- Ciężki los dziennikarza sportowego. Dziś wprawdzie takie sytuacje mogą mieć najwyżej miejsce podczas zamkniętych treningów, nikt nie wyrzuci pismaka z loży prasowej, ale zakazywanie nadal jest jedną z ulubionych czynności piłkarskich możnowładców.
Przegląd Sportowy z 1921 roku, numer 25.
- Cios poniżej pasa. Dziś najpopularniejszy bokserski faul zna każdy Polak, ale jak widać, już 80 lat temu przysparzał on zawodnikom i obserwatorom wielu trosk. Ciekawe, jak w tamtych czasach poradziłby sobie na ringu Andrzej Gołota.
Stadjon z 1930 roku, numer 34.
- Skoczkowy hype. Poniższy wpis dedykujemy tym, którzy myślą, że skoki narciarskie w takiej formie, jaką obserwujemy w Polsce, wynalazł Adam Małysz.
Kurier Lwowski 1922, numer 25.
- Piłkarskie aberracje. Widzieliśmy już setki brzydszych sióstr piłki nożnej, ale tutaj poczuliśmy się naprawdę zaskoczeni i zakłopotani.
Nowości Ilustrowane z 1922 roku, numer 15.
- Jaram się, ale ironicznie. Ciężko sport traktować całkiem serio, kiedy sport nie traktuje całkiem serio nas. Dlatego podsumowania około noworoczne wyglądają jak wyglądają. I wczoraj, i dziś.
Stare Gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy 1921, numer 29.
Przegląd Sportowy 1921, numer 29.
- Kopernik da ci kopa. Kolejna piękna "sportowa" reklama na koniec.
Stare Gazety na Z Czuba.pl Stadjon 1931, numer 2.
Stadjon 1931, numer 2.
Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .
Piotr Kalata vel. Spiro
Aplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK