Finał Euro 2012 w wersji znanych reżyserów

Chociaż wszyscy się zastanawiają, to tak naprawdę nikt nie ma pewności, jak wyglądać będzie finał Euro 2012. Wiemy jednak co byłoby, gdyby spotkanie Hiszpania - Włochy było dziełem znanych reżyserów.

Michael Bay (np. ''Transformers'', ''Bad Boys 2'') - Obie drużyny wychodzą na boisko przy akompaniamencie dramatycznej muzyki. Na trybunach prężą się atrakcyjne i skąpo odziane fanki z niewiadomych przyczyn ubrudzone olejem silnikowym i smarem. Na początku trochę niemrawego kopania, ale zaraz potem akcja nabiera tempa, pada wiele strzałów. Jakoś po przerwie Balotelli posyła bombę w kierunku bramki Hiszpanów. Bramka wybucha.

Peter Jackson (np. ''Władca Pierścieni'', ''King Kong'') - Na początku wszystko dzieje się tak, jak się spodziewaliśmy - podania, strzały, akcje, interwencje. Gdzieś w 30 minucie okazuje się, że reżyser uznał, że piłka nożna jest całkiem niezła, ale on by ją zrobił lepiej, więc zawodnicy zaczynają jeździć na motorach, chwytają piłkę w ręce, korzystają z pomocy magii, a gdzieś w tym wszystkim pojawia się nieuzasadniona scena romantyczna z udziałem konia

W roli konia Sarah Jessica Parker.

Darren Lynn Bousman (np. ''Piła II'', III, IV, MMXXI) - 22 gości budzi się na środku nieznanego i dosyć zdezelowanego stadionu. Na telebimie pokazuje się napis: ''Chcesz zagrać w grę?''.

Joel Schumacher (np. ''Batman Forever'', ''Batman i Robin'') - Mecz idealnie trafia w gusta widzów w wieku 8-15. Trawa błyszczy zielenią tak, że aż bolą oczy, a zawodnicy mają odznaczające się na niej pastelowe stroje. Z sutkami.

Finał Euro oczami znanych reżyserówFinał Euro oczami znanych reżyserów fot. Internet

Władysław Pasikowski (np. ''Psy'', ''Psy 2'') - Dużo strzałów, jeszcze więcej chwytliwych tekstów i ripost ostrych niczym katana samuraja z ADHD. Gdzieś między tym wszystkim okazuje się, że Shakira zdradza Gerarda Pique z Fabregasem, który następnie sprzedaje ją Inieście za skrzynkę whiskey. Do końca meczu dożywa połowa zawodników.

Marcus Nispel (np. remake ''Teksańskiej masakry piłą mechaniczną'', remake ''Piątku 13'') - Hiszpanie wychodzą bez napastnika i tracą gola po strzale Di Natale w 61. minucie. W 64. wyrównuje Fabregas i mecz kończy się wynikiem 1:1. Remake meczu grupowego zdecydowanie nie zachwyca, a reżyserią dogrywki zajmie się już kto inny.

Marek Koterski (np. ''Nic śmiesznego'', ''Dzień świra'') - Mecz skupia się na postaci kibica, który wylądował mniej więcej w takim miejscu...

...w dodatku dookoła niego ulokował się Podkarpacki Klub Miłośników Wuwuzeli. Zrozpaczony bohater między pierwszą a drugą połową popada w alkoholizm. Jedyny gol pada, gdy wychodzi do ubikacji.

David Lynch (np. ''Zagubiona autostrada'', Mulholland Drive) - W czasie meczu Iker Casillas znajduje koło bramki płytę DVD. Kiedy w przerwie puszcza ją w szatni okazuje się, że jest na niej film, na którym Iker Casillas znajduje koło bramki płytę DVD. Potem robi się dziwniej.

Robert Rodriguez (np. ''Od zmierzchu do świtu'', ''Planet Terror'') - Cassano uderza mocno, a piłka trafia prosto w czoło Ramosa. Hiszpańskiemu obrońcy odpada głowa. Wszyscy są w szoku. W przerwie ma miejsce niesamowity występ cheerleaderek

Gdy zaczyna się druga połowa, Ramos wstaje, a głowa mu odrasta. A potem druga i trzecia. Okazuje się, że jest wampirem. Podobnie zresztą jak reszta zawodników.

Quentin Tarantino (np. ''Pulp Fiction'', ''Kill Bill'') - Mecz widziany przez pryzmat prywatnej wendetty Antonio Cassano, który niegdyś grał w jednym klubie z Sergio Ramosem i Ikerem Casillasem, ale został brutalnie usunięty. Wydawało się, że nic nie uchroni go przed śmiercią (piłkarską), ale przeżył i teraz może wywrzeć srogą pomstę w zapalczywym gniewie na byłych partnerach.

James Cameron (np. ''Terminator'', ''Terminator 2'') - Hiszpanie starają się jak mogą, ale Włosi grają rewelacyjnie, strzelając kolejne gole. Vicente del Bosque widząc, że tego meczu nie wygra, posyła w przeszłość terminatora, który ma zabić Giuseppe Garibaldiego i nie dopuścić do zjednoczenia Włoch.

Uwe Boll (np. ''BloodRayne'', ''Alone in the dark'') - Niemiec w ramach reżyserowania finału robi ekranizację gry ''FIFA 98''. Następnego dnia nikt nie zna wyniku, bo mecz był tak zły, że nie dało się go obejrzeć do końca. Odrębną zagadką pozostaje, jakim cudem na podstawie tak dobrej gry, można było zrobić coś tak fatalnego.