Sześciopalczasta rodzina odpowiedzią Brazylii na sześciopalczastego bramkarza?

W drugim meczu rundy grupowej bramkarz Meksyku Guillermo Ochoa zatrzymał Brazylię i na chwilę dostał przydomek "sześciopalczasty". Ciekawe co powie, gdy naprzeciw niego stanie sześciopalczasta rodzina da Silvów
Rodzina Silvów z koszulką reprezentacji Rodzina Silvów z koszulką reprezentacji Fot. STRINGER/BRAZIL

Fałszywy sześciopalczasty Meksykanin vs prawdziwi sześciopalczaści Brazylijczycy

W Internecie pojawiła się nawet plotka i fotomontaż, sugerujące, że Ochoa ma sześć palców. Niektórzy pewnie - na krótką chwilę - uwierzyli, ale szybko stało się jasne, że to tylko żart nt. niesamowitych wyczynów Meksykanina...

Guillermo Ochoa - fotomontaż

Twitter

Rodzina Silvów jest za to prawdziwa. I liczna. I, jak widać na załączonym obrazku (oraz kolejnych), gorąco wspiera swoich rodaków na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Brazylii.

Polidaktylia

Da Silvów dotknęła polidaktylia - wada wrodzona polegająca na obecności dodatkowego palca bądź palców. Polidaktylia może być wadą izolowaną lub stanowić część obrazu klinicznego wielu zespołów wad wrodzonych. Wielu przedstawicieli rodziny posiada dodatkowy palec u ręki i u nogi.

Od lewej: Silvia Santos, Joao de Assis, Pedro de Assis, Ana Carolina Santos i Silvana Santos, z przodu Bernardo de Assis i Maria Morena Santos.

56 dodatkowych palców

14 przedstawicieli familii da Silvów posiada cztery dodatkowe palce - po jednym u każdej kończyny. Da Silvowie mieszkają nieopodal stolicy i są dumni z tego, czym się wyróżniają. Jak mówią, wierzą, że mogą być talizmanem, który pozwoli reprezentacji sięgnąć w lipcu po szóste mistrzostwo świata.

Joao de Assis też lubi pokopać

Członkowie rodziny utrzymują, że szósty palec nie przeszkadza im w normalnych czynnościach - gotowaniu, graniu na gitarze czy... bronieniu piłki. A stanie na bramce jest ulubionym zajęciem jednego z młodszych przedstawicieli rodu da Silvów.

Bramkarz > Pele + Neymar

15-letni Joao de Assis ma na zdjęciu koszulkę z nr. 10., którą kiedyś nosił Pele, a obecnie Neymar, ale przyznaje, że sam woli stać na bramce.

- Wszyscy w Brazylii kochają piłkę nożną i chcą grać w piłkę, gdy dorosną - mówi. - Posiadanie sześciu palców bardzo mi pomaga. Łatwiej mi utrzymać piłkę, mam też większą dłoń, czyli łatwiej mi sięgnąć po piłkę.

Pierwszą członkinią rodu, której mutacja dała sześć palców, była prawdopodobnie prababcia Joaa.

Nie wszystkie kobiety lubią mieć sześć palców

Niektóre kobiety w rodzinie da Silvów pozbyły się nadprogramowych palców - głównie dlatego, że żal im było, że nie mieszczą się w ładne buty.

To ci z pięcioma palcami są dziwni!

Nestorka rodu, Silvia Santos da Silva, mówi, że nie boi się wytykania palcami.

W ich rodzinie to ci z pięcioma palcami czują się jak odmieńcy.