Puchar Narodów Afryki. Tak ogląda się mecze w Kinszasie [ZDJĘCIA]

Kibice wspinają się na wyżyny. Co chyba nie jest bezpieczne
Kibice na tablicy wyników Kibice na tablicy wyników STRINGER / REUTERS / REUTERS

Mecz na tablicy wyników

Kinszasa - stolica Demokratycznej Republiki Konga, drugiego co do wielkości państwa w Afryce (największa pod względem powierzchni jest Algieria).

To nie jest mecz niższej klasy rozgrywkowej, to nie podwórkowa gierka. To spotkanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki (turniej finałowy w 2015 r. w Maroku) Demokratyczna Republika Konga - Wybrzeże Kości Słoniowej.

Tak wygląda tamtejsza tablica wyników, w takich warunkach oglądają spotkanie kibice.

Rusztowanie w Kinszasie Rusztowanie w Kinszasie STRINGER / REUTERS / REUTERS

Najlepiej z rusztowania

Jeżeli tylko dało się gdzieś wejść - bądźcie pewni, lokalni fani tam wleźli. Zdaniem agencji Reutera, to jedne z najlepszych zdjęć weekendu. Ale w powietrzu i tak czuć, że jakaś tragedia może być blisko.

A czy opłacało się tak poświęcać?

Gervinho Gervinho STRINGER / REUTERS / REUTERS

Kibice wygrali - piłkarze polegli

Niestety, kibice wspięli się na wyżyny, ale ich ulubieńcy polegli. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.

Wilfried Bony (Swansea) strzelił w 23. min na 1:0. Kilka minut wcześniej zmarnował rzut karny (faulowany był Yaya Toure).

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze i w 71. min wyrównał z rzutu karnego Cedric Mongongu (Evian). 12 minut później Max Gradel (Saint-Etienne) dał jednak zwycięstwo gościom.

Na zdj. poniżej - Serge Aurier (PSG) doznaje kontuzji i opuszcza boisko.

Medics help injured Ivory Coast defender Serge Aurier during their African Cup of Nations qualifying match against Democratic Republic of Congo in KinshasaSTRINGER / REUTERS / REUTERS