Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 25.

Zapraszamy na przegląd sportowych wycinków prasowych z czasów, w których nie było jeszcze na świecie (tak, trudno w to uwierzyć) Antoniego Piechniczka.

- Skocznia w Wiśle wiecznie budowana. Minęło ponad 80 lat, a tu nagle historia zatoczyła nam koło. Ciekawe, ile razy jeszcze ten cykl się powtórzy.

Przegląd Sportowy z 1931 roku, numer 1.

- Kłopotliwy zaszczyt. Podobne dylematy trawiły opinię publiczną przed Euro 2012. Zrobić imprezę - jak najbardziej. Ale jeszcze za to płacić?

Czas z 1937 roku, numer 282.

- Bilet dla sędziego. Ciekawa relacja z turnieju w Pradze, oddająca ówczesne, fatalne stosunki między Polską a Czechami, ale również bardzo ciekawe praktyki rozdawania biletów - że też nie wpadł jeszcze na to PZPN.

Przegląd Sportowy z 1938 roku, numer 16.

- Wagon na miarę oczekiwań. Zidane, Ronaldo czy Artur Boruc byliby zachwyceni.

Gazeta Poranna z 1925 roku, numer 7592

- Turniej międzywojnia? A jednak, Polska międzywojenna nie tylko zastanawiała się nad opłacalnością dużych imprez, ale i je organizowała - i to z jakim rozmachem!

Przegląd Sportowy z 1931 roku, numer 9.

- Komentarz do turnieju międzywojnia. Cóż, i dzisiaj polskim komentatorom zajmującym się wielkimi imprezami sportowymi naszego kraju, zdarzają się gafy, gdy chcą być śmieszni (wszyscy redaktorzy Z Czuba.pl przewracają w tej chwili oczami).

Przegląd Sportowy z 1931 roku, numer 16.

Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .

Piotr Kalata vel. Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Aplikacja Relacje Z czuba i na żywoAplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK