Panie, w międzywojniu było to samo - odcinek 9

W dzisiejszym odcinku przeglądu prasy przedwojennej m.in. dowód na to, że malowane lisy nie są jednak wymysłem Jana Tomaszewskiego.

- Malowane lisy są wśród nas. Uszami wyobraźni słyszymy już ten głośny, przeciągły śmiech świętego inkwizytora piłkarskiego.

Stare GazetyStare Gazety fot. Zczuba Przegląd Sportowy 1921, numer 14

- Choroba matką wynalazków. Dowcip wciąż aktualny, choć akurat polskiemu narciarstwu drużynowemu dolega coś poważniejszego, niż przeziębienie.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Kurier Literacko-Naukowy 1939, numer 8. Kurier Literacko-Naukowy 1939, numer 8.

- Honorowa porażka 0:7. Dzisiaj również potrafimy pochwalić kogoś za słanianie się na nogach przez całą potyczkę tylko dlatego, że rywal jest utytułowany.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Przegląd Sportowy 1921, numer 8. Przegląd Sportowy 1921, numer 8.

- Przestępstwo stadionowe, czyli co można wziąć z Legii, a czego nie można. Przypomniała mi się historia chłopaka, który złapał podczas meczu na Łazienkowskiej piłkę, zabrał do domu, a następnie klub wezwał go sądownie do zapłacenia za pamiątkę. Ciekawe, jak obeszło się prawo z bohaterem poniższej historii.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Głos Poranny 1929, numer 280. Głos Poranny 1929, numer 280.

- Kontrowersje przy rzucie karnym. Zapis wideo rozstrzygający sporne sytuacje wciąż nie może zostać wprowadzony, a w naszej lidze 80 lat temu pomyłki sędziowskie w trakcie meczu można było weryfikować w taki sposób.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Ilustrowana Republika 1931, numer 183 Ilustrowana Republika 1931, numer 183

- Śpieszmy się kochać zagranicznych trenerów , tak szybko odchodzą z naszych klubów. Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Stare gazety na Z Czuba.plStare gazety na Z Czuba.pl Ilustrowany Kurier Codzienny 1938, numer 31 Ilustrowany Kurier Codzienny 1938, numer 46

Przegląd międzywojennej prasy sportowej co tydzień na Z Czuba.pl. Jeśli lubicie wyimki ze starych gazet, zapraszamy również na blog autora, gdzie można skosztować mniej sportowych smakołyków z przedwojennej prasy - staregazety.blox.pl .

Piotr Kalata vel. Spiro