Chelsea idzie w ślady Manchesteru United, a nawet dalej, kupuje bliźniaków DaSilva i jeszcze ich brata

1 lipca 2008 roku ''Czerwone Diabły'' sprowadziły sobie z Fluminense bliźniaków Rafaela i Fabio Da Silvę, zdobywając potem, już z nimi w składzie, kolejne dwa mistrzostwa Anglii. Chelsea wygrała o jedno mniej, ale wie, jak temu zaradzić. Kupić bliźniaki. Najlepiej takie nazywające się Da Silva. Albo DaSilva. Tak jak Rio i Cole DaSilva. Oraz ich starszy brat Jay. Cała trójka została właśnie pozyskana przez The Blues z Luton Town.

Bliźniacy mają po dwanaście lat, a najstarszy z DaSilvów ma lat trzynaście. Za każdego z nich Chelsea zapłaciła pięciocyfrową sumę (dla nieco mniej obeznanych z liczeniem - poniżej 100 000 funtów), ale cała umowa może być warta dla Luton Town milion, jeśli kiedyś wszyscy trzej załapią się do pierwszego składu drużyny ze Stamford Bridge.

- To historyczny transfer w przypadku przejścia do jednej drużyny trzech braci naraz - powiedział Gregg Broughton, szef szkolenia młodzieży w Luton Town.

Trzy razy po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy funtów czyli dla Romana Abramowicza drobne na batoniki, a przeszedł dzięki temu do historii. Bo w wymiarze stricte piłkarskim, mimo wielomilionowych nakładów na Chelsea, to mu się jeszcze nie udało.

ŁM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Copyright © Agora SA