Największe seksskandale w historii piłki nożnej [cz. II]

W ostatnim dniu maja świat obiegła przedziwna wiadomość o seksskandalu z udziałem piłkarzy Leicester. Z tej okazji przypominamy najgłośniejsze podobne historie. Po części pierwszej zestawienia przyszedł czas na finał
Old Trafford Old Trafford Fot. Jon Super AP

Pan X i koledzy z Manchesteru United

Toaleta w dyskotece. Jeden z piłkarzy zamyka się w łazience z kobietą i odbywa z nią stosunek. Inni koledzy z zespołu wysuwają znad kabiny aparaty i uwieczniają zdarzenie na filmie. A potem go sobie przesyłają.

Tak według dziennika "The Sun" wyglądał lutowy seksskandal z udziałem piłkarzy Manchesteru United. Zawodnicy "Czerwonych Diabłów" mieli już składać wyjaśnienia w tej sprawie włodarzom klubu. Gazeta nie informuje jednak, który piłkarz jest na filmie. Świadek zdarzenia i informator gazety twierdzi, że obraz został nagrany bez zgody kobiety znad i spod drzwi od kabiny. Według "The Sun", kobieta bała się przede wszystkim, że film zostanie udostępniony w Internecie.

Ever Banega Ever Banega zczuba.pl

Ever Banega

Przykład na to, że kombinacja "kamerka internetowa" plus "sława" nie przynosi dobrych rezultatów. Argentyński pomocnik Sevilli - grając jeszcze w Valencii - czatował ze swoją dziewczyną, okraszając głęboką i filozoficzną dyskusję obrazem.

Ten zaś ukazywał, co robi Banega, jeśli rzeczonej dziewczyny nie ma na podorędziu. I zgadnijcie, co się stało - to nagranie również wyciekło do Internetu.

Stadion Brighton & Hove Stadion Brighton & Hove Stadion Brighton & Hove

Połowa drużyny z Brighton

Najwięcej takich skandali zdarza się właśnie w Anglii. Nie wszystkie w ekstraklasie - w 2012 r. policja aresztowała aż sześciu piłkarzy Brighton & Hove Albion F.C. Zarzut? Udział w zbiorowym gwałcie.

Wtedy zespół trenował Gustavo Poyet a klub liczył się jeszcze w walce o awans do Premier League. W zakończonym właśnie sezonie ledwo uratował się przed spadkiem do trzeciej klasy rozgrywkowej.

Oskarżeni piłkarze zostali w 2013 r. uniewinnieni przed sądem, gdzie nie dano wiary opowieściom 19-letniej powódki.

Izrael Izrael int.

Reprezentacja Izraela

Izrael przegrał dwumecz o awans na Euro 2000 aż 0:8. Bardziej bolesna była jednak ta część bramek, którą Duńczycy strzelili im na wyjeździe (aż pięć). To sprawiło, że izraelska federacja postanowiła wszcząć dochodzenie.

Okazało się, że dzień przed meczem piłkarze zamówili sobie do hotelu prostytutki. Obsługa znalazła potem w pokojach sporo zużytych prezerwatyw. Czterech zawodników zostało ukaranych wysokimi grzywnami.

Ashley i Cheryl Cole Ashley i Cheryl Cole Ashley i Cheryl Cole, mirror.co.uk

Ashley Cole

Niedługo trwało małżeństwo Ashleya Cole'a z piosenkarką Cheryl Tweedy. Para pobrała się we wrześniu 2004 r.

Już po półtora roku omal nie doszło do rozstania, gdy tabloidy opublikowały oskarżenia, że tuż po ślubie Cole miał trzy romanse. Po kolejnych podobnych doniesieniach, dwa lata później, Cheryl Cole wniosła do sądu o rozwód. Oficjalnie dostała go 3. września 2010 r.

Szatnia Szatnia zczuba.pl

Izrael raz jeszcze. W szatni

W jednym ze spotkań eliminacyjnych do mundialu w USA w 1994 roku Szwecja pokonała Izrael 5:0. Ciężko orzec, jaki wpływ miał na to fakt, że jeden z izraelskich obrońców - Felix Halkon - w przerwie spotkania uprawiał w reprezentacyjnej szatni seks z młodą Szwedką.

- To nie była dla mnie jakaś szczególna nowość. Podczas mojej kariery zawsze w getrach trzymałem prezerwatywy na wszelki wypadek - skomentował dużo później.

Szwedzi pojechali na mistrzostwa i zdobyli na nich trzecie miejsce, Izraelczycy pozostali w domach, a Halkon z promiennym uśmiechem.

Frank Lampard, Elen Rives Frank Lampard, Elen Rives Frank Lampard, Elen Rives, spokeo.com

Frank Lampard

Elen Rives i Frank Lampard to kolejna para, która rozstała się przez rewelacje prasy.

Po tym jak jej narzeczony dwa razy został przyłapany na niewierności (gazety szczegółowo donosiły z kim i gdzie) hiszpańska eksmodelka postanowiła opuścić piłkarza Chelsea.

Stan Collymore Stan Collymore int.

Stan Collymore

Były reprezentant Anglii w 2004 r. pracował w radiu jako ekspert piłkarski.

Stracił pracę, gdy reporterzy "The Sun" odkryli, że Collymore lubi odwiedzać parki i inne miejsca, w których uprawia się seks z nieznajomymi. Oczywiście, nie tylko po to, żeby sobie popatrzeć... Anglik zgłosił się potem na leczenie uzależnienia od seksu.

Vagner Love Vagner Love goal.com

Vagner Love

W sumie, to chyba żadne skandale, skoro brazylijski napastnik sam się nimi chwali.

W czasach, gdy nowy zawodnik Corinthians grał jeszcze w CSKA Moskwa, lubił opowiadać prasie o 14-osobowych orgiach, które kiedyś urządzał, o uprawianiu seksu w restauracjach i centrach handlowych, oraz o tym, że właśnie stąd pochodzi jego piłkarski przydomek...

Pete Doherty Pete Doherty int.

Tommy Doherty

W 1977 r. był to największy sportowy seksskandal. Manager Manchesteru United Tommy Doherty został zwolniony z klubu, gdy na jaw wyszło, że zdradza żoną z kobietą młodszą o 18 lat. To zakończyło trwające 27 lat małżeństwo trenera.

Dobra wiadomość jest taka, że Doherty i wspomniana kobieta - ówczesna żona klubowego fizjoterapeuty - pobrali się niedługo później i do dziś są razem.

Florin Prunea Florin Prunea bzi.ro

Rumuńscy działacze

Rumuni całkowicie zawalili mecz w eliminacjach do południowoafrykańskiego mundialu, przegrywając z Litwą 0:3. Nie tylko dali sobie wbić trzy bramki, nie strzelając przy tym żadnej, ale po boisku snuli się całkowicie wyprani z sił. Dlaczego?

Jeden z działaczy rumuńskiej federacji Florian Prunea zamówił piłkarzom dzień wcześniej do hotelu, hmm, nazwijmy to... ''płatne fanki'', które nie pozwoliły się zawodnikom wyspać. Jakby tego było mało, pytani o to przez dziennikarzy piłkarze wpadli w szał i obrzucili przedstawicieli prasy kamieniami.

Roman Abramowicz i Dasza Żukowa. Roman Abramowicz i Dasza Żukowa. Roman Abramowicz i Dasza Żukowa, REUTERS/EDDIE KEOGH

Roman Abramowicz

Na łamy brukowej prasy trafił także właściciel Chelsea Londyn Roman Abramowicz, gdy w 2007 r porzucił swoją żonę, Irinę, dla 24-letniej modelki Daszy Żukowej. Prasa pisała, że to będzie najdroższy rozwód wszech czasów.

Nic podobnego. Abramowicz ze swojego - szacowanego 13,5 miliarda dolarów - majątku oddał byłej już żonie "tylko" 150 mln.

Paul Jewell Paul Jewell goal.com

Paul Jewell

Byłemu napastnikowi kariera trenerska się nie udała. W czasie, gdy Paul Jewell prowadził Derby County, które zdobyło w omawianym przez nas sezonie Premier League obłędne 14 punktów, całą resztę oddając lekką nogą innym drużynom.

Żonaty od dwóch dekad menedżer dał się wówczas sfilmować z tajemniczą blondynką, a nagranie przedstawiało niezwykle ciekawe zastosowanie bagażnika Mercedesa. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nagranie wyciekło.

Egipt, Puchar Konfederacji 2009 Egipt, Puchar Konfederacji 2009 Egipt, Puchar Konfederacji 2009, zimbio.com

Prostytutki - Egipt 5:0

To tytuł z południowoafrykańskiej gazety, która twierdziła, że piłkarze Egiptu wcale nie zostali okradzeni podczas meczu z Włochami w Pucharze Konfederacji w 2009 r. jak twierdzili. 19 tysięcy dolarów, które miały im zniknąć z pokoi, miało być zapłatą za usługi pań lekkich obyczajów, z którymi piłkarze świętowali sensacyjne zwycięstwo na mistrzami świata.

Federacja Egiptu kategorycznie zaprzeczyła doniesieniom prasy. Egipcjanie, gdy odpadli już z turnieju, twierdzili, że osiągnęliby znacznie więcej, gdyby nie fałszywe oskarżenia.

Micach Richards Micach Richards dailystar.co.uk

Micah Richards

Młody obrońca Manchesteru City, wtedy jeszcze jedna z wielkich nadziei angielskiego futbolu, sfilmował telefonem komórkowym jak uprawia seks w toalecie z jedną z fanek. Towarzyszy im, ot, by było weselej, jeszcze jeden kolega Richardsa.

I to minidziełko kinematografii również ujrzało światło dzienne.