"Wygraj Ligę" z Michaelem Douglasem

Czy Michael Douglas, Kapitan Sowa i Aleksander Kwaśniewski mogą zostać gwiazdami ekstraklasy? W zabawie "Wygraj Ligę" wszystko jest możliwe! Postanowiliśmy sprawdzić, czy historyczna powtarzalność i dwuznaczność nazwisk piłkarzy pozwoli nam stworzyć jakieś fajne, tematycznie uporządkowane drużyny. I udało się! O triumf w "Wygraj Ligę" powalczą:
Drużyna zwierząt Drużyna zwierząt Fot. Wygraj Ligę

Drużyna Przyrodnicza

Na bramce Słowik, bo liczymy, że zagra śpiewająco. W obronie szybki i czujny zając Bielak, a także przydatny przy wybiciach z rogów Baran. Obok nich nieco wybrakowana Biedronka, która mamy nadzieję i tak przyniesie szczęście.

W pomocy mądry kapitan Sowa, oraz dobry skrzydłowy Szpak, a także Jeż, który na pewno coś ukłuje. Poza nimi w środku pola biegać będą ryba Kiełb, która też powinna dużo strzelać, bo ma dużo łusek i potrafiący użądlić rywali Bąk.

W napadzie postawiliśmy na doskonałego sprintera Zająca oraz gryzącego trawę Robaka.

Jeśli jacyś zawodnicy się nie sprawdzą, wymienimy ich na Prusaka, dwóch Baranów, Wilczka, Dziczka albo innego Bąka.

Trenerem drużyny będzie Rumak.

 

Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych >>

Drużyna kulinarna Drużyna kulinarna Fot. Wygraj Ligę

Drużyna Kulinarna

Na bramce niedoceniana Kuchta, dzięki której drużyna powinna poczuć smak zwycięstwa. W obronie sprawdzony duet - Ekstrakt Słodowy i Piwowar, a także Jarosz i bardzo przez niego lubiany Strąk.

W pomocy dobry o każdej porze roku Grzyb oraz Cebula, dzięki której przeciwnicy zapłaczą, a także zawsze najlepszy Szmalec, dobrze grająca głową Kapustka i świetnie rozumiejący się z Ekstraktem Słodowym i Piwowarem - Chmiel. Skład uzupełnia Mak, który powinien uspokoić grę.

Szykuje się prawdziwa piłkarska uczta.

Drużyna aktorów Drużyna aktorów Fot. Wygraj Ligę

Drużyna Aktorów

W roli bramkarza wystąpi Jerzy Trela. W obronie zagra Michael "D-Fens" Douglas, a obok niego pracujący za dwóch Emilian Kamiński.

W pomocy o dobry wynik zadba Janusz "Laguna" Gajos i zawodnik klubu sportowego "Tęcza" Bronisław Pawlik. Jan Jankowski sprawi, że rywale w środku pola będą czuć się, jak "w labiryncie", a na Wacława Kowalskiego "nie ma mocnych".

Zagrać jak Edi Andradina postara się Henryk "Edi" Gołębiewski, a obok niego w napadzie wystąpią wielokrotny reprezentant artystów polskich Maciej Kozłowski i gwarantująca piękne akcje Agnieszka Wagner.

Zaletą tej drużyny jest to, że wszyscy potrafią grać.

Drużyna Historyczna Drużyna Historyczna Fot. Wygraj Ligę

Drużyna Historyczna

Rękawice bramkarskie założy Henryk Sandomierski - kiedyś bronił Jerozolimy, teraz będzie bronił bramki. Obroną będzie dyrygował Richard Strauss bez "s", a znajdą się w niej także Święty Augustyn, który powinien dokonywać cudów i gladiator Spartakus, czyli Kirk Douglas. O marsz w górę tabeli zadba generał Jan Henryk Dąbrowski, w pomocy zobaczymy innego generała, Jarosława Dąbrowskiego.

Królem środka boiska będzie Król, obok niego zagra waleczny Stefan Starzyński oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski głośno dopingowany przez kibiców piosenką ?Olek, Olek wygraj?. W ataku pojawi się świetnie operujący piłką Ryszard Wagner. A wszystkie akcje będzie rozpoczynał Piast Kołodziej.

Ta ekipa już przeszła do historii.