Najlepsi piłkarze 2024 r. wg Football Managera 2015

Jak wszyscy grający w komputerowe managery wiedzą, gry dostarczają olbrzymich talentów... które w przyszłości na prawdziwych boiskach jakoś nie rozbłyskują. Może tym razem będzie inaczej? Jacy piłkarze będą najlepsi na świecie za dziesięć lat według silnika zaimplementowanego w grze Football Manager 2015?
Malcom Malcom FM

Malcom

Może coś w tym jest, a może autorzy "The Guardian" też zagrywają się w FM 2015. Oni już w październiku typowali Malcoma (w pełnej wersji: Malcom Filipe Silva de Oliveira) na jednego z 40 najlepszych piłkarzy następnego pokolenia.

Czy w wieku 27 lat Brazylijczyk naprawdę będzie szalał w ataku Valencii? Zobaczymy... w 2024 roku.

Ruben Neves Ruben Neves FM

Ruben Neves

Tu także wirtualna rzeczywistość osiąga pełną zgodność z dziennikarzami "The Guardian". To może naprawdę coś w tym jest?

Szybko wykupiony przez Manchester City (obecnie w FC Porto) za 40 mln funtów defensywny pomocnik Ruben Neves wygląda na żelaznego pewniaka w środku pola. I genialnego reprezentanta Portugalii. Przydałby im się taki, bo sam Cristiano Ronaldo jakoś sobie nie radzi.

Oxlade Oxlade FM

Alex Oxlade-Chamberlain

I to jest moment, w którym niektórzy mogą zacząć wątpić. Czy Alex Oxlade-Chamberlain rzeczywiście zostanie wykupiony z Arsenalu u progu sezonu 2019/20 przez Manchester City za 56 mln funtów?

Kolejne sezony pokazały, że Manchester nieco za Anglika przepłacił. Więc może jednak to wszystko prawda?

Balanta Balanta FM

Eder Alvarez Balanta

28,5 mln funtów ma zapewnić w 2017 r. usługi kolumbijskiego obrońcy Bayernowi Monachium.

Póki co, 21-letni dziś Eder Alvarez Balanta musi zadowolić się grą w River Plate i tegorocznym debiutem w reprezentacji kraju.

Hojbjerg Hojbjerg FM

Pierre-Emile Hojbjerg

Kto pozwala Manchesterowi City wydawać takie kwoty, nie wiadomo, ale w 2020 r. zapłaci on 39,5 mln funtów Bayernowi za wprowadzanego od niedawna do pierwszej drużyny mistrza Niemiec 19-letniego dziś Duńczyka Pierre'a Hojbjerga.

Wygląda na to, że Robert Lewandowski trafił do właściwego klubu.

Tielemans Tielemans FM

Youri Tielemans

Trzecia zgodność z cytowanym wcześniej rankingiem "The Guardian" to 17-letni (dziś) pomocnik Anderlechtu Youri Tielemans.

Można rzecz, że 13,25 mln funtów, za które kupi go za dwa late Juventus, to absolutna okazja.

Lucas Romero Lucas Romero FM

Lucas Romero

Na podobną promocję trafi już w przyszłym roku PSG, mające kupić Argentyńczyka za jedyne 9,25 mln funtów. Jego przyszłe statystyki pokazują, że pięknie się rozwinie.

20-letni defensywny pomocnik Lucas Romero, póki co, nadal gra w argentyńskim klubie Velez Sarsfield, w którym się wychował. Ma też na koncie cztery występy w reprezentacji U20.

Bonazzoli Bonazzoli FM

Federico Bonazzoli

Jeszcze jeden typ "The Guardian". Wygląda na to, że w 2024 r. - wieku 27 lat - może zostać najlepszym napastnikiem świata. 115 goli w 148 meczach angielskiej ekstraklasy?

Kibice Liverpoolu z pewnością będą z niego zadowoleni dużo bardziej, niż z jego rodaka, Maria Balotellego (póki co, wychowanek Interu nadal gra w Mediolanie, po drodze ma jeszcze zaliczyć przystanek w Napoli).

Nathan Nathan FM

Nathan

Nathan Allan de Souza, 18-letni wychowanek Atletico Paranaense, nadal gra w swoim klubie.

W 2019 r. ofensywny pomocnik dołączy do Atletico Madryt za 22,5 mln funtów i jego wartość podskoczy w ciągu pięciu sezonów do 40 mln.

Sterling Sterling FM

Raheem Sterling

Wygląda na to, że Raheem Sterling zostanie legendą Liverpoolu.

Za dziesięć lat (dziś ma 19) nadal ma być graczem "The Reds" i straszyć rywali swoimi atakami skrzydłem. Przynajmniej w rzeczywistości Football Managera...