Przed półfinałem LM i El Clasico: Jak powstrzymać Cristiano Ronaldo? Bardzo łatwo

Czeka nas teraz tydzień z oglądaniem popisów Portugalczyka, który w tym sezonie kiedy nie strzela w meczu pięciu bramek, to czuje się Portugalczykiem bardzo smutnym. Cały świat zastanawia się, jak go powstrzymać, a Javier Clemente już wie. Ta wiedza może się przydać piłkarzom Bayernu, którzy zmierzą się we wtorek z Realem w półfinale Ligi Mistrzów oraz piłkarzom Barcelony, którzy w weekend rozegrają z ''Królewskimi'' kolejne El Clasico.

Clemente dawno temu prowadził przez sześć lat kadrę Hiszpanii, później reprezentację Serbii i Kamerunu, a obecnie jest szkoleniowcem Sportingu Gijon. Przed sobotnim meczem z Realem podobno długo zastanawiał się nad tym, jak powstrzymać zabójcze w tym sezonie rzuty wolne Cristiano Ronaldo, którego ''opadający liść'' martwi bramkarzy całego świata bardziej niż pierwszy z brzegu opadający liść w dowolnym haiku.

I Clemente wymyślił. Ronaldo strzela gole z rzutów wolnych, bo przeciwnicy ustawiają się przed nim w murze. Rozwiązaniem jest zatem nieustawianie muru. W ogóle.

Trenowaliśmy to podczas ostatnich treningów. Piłkarze stojący w murze zasłaniają bramkarzowi piłkę przy dalekich uderzeniach. Dodatkowo mur ściąga na siebie rywali, co również w jakimś stopniu odwraca uwagę golkipera. Niestawianie muru powinno więc ułatwić bramkarzowi jego pracę - powiedział przed starciem z Realem Clemente.

Ta taktyka nie zadziałała i Sporting przegrał 1:3. Z drugiej strony można jednak powiedzieć, że ta taktyka zadziałała perfekcyjnie. Cristiano Ronaldo strzelił w tym spotkaniu tylko jedną bramkę i to głową. A cały pomysł Clemente brzmi sensownie, zwłaszcza że jak już wiemy, CR7 nie da się powstrzymać konwencjonalnymi metodami, bronią konwencjonalną, a skutkują na niego tylko proste, lecz nieszablonowe idee. Takie jak Grzegorz Bronowicki.

ŁM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU