Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 18.

Macie przed sobą kolejny odcinek przedwojennej prasy sportowej, dzięki któremu dowiecie się m.in. że kontrowersje związane z budowaniem nowoczesnych obiektów sportowych są od Polsce tradycją mającą prawie dziewięćdziesiąt lat.

- Stadiony świata. Najstarsi warszawiacy być może pamiętają historię budowanego przez 5 lat stadionu, który miał pozwolić stolicy nawiązać do europejskich standardów. Niestety, stadion na Szczęśliwicach nigdy nie został dokończony, natomiast w 1930 roku skończyły się pieniądze i na niedokończonym obiekcie urządzono strzelnicę.

Przegląd Sportowy z 1928 roku, numer 4.

- Zamieszanie w polu karnym. To dość smutne, że nawet we wprowadzaniu zmian w przepisach piłkarskich nie potrafiliśmy nadążyć za resztą świata. Z drugiej strony, jeśli przeczytacie podpunkt 1 z poniższej notki, zrozumiecie, jak wielkie i skomplikowane były to zmiany.

Ilustrowany Kuryer Codzienny z 1936 roku, numer 247.

- Zostańcie z nami. Notka jak ulał pasuje do nastrojów, które są w tej chwili w sercach naszych szczypiornistów i ich kibiców.

Stare Gazety na Z Czuba.plStare Gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 21. Przegląd Sportowy z 1922 roku, numer 21.

- Wrodzone talenta. Poniższy obrazek przekonuje o czymś bardzo dziś dobrze przepracowanym, przyswojonym przez społeczeństwo. Otóż gdybyśmy mieli trenerów, gdybyśmy mieli stadiony i dobry sprzęt, zdobywalibyśmy mistrzostwa świata w każdej dyscyplinie.

Stare Gazety na Z Czuba.pl Stadjon z 1927 roku, numer 12.

- Boks jest dla wszystkich. Dziś tego typu zawody odbywają się raczej na boiskach piłkarskich. Nie słyszałem o meczu w koszykówkę pomiędzy gwiazdami TVN-u a politykami. Szkoda, to ciekawa inicjatywa. A politycy zwłaszcza w ringu z pewnością znaleźliby chętnych do jatki rywali.

Stare Gazety na Z Czuba.pl Ilustrowany Kuryer Codzienny z 1936 roku, numer 249.

- Subtelny przekaz reklamowy dla sportowców.

Stare Gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy z 1937 roku, numer 4.

Piotr Kalata vel. Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Aplikacja Relacje Z czuba i na żywoAplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK