Wybierz z nami Królową Zimy! Która zimowa sportsmenka jest najpiękniejsza?

Robimy to trochę wbrew sobie. Bo wszystkie są piękne, wszystkie są utalentowane i coś się w nas buntuje przeciwko tworzeniu rankingów. Ale z drugiej strony - Królowa może być tylko jedna, to żeby chociaż połączyć monarchię z demokracją - wybierzmy ją wspólnie! Przygotowując zestawienie, braliśmy pod uwagę nie tylko urodę, ale też, rzecz jasna, sukcesy sportowe, formę w mijającym sezonie i ogólny wdzięk i "sympatyczność". Wybierzcie z nami!

Therese Johaug

Therese Johaug

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Nie powinniśmy może ujawniać własnych preferencji i zaczynać z tak wysokiego C, ale co tu ukrywać - kochamy Tereskę, do Tereski mamy słabość nieuleczalną, Tereska jest najpiękniejsza, a w tym sezonie w dodatku - najlepsza. Ale wcale nie musicie na nią głosować, my tylko tak, my do niczego nie namawiamy, to tylko Tereska i krowy...

Jessica Diggins

Jessica DigginsInstagram/AP/Zczuba.sport.pl

Jessica Diggins nie jest w pierwszej dziesiątce biegaczek narciarskich, bo nie jest Norweżką, Szwedką, ani Polka - ha, ha, taki sucharek, wybaczcie, ale my strasznie lubimy jak kamera się na niej zatrzymuje, jest bowiem przesympatyczna i prześliczna, poza tym - z tymi żartami to naprawdę żarty, Diggins jest teraz ósma, ale ma przecież w gablotce złoty i srebrny medal mistrzostw świata z Val di Fiemme.

Lara Gut

Lara Gut

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Lara Gut ma 24 lata i przed chwilą wreszcie wygrała swoją pierwszą Kryształową Kulę w karierze. Szwajcarka może odetchnąć z ulgą, do tej pory kolekcjonowała drugie i trzecie miejsca, brązowe i srebrne medale, choć w sezonie 2014/15 sięgnęła już po Małą Kryształową Kulę.

Gabriela Soukalova

Gabriela Soukalova

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Czeszka od lat uchodzi za jedną z najpiękniejszych biathlonistek i najseksowniejszych sportsmenek w ogóle - nie dość, że powala urodą, uprawia niezwykle pociągający sport (kobiety z karabinami, kaman), to jeszcze śpiewa i występuje w filmach o Bondzie.

Tina Weirather

Tina Weirather

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Tina Weirather to wielokrotna medalistka mistrzostw świata juniorów, "dorosłego" zwycięstwa wciąż na koncie nie ma, a w obecnym sezonie jest czwarta w klasyfikacji generalnej. Reprezentuje Leichtenstein.

Tiril Eckhoff

Tiril Eckhoff

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Tiril to śliczne imię, a jego posiadaczka ma śliczny uśmiech i jest jedną z najsympatyczniejszych biathlonistek. Medalistka, także złota, mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, w tym sezonie została mistrzynią świata w sprincie i w sztafecie.

Marie Dorin Habert

Marie Dorin Habert

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Zaraz, powiedzieliśmy już "najsympatyczniejsza biathlonistka"? Aha, powiedzieliśmy "jedna z", to dobrze, bo Marie Dorin Habert też bez wątpienia jest "jedną z" najsympatyczniejszych i najoryginalniejszych biathlonistek. No i - najlepszych. Na niedawnych mistrzostwach świata w Oslo skasowała trzy złote medale.

Nina Loeseth

Nina Loseth

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Śliczna Nina w styczniu wygrała swoje pierwsze zawody w karierze - slalom alpejskiego Pucharu Świata w Santa Caterina - i z miejsca się zakochaliśmy. Nina Loeseth ma 27 lat, a na koncie brązowy medal mistrzostw świata juniorów w slalomie specjalnym oraz mistrzostwo Norwegii w slalomie i wicemistrzostwo w gigancie.

Lindsey Vonn

Lindsey Vonn

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Królowa jest tylko jedna - och, czekajcie, czy nie użyliśmy już tej frazy ze trzy razy? No ale, jakby nie było - Lindsey Vonn nie trzeba nikomu przedstawiać, to jedna z najlepszych, najbogatszych i uważanych za najseksowniejsze sportsmenek świata. W tym sezonie na drugim miejscu, Kryształową Kulę sprzątnęła jej sprzed nosa kontuzja i Lara Gut.

Tina Maze

Tina Maze

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Podobno na świecie są tylko dwa rodzaje ludzi - ci, którzy wolą Lindsey Vonn i ci, którzy wolą Tine Maze. My na punkcie Słowenki szalejemy prawie tak samo, jak na punkcie Johaug, dla jej uśmiechu skłonni bylibyśmy popełnić drobne wykroczenie drogowe, a jak śpiewa, to nawet Soukalova się chowa.

Trochę gorzej, jak o niej śpiewają, ale kto nigdy nie zanucił "skacz, skacz, jak Adam Małysz", niech pierwszy rzuci kamieniem...

Mikaela Shiffrin

Mikaela Shiffrin

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Jeżeli w naszym zestawieniu jest pewna nadreprezentacja alpejek, to dlatego, że na co dzień ich nie doceniamy, a także dlatego, że z niewiadomych dla nas przyczyn dyscyplina ta obfituje w piękne zawodniczki. Mikaela to młodziutka Amerykanka, która ma już na koncie złoto olimpijskie z Soczi, dwa złota mistrzostw świata (slalom) i trzy Małe Kryształowe Kule. W tym sezonie, w klasyfikacji generalnej jest dwunasta.

Dorothea Wierer

Dorothea Wierer

Instagram/AP/Zczuba.sport.pl

Dorothea Wierer podbiła nasze serca podczas listopadowych zawodów PŚ w Ostersud, które przebojem wygrała, potem mogliśmy jeszcze podziwiać piękną Włoszkę na mistrzostwach świata w Oslo, gdzie zdobyła srebro w biegu pościgowym.

Monika Hojnisz

 

Monika HojniszInstagram/AP/Zczuba.sport.pl

Na zakończenie nasze wspaniałe biathlonistki. Moniki Hojnisz chyba nie trzeba przedstawiać - w końcu to mistrzyni Europy i brązowa medalistka mistrzostw świata. W tym sezonie jest 23. w klasyfikacji generalnej, a my pozostajemy nieodmiennie pod jej urokiem.

Weronika Nowakowska

Weronika NowakowskaInstagram/AP/Zczuba.sport.pl

Weronika Nowakowska rywalizuje z Moniką Hojnisz o miano najpiękniejszej polskiej biathlonistki. W tym sezonie jest dopiero 69.

Zobacz: polskie biathlonistki jako groźne wojowniczki!>>

Krystyna Guzik

Krystyna Guzik

https://www.facebook.com/GuzikKrystyna/

Najlepsza z Polek jest w tym sezonie Krystyna Guzik - 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i życiowa forma!

Zobacz: polskie biathlonistki jako groźne wojowniczki!>>

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk

Facebook.com/kibicujjustynie//AP/Zczuba.sport.pl

Ten sezon nie należał dla niej do udanych - ale dla nas, zawsze i bez względu na wszystko, będzie Królową - i dlatego musi się tu znaleźć.