A jeśli ministra Joanna Mucha zrobi w sporcie seksmisję?

Joanna Mucha w programie Tomasza Lisa wyraziła wolę, by mówić do niej "pani ministro" zamiast "pani minister". Brzmi trochę karkołomnie, ale przede wszystkim nasuwa dość jednoznaczne ideologicznie skojarzenia. Co będzie, jeśli feminizacja, którą rozpoczęła szefowa resortu sportu, będzie dotyczyła również samego sportu? Jak ten wyglądałby, gdyby przejęła nad nim kontrolę wywrotowa grupa kobiet wprost z kultowej komedii Juliusza Machulskiego?

- Przegląd Sportowy wydawany jest na kredowym papierze. Zmieniają się proporcje tekstów i zdjęć, a format pisma zmniejszony do kieszonkowego - mieszczącego się w damskiej torebce.

- Oficjalnie: Cristiano Ronaldo jest wszechstronniejszym piłkarzem, niż Leo Messi.

- Serwis Ciacha.net zmienia nazwę na Zakalce.net, a domyślny kolor z różowego na czerwony - w logo serwisu pojawia się twarz Krzysztofa Szubargi.

- Dziennikarze sportowi mają obowiązek dbać o swój wygląd zewnętrzny w sposób większy, niż nakazywały dotychczasowe standardy. Wizyta u fryzjera raz na 3 miesiące, wizyta o golibrody  przed każdą kolejką Premier League.

- Stereotypowe dowcipy o kobietach umiejących kopać piłkę tylko z czuba , podobnie jak stereotypowe dowcipy o kobietach, które nie umieją jeździć samochodami, są stanowczo zabronione. Dowcipy Grzegorza Laty też są zabronione, ze względów estetycznych.

- Górski była kobietą.

- Z telewizji wylatują sportowi eksperci od piłki, szklanki i hulanki, Wojciech Kowalczyk i Piotr Świerczewski. Do łask natomiast wracają ci pokroju Mirosława Szymkowiaka.

 

- Najważniejsze indywidualne wyróżnienie dla sportowca, to nagroda Fair Play, za którą zdobywca otrzymuje kwiaty.

- Na trybunach Ekstraklasy najpopularniejszym hasłem skandowanym przez fanów jest "Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi".

- Zespoły mające wziąć udział w meczu o Superpuchar Polski wybierane są przez prof. Magdalenę Środę.

Spiro

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU