The Best of Piotr Żyła [VOL. 1]

Część pierwsza, bo nikt nie ma chyba wątpliwości, że wkrótce czekają nas kolejne. Tymczasem, przypominamy dotychczasowy dorobek polskiego skoczka/showmana

Złotousty

Pod chwilową nieobecność Kamila Stocha, ulubieniec (co najmniej części) mediów i kibiców znowu musi zostać liderem kadry. Piotr Żyła to człowiek, z którym każdy poszedłby chętnie na piwo. Człowiek, na którego skoki czeka się z utęsknieniem, a na wypowiedzi z dwoma utęsknieniami. Skąd wziął się Piotr Żyła?

Z 1987 roku. Zaczął skakać w wieku ośmiu lat. W 2005 r. zajął 13. miejsce na mistrzostwach świata juniorów. Dwa sezony później zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. Żeby was nie zanudzić zbędnymi szczegółami - kompilacja najlepszych wypowiedzi Żyły (na dobry początek).

Dobrze skacze, dobrze gada

W Pucharze Kontynentalnym zadebiutował w 2004 r. W kolejnym sezonie znalazł się już w głównej kadrze skoczków. Jego pierwszym konkursem były styczniowe zawody w Sapporo. Zajął 19. miejsce. Dzień później też oddał dwa (równe) skoki. Ale więcej już w tym sezonie punktów nie zdobył.

Od sezonu 2007/08 skakał słabiej. Dwa lata później został odsunięty od drużyny. Za jego szkolenie zabrał się pierwszy trener Adama Małysza, Jan Szturc. W 2011 r. Żyła wrócił do kadry A. Dwa lata temu - podczas niezbyt udanego konkursu drużynowego - ustanowił polski rekord w długości lotu. Przebił nawet Małysza, lądując dwa metry dalej od niego - na 232,5 m (wynik został później wyrównany przez Stocha).

Facebook Żyły - lektura obowiązkowa

Czego możecie nie wiedzieć o Żyle? Jego żona jest siostrą cioteczną Adama Małysza. Żyła gra w piłkarskiej lidze szóstek w wiślackiej drużynie z dzielnicy Głębce, czyli Głębczesterze. Najczęściej zostaje ustawiony ofensywnie, strzela po kilkadziesiąt goli w sezonie. Jedno z jego największych marzeń? Zaliczyć spektakularną wywrotkę. Ale taką, żeby wstać o własnych siłach.

Żyła o skokach w HarrachovieFacebook Żyły

Tak było

Można dowiedzieć się z niej, jak Polacy spędzają czas przed konkursem w Harrachovie...

Partyjka w pokera przed treningami w HarrachovieFacebook Żyły

 

...które chwile były najmilsze w Sapporo...

Podgrzewana toaleta w SapporoFacebook Żyły

 

...że Żyła nie zapomniał, że na oczach milionów telewidzów obiecał Kochowi flaszkę za zepsucie skoku...

Wpis sylwestrowyFacebook Żyły

 

...a także, że skoczkowie umieją pływać...

Facebook ŻyłyFacebook Żyły

...oraz obejrzeć filmiki z synkiem Żyły, skoczkami przy maszynach do szycia i skoczkami walczącymi z żywiołem.

Jeden z wielu filmów z Facebooka ŻyłyFacebook Żyły

Pozostałe perełki

Chociaż niektórzy kibice narzekają, że profesjonalny skoczek narciarski nie powinien w wywiadach udzielać wypowiedzi w stylu "nie wiem, co się stało, że tak dobrze skoczyłem", to większość jest jednak zachwycona.

Cały on:

Piotr ŻyłaPiotr Żyła- Official

Nowy sezon - powrót Żyły

Naturalnie, Żyłę warto śledzić również w trakcie letniej przerwy. Jak inaczej zobaczylibyście zdjęcia z jego wakacji, film z latającą belką albo doświadczylibyście niezwykłej przyjaźni małego skoczka z krową? Sezon jednak już się rozkręca, a wraz z nim Żyła. Oj, będzie co oglądać!

 

ŻyłaPiotr Żyła- Official

 

 

ŻyłaPiotr Żyła- Official

ŻyłaPiotr Żyła- Official

ŻyłaPiotr Żyła- Official