Sprawa wyjaśniona - Fernando Torres po prostu nie chce strzelać bramek

W pierwszym meczu z nowym trenerem Chelsea pokonała Birmingham 2:0 w 1/8 finału Pucharu Anglii, a żadnej z bramek nie strzelił Fernando Torres. Hiszpan miał idealną okazję do przełamania niemocy strzeleckiej - mógł wykonać rzut karny. Ale odmówił.

Sytuacja miała miejsce w 69. minucie meczu, kiedy Chelsea prowadziła już 2:0 po bramkach Maty i Meirelesa. Po wymianie podań z Matą Torres wpadł w pole karne i został podcięty przez N'Dawa. A potem... Ale może po prostu oddajmy głos samemu Macie.

Zapytałem, czy chce wykonać karnego, bo to on go wywalczył. Odpowiedział: nie jestem pierwszy na liście strzelców.

Co jest zachowaniem dość nietypowym biorąc pod uwagę, że Hiszpan, na którego Chelsea wydała 50 milionów funtów znów nie może trafić do bramki rywali. Ostatniego gola dla Chelsea strzelił w październiku, w wygranym 5:0 meczu Ligi Mistrzów z Genk. Łącznie z meczami reprezentacji Hiszpanii nie strzelił gola od 24 godzin i 30 minut.

Torres wymigał się od strzelania karnego dwa tygodnie po tym, jak Alan Shearer powiedział, że Hiszpan unika okazji do strzelenia gola w obawie, że je zmarnuje. Tak powiedział w programie Match Of The Day po wygranym przez Chelsea 4:0 meczu z Boltonem:

On się boi znaleźć w dobrej sytuacji, bo boi się, że jej nie wykorzysta. Boi się tego, jakie komentarze wywoła, jeśli nie trafi w bramkę. Woli w ogóle nie znaleźć się w miejscu, z którego mógłby strzelić bramkę, bo chce uniknąć krytyki, która by na niego spadła gdyby spudłował. Miał świetną okazję na 15 minut przed końcem meczu, kiedy Bolton był już w zasadzie pokonany. Kiedy Juan Mata przyjął piłkę na skrzydle i szukał napastnika w polu karnym - Torresa tam nie było. Wolał nie wychodzić na pozycję.

Dość przykro czytać takie opinie o zawodniku, który jeszcze całkiem niedawno był jednym z najlepszych napastników świata. Ale może tym razem to Torres miał rację i słusznie wymigał się od strzelania karnego. Do jedenastki w takich cyrkumstancjach podszedł sam Mata i zmarnował.

szólj hozzá: Mata[Matchhighlight.com]