Wojtek Szczęsny kontra świat

Bramkarz polskiej reprezentacji znany jest nie tylko z umiejętności obrony kąśliwych strzałów rywali, ale także również z talentu do wygłaszania niemal równie kąśliwych uwag. A liczba osób, u których sobie już nagrabił jest większa niż liczba osób, którym werbalnie nie zdążył jeszcze dop... wyekspediować.

Wojtek Szczęsny kontra Kazimiera Szczuka

W radiowej ''jedynce'' specjalistka od literatury i efektownych, ciętych uwag zmieszała z błotem całą ideę Euro 2012.

- To jest samczy, infantylny i idiotyczny kult igrzysk, które nie mają żadnego celu poza tym, żeby mężczyźni mieli frajdę - powiedziała.

Na odpowiedź Szczęsnego nie trzeba było długo czekać. W zasadzie to prawie wcale.

- To tak jakbym zapytał się pani Szczuki, jaki jest sens rozmawiania o książkach, które już przeczytała. Wykazałbym się ignorancją na podobnym poziomie. Ta wypowiedź ocieka jakąś niezrozumiałą zawiścią. Myślę, że pani Szczuka w poprzednim wcieleniu miała ptaszka i wcale się to jej nie podobało. Teraz odreagowuje - rzucił polski bramkarz w wywiadzie udzielanym ''Playboyowi''.

Wojtek Szczęsny kontra lokalni rywale Arsenalu

Polak jest przywiązany do barw klubowych ''Kanonierów'', co manifestuje między innymi swoimi wypowiedziami. Na przykład na temat największego rywala Arsenalu czyli londyńskich ''Kogutów''.

- Życzę Tottenhamowi jak najgorzej - przyznał bez ogródek.

Nie miał też problemów ze skrytykowaniem Chelsea.

- Siedmiu trenerów od 2007 roku. Wydaje mi się, że w Chelsea władzę sprawuje część angielskich zawodników, stąd żaden szanujący się szkoleniowiec nie wytrzyma długo na Stamford Bridge  - powiedział po utracie pracy przez Portugalczyka Andre Villasa-Boasa.

Radosław Majdan, Anna Prus. Radosław Majdan, Anna Prus. fot. KAPIF

Wojtek Szczęsny kontra Radosław Majdan i rykoszetem Donald Tusk

Kiedy Majdan krytykuje młodego Szczęsnego nie tylko wiedz już, że coś się dzieje, ale także bądź pewien, że odpowiedź tego drugiego będzie tak szybka, że ludzie zastanawiać się będą, czy to ptak, czy to samolot, czy może to kolejny wpis na Twitterze. Na którym to młody zawodnik napisał:

Bardzo chetnie przyjmuje krytyke,ale Majdan mowiacy,ze cos mu jedzie wiocha...?To tak jakby Donald Tusk uczyl ludzi jak wymawiac ''R''

Wojtek Szczęsny kontra David Beckham

Kilka lat temu legenda angielskiego futbolu trenowała z Arsenalem. Młody Szczęsny, wtedy zresztą jeszcze młodszy, pierwszego dnia podszedł do ''Becksa'' w szatni i...

- Jestem Wojtek Szczęsny, a Ty? - wypalił.

Wojtek Szczęsny kontra John Terry

O dziwo Polak nie przyczepił się do kapitana Chelsea za jego specyficzną koncepcję wielożeństwa (jeden John Terry plus wiele żon innych ludzi), tylko udzielił kolejnego, trochę niefortunnego wywiadu.

- Jeśli jakaś laska nam się nie podoba, to dla niepoznaki mówimy coś w stylu - ''Have you seen John Terry recently?'' (Czy widziałeś ostatnio Johna Terry'ego?). ''Terry'' jak ''terrible'', czyli tragiczny. Polecam. To naprawdę działa! - powiedział Szczęsny.

Conor Henderson, młody piłkarz Arsenalu Conor Henderson, młody piłkarz Arsenalu fot. Internet

Wojtek Szczęsny kontra Conor Henderson

Golkiper kadry Franciszka Smudy wszedł na Twitterowe konto młodego pomocnika Arsenalu Conora Hendersona. Dzięki czemu już chwilę później przyjaciele, znajomi i fani irlandzkiego piłkarza mogli przeczytać...

Jestem szczęśliwy, że mogłem poznać Wojtka Szczęsnego. To najlepszy bramkarz w Europie i w dodatku dobrze wygląda. Szkoda, że nie mogę być nim...


Łukasz Miszewski

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU