Najśmieszniejsze reklamy z NHL

Przyjęło się jakoś uważać, że hokej to gra dla mężczyzn twardszych niż nasze stanowisko odnośnie gry w piłkę w sandałach. Do tego mężczyzn, którzy nie mają poczucia humoru. A nawet jeśli mają to takie, że bawią ich płonące wioski, wybijane zęby czy wyborny rzut włócznią prosto w przeciwnika. Jednak hokejowe reklamy zdecydowanie temu przeczą.

Aleksander Owieczkin wcale nie jest rosyjskim szpiegiem...

..ale może właśnie chodzi o to, że jest i dlatego pokazuje w tej reklamie, że nim jest, żebyśmy sobie pomyśleli, że gdyby nim przecież był, to w życiu by się do tego nie przyznał, więc skoro mówi, że jest to znaczy, że faktycznie jest, mimo że myślimy, że nie jest...

Szwedzkie bliźniaki

Jeden z nas na widok tańczących Sedinów wydusił z siebie tylko z trudem ''Świat jest dziwniejszy niż coś bardzo dziwnego. Może to jest jednak dobry pomysł, żeby doszło do krachu cywilizacji i żebyśmy musieli zacząć wszystko od początku''. Od tamtej pory próbujemy przywrócić mu przytomność.

Stara reklama NHL - Nike Goalie Stara reklama NHL - Nike Goalie fot. Internet

Biedny bramkarz

Pojawiający się dawno temu w reklamach Nike`a tak zwany Nike Goalie był dla nas swego czasu objawieniem większym niż tamagotchi. Ten biedny, znerwicowany eks-bramkarz cierpiał katusze przez swoich prześladowców - Matsa Sundina, Roda Brind`amoura czy Jeremy`ego Roenicka. Spójrzcie na przykład na ten spot, ten lub ten. Nie ma się co dziwić, że powstała poświęcona im grupa na Facebooku.

Rywalizacja między Owieczkinem a Crosbym...

...dotyczy tak naprawdę czego innego, niż nam się wydaje. Chodzi o ten rachunek do zapłacenia.

Tylko nie mów do niego ''Misiek''

 

Inną wyborną postacią stworzoną na użytek hokejowych reklam był wesoły niedźwiadek powołany do życia przez sztab specjalistów od marketingu Boston Bruins. Nie, zaraz, wróć. Wcale nie ''wesoły''.

Treneiro

A jeszcze inną pewien trener, który - i tu jestem tego pewien po jego wywodach - zdecydowanie sprawdziłby się w polskiej piłkarskiej Ekstraklasie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU