Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 19.

W najnowszym odcinku przeglądu prasy sportowej z II Rzeczypospolitej będzie trochę o zimowych roztopach, trochę o WAGs i trochę o karierach poza ringiem znanych pięściarzy.

- Pierwsze manewry WAGs. Dzisiaj żony i narzeczone piłkarzy zajmują się przede wszystkim odciąganiem kibiców od sportu. Kiedyś, jak widać, zajmowały się one raczej odciąganiem sportowców od ich dyscyplin.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 43. Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 43.

- Basen narodowy - wersja beta. Aura za oknem jest akurat w takiej kondycji, że poniższą sytuację bardzo łatwo sobie wyobrazić, jednak mimo wszystko warto docenić poetycki przekaz tej relacji.

Stare gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1937 roku, numer 2.

- Niepozorne złego początki. Przyznajcie, bilans spotkań z Niemcami wyrażany w liczbach jednocyfrowych jest szalenie przyjemny. Szkoda, że już wtedy prześladował nas grzech nieumiejętności dowiezienia korzystnego wyniku do końca meczu.

Stare gazety na Z Czuba.pl Ilustrowany Kuryer Codzienny 1936, numer 247.

- Komedia sportowa. Temat wyeksploatowany po wojnie przez amerykańską kinematografię dziś już nas tak nie bawi, ale jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tę autentyczną scenę i zazdrościmy świadkom.

Stare gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1925 roku, numer 33.

- Ujęcie z ręki, prawej prostej. Dziś takie transformacje nikogo nie szokują. Skoro Mike Tyson może być aktorem, skoro może być nim Nikołaj Wałujew, znaczy to, że ludzie ringu są po prostu stworzeni do takiej drogi kariery.

Stare gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 41.

- Spodenki Wasilewskiego. No... może nie Wasilewskiego, ale miło wiedzieć, że spodenkowe żarty sportowe mają w Polsce swoją tradycję.

Stare gazety na Z Czuba.pl Głos Poranny z 1936 roku, numer 105.

Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .

Piotr Kalata vel. Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Aplikacja Relacje Z czuba i na żywoAplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK