Sportowy Prima Aprilis 2016. Nowy trener Manchesteru, murawa Lyonu i klub Smudy

Który klub w Premier League każe płacić kibicom i za co? Jak - dodajmy, że rewolucyjnie - zmieni się nawierzchnia kortów na Australian Open? Sprawdźcie, co w 2016 roku wymyślili kreatywni żartownisie!
Australian Open 2017 Australian Open 2017 https://twitter.com/AustralianOpen/status/715679929984126977

Australian Open z nową nawierzchnią

W 2017 r. na Australian Open zadebiutują korty... drewniane! Nic dziwnego, w końcu Timbersports to coraz popularniejsze zawody. Tenis chętnie podczepi się pod ich sukces.

Zdjęcie Adidas Finale 15 Olympique Lyon S90236 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VICTORY IV FG 555613-010 Zdjęcie Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX FG 573873 635
Adidas Finale 15 Olympique ... Lanki NIKE MERCURIAL VICTOR... Lanki NIKE MERCURIAL VORTEX...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Rio Ferdinand Rio Ferdinand https://twitter.com/rioferdy5/status/715828705680035840

Rio Ferdinand przejął Manchester United

Myśleliście, że Jose Mourinho? Pomyłka! Nowym szkoleniowcem "Czerwonych Diabłów" został były obrońca zespołu, Rio Ferdinand.

Anglik poinformował o tym na Twitterze:

Southampton Southampton https://twitter.com/SouthamptonFC/status/715780774826545152

Southampton idzie z duchem czasu

Oczywiście, że "Święci"! Klub Premier League postanowił nieco unowocześnić swój herb i zainstalował w nim odpowiednie emoji. Oto nadchodząca identyfikacja graficzna Southamptonu:

Nowa murawa Ol. Lyon Nowa murawa Ol. Lyon https://twitter.com/ol

Niebieska murawa Olympique Lyon

Francuski klub poinformował na Twitterze, że wszystkie mecze do końca sezonu odbędą się na jego stadionie na specjalnie pomalowanej trawie.

To również jeden z pomysłów, które, w dalszej perspektywie, mogą się przyjąć...

Maskotka w FM Maskotka w FM http://www.mirror.co.uk/sport/row-zed/exclusive-football-manager-2017-leak-7667391

Maskotki w ''Football Managerze 2017''

"Daily Mirror" napisał wiadomość o nowej opcji, która pojawi się w popularnej grze wideo "Football Manager", edycja 2017.

W tekście czytamy, że w nowej części symulatora trenerki pojawi się kreator maskotek. Hm, może twórcy mogliby podchwycić ten pomysł?

Wilfredo Leon Wilfredo Leon polsatsport.pl/wiadomosc/2016-04-01/leon-zagra-w-reprezentacji-rosji-przepraszam-kibicow/

Wilfredo Leon zagra w reprezentacji Rosji!

Czy można dopuścić się większej zdrady, niż porzucenie możliwości gry w reprezentacji Polski dla Rosji, z którą polscy siatkarze od dawna mają na pieńku, przede wszystkim z powodu wyjątkowego żartownisia Aleksieja Spiridonowa?

Nie można. Dlatego Wilfredo Leon powinien odetchnąć z ulgą, że mamy prima aprilis i doniesienia Polsatu Sport na temat jego niespodziewanej wolty kadrowej są jedynie niezłym żartem.

W tekście czytamy:

Co takiego się więc stało, że nagle Leon zmienił zdanie i uległ namowom Rosjan? Najprawdopodobniej chodzi o możliwość występu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Kiedy okazało się, że szanse na występ w igrzyskach w biało-czerwonych barwach są bliskie zeru, bo nie uda się pokonać wszystkich formalności przed czasem, Leon podobno zaczął się interesować możliwością gry dla Rosji.

Z Rosją jest o tyle łatwiej, że Leon gra tam już od dwóch lat, a to upraszcza całą procedurę. Według przepisów FIVB (art. 44.2.1 FIVB Sports Regulations), jeżeli zawodnik grał w jakimś kraju przez, co najmniej, dwa pełne sezony, a od jego występów w poprzedniej reprezentacji upłynęły, co najmniej, dwa lata, to może bez przeszkód zacząć reprezentować nowy kraj.

Smuda znowu w Widzewie Smuda znowu w Widzewie http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/0,0.html

Franciszek Smuda wrócił do Łodzi!

Koledzy z łódzkiego oddziału postanowili wrócić pamięcią do pięknych chwil, gdy Franciszek Smuda trenował Widzew i klubowi powodziło się naprawdę wyśmienicie.

W tekście czytamy:

Skontaktowaliśmy się ze Smudą i... trener nie był zaskoczony telefonem. - To prawda, poprowadzę Widzew. Na razie przebywam w Niemczech, ale od poniedziałku przyjadę do Łodzi i rozpocznę nową pracę - powiedział Łódź.sport.pl Smuda. - Co mnie skusiło? Już ostatnio w wywiadzie powiedziałem, że Widzewowi nie odmówię. Poza tym wiem, że w Łodzi nie zostanę potraktowany tak, jak ostatnio w Wiśle Kraków. Mam nadzieję, że postawię drużynę na nogi i będziemy grać efektownie i efektywnie. Naszym celem jest awans do III ligi. Buduje się stadion, dlatego i my musimy odbudować wielki Widzew.

Aston Villa na stronie ''The Sun'' Aston Villa na stronie ''The Sun'' http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/7041715/Aston-Villa-fans-to-be-charged-5-for-leaving-games-early.html

Aston Villa każe płacić kibicom

"The Sun" wymyślił całkiem zabawny żarcik o tym, że Aston Villa będzie zbierać po pięć funtów od kibiców wychodzących ze stadionu przed 85. min spotkania. Za wyjście jeszcze w pierwszej połowie, niewierni fani zapłacą funta za minutę.

Być może ktoś z klubu postraszył dziennikarzy, bo informacja dość szybko zniknęła ze strony.

A może opłata zostanie wkrótce wprowadzona?