Ile warte jest 36 butelek Jaegermeistera?

Najwyraźniej pracy i oskarżeń o kradzież. Trener chorwackiego NK Precko Zagrzeb Josip Gaspar został na początku kwietnia zwolniony po tym, jak został aresztowany i oskarżony o kradzież karty kredytowej jednego z zawodników.

Historia wydarzyła się na początku kwietnia, ale chorwackie media dopiero teraz ujawniły, że przyczyną zwolnienia Gaspara były problemy z prawem. Trener został oskarżony o kradzież karty kredytowej jednego z zawodników klubu FC Sparta Electra dzielącego szatnię z prowadzonym przez Gaspara NK Precko. Gaspar podobno wszedł do szatni i zabrał portfel leżący w otwartej torbie jednego z zawodników.

Ze znalezionej w portfelu karty kredytowej skorzystał z fantazją, choć i pewną monotonią. Za blisko 4000 kun (ok. 525 euro) kupił 36 butelek Jaegermeistera. Sprawa się wydała, ponieważ najwyraźniej 36 butelek okazało się liczbą zbyt małą. Gaspar wpadł, kiedy wrócił do tego samego sklepu po więcej butelek przepysznego trunku. Okazało się wtedy, że przekroczył limit na karcie kredytowej, a przy okazji, został rozpoznany na sklepowym monitoringu. Reszta jest historią, aresztowaniem oraz zwolnieniem.

Być może rzecz skończyłaby się inaczej, gdyby Gaspar posłuchał mądrości zawartej w dziele sztuki i zrozumiał z jak niebezpiecznym trunkiem na do czynienia.

 

PM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU