Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 16.

Zapraszamy na przegląd wyimków prasowych z czasów, w których młode dyscypliny sportu walczyły o względy sportowych widzów - różnymi sposobami, czasem kosztem sensu. Hmm, no właśnie, czy te czasy minęły?

- Ciężki los dziennikarza sportowego. Dziś wprawdzie takie sytuacje mogą mieć najwyżej miejsce podczas zamkniętych treningów, nikt nie wyrzuci pismaka z loży prasowej, ale zakazywanie nadal jest jedną z ulubionych czynności piłkarskich możnowładców.

Przegląd Sportowy z 1921 roku, numer 25.

- Cios poniżej pasa. Dziś najpopularniejszy bokserski faul zna każdy Polak, ale jak widać, już 80 lat temu przysparzał on zawodnikom i obserwatorom wielu trosk. Ciekawe, jak w tamtych czasach poradziłby sobie na ringu Andrzej Gołota.

Stadjon z 1930 roku, numer 34.

- Skoczkowy hype. Poniższy wpis dedykujemy tym, którzy myślą, że skoki narciarskie w takiej formie, jaką obserwujemy w Polsce, wynalazł Adam Małysz.

Kurier Lwowski 1922, numer 25.

- Piłkarskie aberracje. Widzieliśmy już setki brzydszych sióstr piłki nożnej, ale tutaj poczuliśmy się naprawdę zaskoczeni i zakłopotani.

Nowości Ilustrowane z 1922 roku, numer 15.

- Jaram się, ale ironicznie. Ciężko sport traktować całkiem serio, kiedy sport nie traktuje całkiem serio nas. Dlatego podsumowania około noworoczne wyglądają jak wyglądają. I wczoraj, i dziś.

Stare Gazety na Z Czuba.plStare Gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy 1921, numer 29. Przegląd Sportowy 1921, numer 29.

- Kopernik da ci kopa. Kolejna piękna "sportowa" reklama na koniec.

Stare Gazety na Z Czuba.plStare Gazety na Z Czuba.pl Stadjon 1931, numer 2. Stadjon 1931, numer 2.

Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .

Piotr Kalata vel. Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Aplikacja Relacje Z czuba i na żywoAplikacja Relacje Z czuba i na żywo fot. JK