Dwumiesięczna szwedzka księżniczka zakończyła konflikt między tamtejszą rodziną królewską i AIK Solna

Król Szwecji Karol Gustaw XVI jest honorowym członkiem AIK Solna oraz honorowym członkiem jego rady nadzorczej. Co jednak nie przeszkodziło mu narazić się śmiertelnie kibicom ''Gryzoni'', kiedy pięć lat temu powiedział w wywiadzie dla gazety ''Kalmarsposten'' (Inny Dziennik Głowonogowy?), że tak naprawdę jest fanem ich lokalnego rywala - Djurgardens. AIK długo zastanawiał się nad odebraniem królowi (!) honorowego członkostwa, ale teraz ten konflikt wydaje się już zażegnany, a wszystko to dzięki sprytnemu użyciu dwumiesięcznej wnuczki monarchy.

Nastepczyni tronu księżna Victoria i jej mąż Daniel Westling są od dwóch miesięcy rodzicami niewielkiej, acz szlachetnie urodzonej księżniczki Estelli. Czy kiedykolwiek dopcha się ona do tronu, czy będzie oglądała jak już nieco podrośnie ''Gossip Girl'' i czy wyjdzie za mąż za Grzegorza Wojtkowiaka - tego wszystkiego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo już za to, jakiemu klubowi będzie kibicować.

Victoria zamówiła szyty na zamówienie (z powodu niewielkich rozmiarów) strój AIK Sztokholm, a później zwróciła się do klubu z prośbą, by podpisali się na nim wszyscy piłkarze, co ułagodziło wciąż obrażone na dwór królewski władze i kibiców. "Witamy w naszej rodzinie księżniczko" napisał na swojej stronie pomocnik Robert Ahman-Persson. - Kiedy otrzymaliśmy zamówienie z prośbą o autografy piłkarzy na koszulce poczuliśmy się wszyscy bardzo poruszeni - dodał inny pomocnik Daniel Gustavsson. Ivan Turina nic nie powiedział, bo wciąż jest w szoku, że w Lechu broni Krzysztof Kotorowski, a nie on. W każdym razie szwedzkie media są zgodne: przeraźliwy konflikt, który groził rozpadem kraju na dwie części: Szwecję właściwą i wydzieloną z powodu nieposłuszeństwa wobec korony Autonomiczną Republikę AIK został wreszcie załagodzony.

ŁM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.