Zapomnijcie o splashu, teraz mamy nową zabawę - Ice Bucket Challenge. Jak robią to sportowcy?

Splash jest fajny, ale ALS Ice Bucket Challenge jest jeszcze lepszy. Nie tylko dlatego, że patrzenie jak wielcy sławni i bogaci tegoo świata wylewają sobie na głowy kubły zimnej wody jest bardzo satysfakcjonujące. Także dlatego, że za wszystkim stoi akcja charytatywna. Zasady są podobne jak w splashu - nominujesz, nominowany ma 24 godziny na wykonanie zadania, a jeśli tego nie zrobi, musi przelać sto dolarów na wskazaną przez nominującego organizację charytatywną.

Sabine Lisicki

Zaczynamy od uroczo przestraszonej, choć silnie zdeterminowanej i strasznie głośno piszczącej Sabine Lisicki.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo rozebrał się do kąpielówek i był bardzo dzielny. Nominował zaś nie kolegów ze świata sportu, a gwiazdy muzyki: Beyonce i Jennifer Lopez.

Marcelo

A potem, tenże Cristiano, w tychże kąpielówkach, usłużnie oblał zimną wodą Marcelo:

Neymar

Neymar nominował Nialla z One Direction (nie pytajcie), "swojego idola Robinho" i Zunigę - tak, tego Zunigę, który w ćwierćfinale mistrzostw świata zafundował Neymarowi wykluczającą go z turnieju kontuzję. No cóż, kubeł zimnej wody to łagodny wymiar zemsty za takie coś.

Mario Goetze

Mario Goetze został nominowany przez kolegę z drużyny, Davida Alabę, sam zaś nominował kolegów z reprezentacji. Ale kubłowatemu wyzwaniu tak do końca nie podołał, coś za szybko to wiadro poszło w odstawkę, Mario, jesteśmy rozczarowani.

Steven Gerrard

Brawurowo! Wysiedział cały kubeł, choć widać, że miał ochotę, nomen omen, prysnąć. Nie to, co Goetze ;)

Darren Fletcher

Trochę nie wiemy dlaczego, ale to nasz ulubiony przypadek. Darren Fletcher był bardzo dzielny, choć zmarznięty, i nominował Cristiano Ronaldo.

Tenisistki: Karolina Woźniacka, Petra Kvitova, Simona Halep, Sloane Stephens, Anastazja Pawluczenkowa

Tak naprawdę wyzwanie lodowatego kubła podejmuje tu Anne Worcester, szefowa turnieju Connecticut Open, a Simona Halep, Karolina Woźniacka i Petra Kvitowa tylko jej pomagają, same jednak też kończą mokre i zmarznięte. A pani Worcester nominowała Andreę Petković, co niezwykle nas cieszy i już nie możemy się doczekać.

Poza tym, zimną wodę wylewały na siebie w tenisowym światku także Anastazja Pawluczenkowa: ((Kliknij w obrazek żeby zobaczyć wideo)

...i Sloane Stephens (Kliknij w obrazek żeby zobaczyć wideo)

Kobe Bryant

Kobe Bryant nie bawi się w wiadra, po co mu wiadra, on ma całą wannę zimnej wody.

LeBron James

LeBron James zrobił to like a boss. Na jachcie, z bardzo poważną miną, bez strachu, a w dodatku... nominując prezydenta Obamę!