Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 22.

Dziś w przeglądzie przedwojennych gazet m.in. o tym, że wyczerpujące mecze piłkarskie potrafią być naprawdę wyczerpujące.

- Dokąd idziesz młodzieży. I dziś się słyszy często opinię, że kluby mieszają w głowach młodym piłkarzom, choć może o trochę inne psucie chodzi. Kto by się w dzisiejszym futbolu przejmował jakimiś kubłami pomyj... Chyba jesteśmy już zdeprawowani.

Przegląd Sportowy z 1925 roku, numer 4.

- Ciekawe i mniej ciekawe skutki działań Matki Natury. Temat wałkujemy co kilka odcinków przeglądu starych gazet, ale musicie przyznać, że nasi przodkowie również umieli pisać o basenach narodowych i innych akwenach.

Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 21.

Przegląd Sportowy z 1925 roku, numer 10.

- Polska myśl sportowa. To strasznie miłe, że w naszym sporcie tak łatwo o optymizm. Fakt, teraz łatwo też o straszny pesymizm, ale czytając treść tej ankiety-konkursu mieliśmy poczucie, że i dzisiaj da się znaleźć tych symbolicznych polskich kawalerzystów, na których Polacy opierają swoją wiarę w sukcesy.

Przegląd Sportowy z 1926 roku, numer 6.

- Maratonik. Mecz Widzew Łódź - Sokół Pabianice, where amazing happened. Jednocześnie ciekawostka - ciężko uwierzyć, ale w dawnych czasach nie istniało powiedzenie "karne to zawsze loteria", ponieważ nie było konkursu karnych - grało się tyle dogrywek, ile wymagało rozstrzygnięcie meczu.

Głos Poranny z 1925 roku, numer 329.

- Podwójny nokaut. Dziś mielibyśmy z tej akcji niezły ubaw na Youtube.

Przegląd Sportowy z 1926 roku, numer 2.

Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .

Piotr Kalata vel. Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Aplikacja Relacje Z czuba i na żywoAplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK