TOP 10 najdziwniejszych nazw aren sportowych. Trzeba to zobaczyć żeby uwierzyć! [ZDJĘCIA]

Krzywisz się słysząc, że reprezentacja Polski gra mecz na "PGE Narodowy"? Albo piłkarze Lechii Gdańsk podejmujący rywali na "Stadionie Energa Gdańsk"? To uwierz nam, że to małe miki przy tym co zaraz zobaczysz. Przedstawiamy najdziwniejsze nazwy aren sportowych jakie można sobie wyobrazić!
W 2005 roku zmieniono nazwę na UPC-Arena W 2005 roku zmieniono nazwę na UPC-Arena Internet

10. UPC-Arena (dawniej... Arnold Schwarzenegger-Stadium)

Na tym obiekcie swoje mecze rozgrywają piłkarze Sturmu Graz, w którym w latach 1997-2002 występował polski bramkarz Kazimierz Sidorczuk. Proszę sobie wyobrazić, że przez dziesięć lat stadion nosił dumną nazwę "Arnold Schwarzenegger-Stadium"! Jednak w 2005 roku urodzony w Grazu gwiazdor kina akcji zabronił tytułowania areny swoim nazwiskiem.

Alligator Arena Alligator Arena Internet

9. Arena do Jacaré, czyli Alligator Arena

Tutaj grają piłkarze brazylijskich klubów Minas Boca Futebol oraz Democrata Futebol Clube. Nazwa groźna, bo któż się nie boi spotkania z aligatorem. Wyglądem jednak gada nie przypomina w czym lepsi okazali na pewno Turcy.

"Timasah Arena", czyli w dosłownym tłumaczeniu "Krokodyl Arena" to stadion Burasporu. Zobacz tutaj:

Hit czy kit? Stadion z głową... krokodyla! [ZDJĘCIA]

Mmmm.... Pyszne! Mmmm.... Pyszne! Internet

8. KFC Yum! Center

Ogromna hala sportowa w Luisville w Stanach Zjednoczonych. W tym obiekcie swoje mecze rozgrywają drużyny uniwersyteckie w koszykówkę oraz siatkówkę. Fani mogą tu również przyjść na koncert. Chcielibyście żeby stadion waszej ulubionej drużyny kojarzył się z kawałkami pieczonego kurczaka w panierce?

Pizza Hut Park Pizza Hut Park Internet

7. Toyota Stadium (dawniej Pizza Hut Park)

Skoro jesteśmy w tematyce kulinarnej czas na jedno z najpopularniejszych amerykańskich dań, czyli pizzę.

W latach 2005-20012 stadion we Frisco w Stanach Zjednoczonych nosił nazwę Pizza Hut Park. Następnie przechrzczono go na FC Dallas (klub z piłkarskiej ligi MLS) Stadium, a od niedawna szyld przejęli Japończycy z Toyoty.

Co mówi spiker podczas meczu, gdy kończy się pierwsza połowa? Co mówi spiker podczas meczu, gdy kończy się pierwsza połowa? "Czas na przerwę, czas na..." Internet

6. Bootham Crescent (dawniej KitKat Crescent)

W latach 2005-2010 stadion piłkarskiej drużyny York City FC kojarzył się bardzo słodko, gdyż po podpisaniu umowy z firmą Nestle nosił nazwę KitKat Crescent. Wyobrażacie sobie co musiał mówić spiker gdy kończyła się pierwsza połowa? "Czas na przerwę, czas na..."

Strawberry Stadium Strawberry Stadium slulionsden.bbforum.co

5. Strawberry Stadium

Nie dajcie się nabrać, nazwa stadionu z wyglądu nie ma nic wspólnego z wyglądem. Na "Truskawkowym Stadionie" swoje mecze rozgrywają zawodnicy Lwów amerykańskiego uniwersytetu Southeastern Louisiana.

Chociaż jakby się uprzeć, to jego zielonkawy kolor przypomina trochę nieco niedojrzałe truskawki. I może o to chodziło pomysłodawcom nazwy.

Whataburger Field Whataburger Field Internet

4. Whataburger Field

Na pewno już domyślacie się kto wykupił prawo do nazwy tego stadionu. Whataburger to amerykańska sieć serwująca burgery. Z pewnością jest to również sztandarowa przekąska podczas meczów drużyny baseball'a Corpus Christi Hooks, dla której ów arena jest domem.

Złoty kolczyk Księżniczki... Złoty kolczyk Księżniczki... ALEXANDRE BATTIBUGLI

3. Estádio Brinco de Ouro da Princesa, czyli Złoty Kolczyk Księżniczki

Trzeba przyznać - oryginalna nazwa. Na stadionie tym swoje mecze rozgrywa brazylijska drużyna Guarani Futebol Clube.

Wankdorf Stadium. Miejsce, w którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Young Boys Berno Wankdorf Stadium. Miejsce, w którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Young Boys Berno EMPICS Sport / EMPICS Sport

2. Wankdorf Stadium

Wankdorf Stadium. Miejsce, w którym swoje mecze rozgrywali piłkarze Young Boys Berno, a w 1954 roku odbył się finał Niemcy - Węgry podczas mistrzostw świata.

Nazwa po niemiecku nic w sumie nie znaczy, ale już sam wyraz "wank" po angielsku oznacza czynność, po której, według miejskich legend, można oślepnąć lub mogą wyrosnąć włosy między palcami...

Niemniej piłkarze nie mieli problemu z graniem na takim stadionie. Od 2005 roku Young Boys Berno gra już na nowszym stadionie, o ładniejszej nazwie Stade de Suisse Wankdorf Bern, który powstał w miejscu Wankdorf Stadium.

Wózek Widłowy Mitsubishi Stadion Wózek Widłowy Mitsubishi Stadion Internet

10. Mitsubishi Forklift Stadion, czyli... Wózek Widłowy!

To absolutny creme de la creme naszego zestawienia. Co prawda w tej chwili obiekt holenderskiej drużyny piłkarskiej Almere City FC nazywa się Yanmar Stadion, ale jeszcze w latach 2012-2013 nosił nazwę Mitsubishi Forklift stadion, czyli w wolnym tłumaczeniu Wózek Widłowy! Tak, tak, to nie pomyłka. W końcu sponsor płaci, sponsor wymaga.