Dobry sportowiec wcale nie musi być chudy. Oto dowody!

Sportowcy często skarżą się na katorżniczy trening i dietę, chwalą się jak mało procent tłuszczu mają w organizmie. Są jednak i tacy, których sylwetkom daleko do ideału, a i tak odnoszą sukcesy.

Michelle Carter

Amerykanka Michelle Carter zdobyła w Portland złoto w pchnięciu kulą podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata. Jak większość kulomiotek, jest potężnie zbudowaną kobietą. Przy wzroście 1,75 m waży 116 kg. Nie przeszkadza jej to jednak pchać najdalej na świecie. W Portland wygrała wynikiem 20,21 m, prawie o metr lepszym od rezultatu srebrnej medalistki Węgierki Anity Marton (19,33 m). Carter ma też na koncie brązowy medal MŚ w Pekinu z 2015 roku i HMŚ ze Stambułu z 2012 roku.

Piotr Małachowski Piotr Małachowski Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta

Piotr Małachowski

Wicemistrz igrzysk w Pekinie w rzucie dyskiem, poza tym trzykrotny medalista mistrzostw świata i mistrz Europy. Przy takich sukcesach można być zadowolonym z siebie, a mimo to zdobyciu w sierpniu złota MŚ Małachowski zapowiedział przejście na dietę.

Moje odchudzanie przynosi pierwsze efekty -4 kg. ??????????????????

Opublikowany przez Piotr Małachowski na 28 wrzesień 2015

Nie wytrwał jednak w swoim postanowieniu zbyt długo...

A może szkoda? W końcu na igrzyskach w Rio Małachowski znów będzie musiał zmierzyć się z Niemcem Robertem Hartingiem.

Marcin Matkowski i Łukasz Kubot Marcin Matkowski i Łukasz Kubot CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Marcin Matkowski

Jeden z najlepszych polskich deblistów od lat jest tematem żartów wśród dziennikarzy i kibiców. Serwis na świetny, dobrze gra przy siatce, ale do atletów nie należy. Oficjalnie przy wzroście 185 cm waży 90 kg.

Matkowski ma na koncie 16 wygranych turniejów ATP i przegrany finał US Open i dwa wielkoszlemowe finały w mikście. Czy wypada się go czepiać, że jego partner Łukasz Kubot ma lepszą sylwetkę?

Walczymy dalej! Cmon!

Opublikowany przez Łukasz Kubot na 14 styczeń 2016

Maciej Iwański

To zdjęcie z 2008 roku obrosło już legendą. "Jeśli zasypiałem z Iwańskiego brzuchem przed oczami, jeśli we śnie zasłaniał mi Iwańskiego brzuch księżyc, to dlatego, że intrygowało mnie, jak Iwański go wyhodował" - pisał Rafał Stec.

Czy dziś jest już lepiej? Z tego zdjęcia trudno jednoznacznie stwierdzić, co kryje się pod koszulką gracza Ruchu Chorzów.

Glen Davis

W NBA ma ksywkę "Big Baby". Przy wzroście 2,06 m waży 131 kg, pewnie o kilka za dużo, ale nie przeszkodziło mu to grać przez osiem sezonów kolejno w Boston Celtics, Orlando Magic i Los Angeles Clippers. Obecnie w wieku 30 lat nie znalazł kolejnego pracodawcy i został analitykiem telewizji ESPN.