Gdy sportowcy otrzymują cios poniżej pasa... [WIDEO]

Mało jest równie bolesnych momentów w życiu mężczyzny/sportowca, co otrzymanie uderzenia poniżej pasa. Zebraliśmy kilka z "głośniejszych" przypadków - rzecz tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Piłka nożna

Uprawiając piłkę nożną, nietrudno oberwać w imponderabilia. Oto zestaw mniej lub bardziej znanych graczy, którzy już wiedzą, co to znaczy prawdziwe cierpienie. Na początek, 19-letni Adrien Rabiot z PSG:

Zdarzyło się też Bastianowi Schweinsteigerowi w meczu Ligi Mistrzów z FC Zurich:

Ale i takie przykre przypadki bez użycia piłki mają miejsce. Nieprzyjemności zdarzają się nawet na treningach. Zwłaszcza Neymarowi, gdy zadrze z Messim.

Ale wypadki chodzą też po zawodnikach Realu Madryt. Pytanie, czy aby Gareth Bale nie został kopnięty z premedytacją:

A to już w ogóle przykład bardzo nieczystej gry, na którą nie powinno być miejsca:

Wypadki chodzą też jednak po przedstawicielach innych dyscyplin, o czym dalej.

Sporty walki

Tu akurat rzecz jest oczywista - przykre wypadki zdarzają się. Zwłaszcza, jeśli twoim przeciwnikiem jest Andrzej Gołota (apokalipsa zaczyna się w 2:30).

Walka druga, od 44:30 Gołota odpala najsłynniejszą serię poniżej pasa w historii boksu:

Żebyście nie myśleli, że takie rzeczy nie działy się kiedyś. Jack Sharkey wygrywał z Maksem Schmelingiem i chyba miał pecha, bo jego cios (od 9:00) nie wyglądał na celowy:

Wojownicy MMA też wiedzą sporo o prawdziwym bólu:

Wrestling to jedna z najbardziej uroczo udawanych dyscyplin na świecie, ale bardzo możliwe, że tutaj (od 1:00) naprawdę doszło do wypadku, którego samo oglądanie boli:

Ligi amerykańskie

Zaczynamy od niezwykłego wypadku z NBA, którego sprawcą był prezentujący zbyt żywiołową radość Carlos Boozer. Tym razem poszkodowanym jest arbiter:

Serge Ibaka i Blake Griffin mają bogatą historię wzajemnych nieczystych zagrań. To nie ostatni raz, kiedy Griffin obrywa w ten sposób od Ibaki:

Naprawdę nieprzewidziane i okropnie bolesne wypadki mają też miejsce w MLB. Oto przykry fragmenty meczu Toronto Blue Jays z Tampa Bay Rays. Ofiarą padł Jose Reyes.

Przenosimy się do NHL. David Legwand trafia Jewgienija Małkina. Całe szczęście, że nie krążkiem. Ale czy nie z premedytacją (od 0:30)?

Tak naprawdę, można oberwać wszystkim. Steven Jackson wie, o czym mówimy.

Ale ból poczuć można wszędzie - uprawianie żadnej dyscypliny nie uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem. Więcej o tym na kolejnej stronie.

Inne sporty

Wbrew tytułowi filmiku, wielkim pechowcem jest Ukrainiec (podobne barwy) Denys Jurczenko, brązowy medalista igrzysk z Pekinu. W Sydney miał mniej szczęścia:

Jo-Wilfried Tsonga też swoje w życiu wycierpiał. Winowajcą - Andy Murray. Półfinał Wimbledonu 2012.

Emerytowana gwiazda golfa z Portoryka, Chi-Chi Rodriguez, miał zaprezentować trikowe uderzenia. Nawet się nie spodziewał, co to będzie za trik...

Na koniec francuski alpejczyk Yannick Bertrand i krzyk, który niósł się po wszystkich stokach. Auć.