Najwspanialsze bramki mistrzostw świata w piłce nożnej na pięknej animacji

Artysta i filmowiec Richard Swarbrick opublikował piękną animację, w której umieścił historyczne bramki z mistrzostw świata w piłce nożnej. Bonus: Błaszczykowski i Lewandowski z włóczki

Wspaniałe bramki z mistrzostw świata

Dennis Bergkamp, Carlos Alberto, Roberto Baggio... to strzelcy historycznych, mundialowych bramek. To właśnie ich - i nie tylko ich - trafienia można obejrzeć na poniższej, mocno nastrajającej do mistrzostw animacji. Czy rozpoznacie wszystkie gole?

Na oficjalnej stronie internetowej Swarbricka można znaleźć wszystkie - nie tylko sportowe - animacje londyńczyka. Na kolejnych stronach prezentujemy przegląd innych interesujących nas sportowych dzieł, które wyszły spod jego ręki.

Euro 2012, czyli Lewandowski i Błaszczykowski z włóczki

Kilka ważnych bramek z Euro 2012, animowanych za pomocą... włóczki. Sznurka. Lub czegoś w tym stylu. Nie dość, że serce rośnie (nie mówcie, że nie), to jeszcze wygląda to rzeczywiście osobliwie i efektownie.

Inne ważne piłkarskie momenty

Tej metody animacji nawet nie potrafię nazwać. Chyba trzeba to obejrzeć. I znowu można bawić się w rozpoznawanie momentów takich, jak przestrzelony karny Baggia w finale mundialu '94.

The Special Five

Albo Swarbrick kibicuje Barcelonie, albo uznał, że historyczne El Clasico z jesieni 2010 r., w którym Barca dała Realowi Madryt historycznego łupnia (5:0), to dobry materiał na wzruszającą animację. Rzeczywiście, smutny Mourinho wygląda tu jeszcze smutniej.

Boski Maradona

Ćwierćfinał mundialu Meksyk '86. Diego Maradona strzela Anglii dwa historyczne (z czego jeden naprawdę niewiarygodny) gole, dzięki czemu Argentyna wygrywa 2:1. Wszystko uwiecznione na pamiątkowej animacji.

Dzień Bale'a

Gareth Bale od dawna był na celowniku wielu klubów, ale to pamiętna rywalizacja z Interem Mediolan i hat-trick Walijczyka na San Siro w Lidze Mistrzów sprawiły, że Real Madryt i bogatsze pół Europy naprawdę zapragnęło mieć go u siebie.

Jak komentuje jeden z użytkowników YouTube'a: "To wideo podniosło cenę Bale'a o dziesięć milionów".

Liverpool pocieszenia

Liverpool miał być w tym sezonie mistrzem Anglii. Może nie na początku sezonu, ale jeszcze kilka kolejek przed końcem wszystko na to wskazywało. Na pocieszenie, kibicom "The Reds" pozostało wideo, które mogło być filmem radości i zwycięstwa, udostępnianym na pęczki na wszystkich portalach społecznościowych. Ale chyba i tak jest fajne.