła anulować zamówienie na 17 tysięcy płaszczy przeciwdeszczowych pierwotnie zmówionych w związku z turniejem. Jak napisały lokalne władze w specjalnym oświadczeniu:

Żandarmeria wojskowa popełniła błąd włączając ten produkt na listę zakupów związanych z mistrzostwami, które rozegrane zostaną w porze suchej.

Faktycznie, w Brasilii w maju i czerwcu pada bardzo rzadko, a wilgotność powietrza spada nawet do 30 procent.

Choć żandarmerii udało się anulować zamówienie, nie udało jej się uniknąć oskarżeń o rozrzutność. Prawdopodobnie jednak wszyscy szybko zapomną o sprawie i skoncentrują się na czymś innym. Na przykład na problemach z opóźnionymi stadionami .

A krytykowana przez media żandarmeria zawsze może odwołanie zamówienia przedstawić jako swój sukces, na przykład używając takiego oto poręcznego diagramu udowadniającego, że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

1. Niemądre zamówienie 2. Odwołanie go 3. ??? 4. Profit!

PM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU