Najpiękniejsze drop shoty Agnieszki Radwańskiej

Drop shot to jedno z najbardziej efektownych i jedno z najtrudniejszych zagrań w tenisie. Polega na podcięciu piłki tak, by ta spadła tuż za siatką, najlepiej z rotacją wsteczną lub boczną. Żadna z topowych tenisistek globu nie opanowała tego zagrania w takim stopniu, jak Radwańska. Żadna z topowych tenisistek globu nie używa tego zagrania zbyt często. A Agnieszce zdarzają się dwa udane drop shoty w jednej wymianie.

Do dwóch drop shotów sztuka

Wczorajszy, finałowy mecz Radwańskiej z Andreą Petković obfitował w drop shotowe zagrania Polki, ale Niemka mogła się tego spodziewać. Już w przeszłości była strasznie gnębiona takimi piłkami przez krakowiankę. M.in. podczas turnieju w Tokio dwa lata temu.

Drop shoty chodzą parami

W ubiegłorocznym półfinale Indian Wells Radwańska spotkała się ze swoją przyjaciółką, Caroline Wozniacki. Na korcie było jednak mało przyjacielsko. Dunka wygrała całe spotkanie, a Polka ośmieszała rywalkę niesamowitymi zagraniami.

Kto drop shotem wojuje, od drop shota ginie

Agnieszka inicjuje drop shotowe zagrywki, ale również odpowiada na takie zagrania, jeśli przeciwniczka ją do tego sprowokuje. Tak się stało w meczu 4 rundy tegorocznego Australian Open, gdzie Radwańska wygrała z Shuai Peng.

Kto drop shotem wojuje, od drop shota ginie - jeśli nie od pierwszego drop shota, to od drugiego

W ćwierćfinale Qatar Total Open 2008 Agnieszka została zaskoczona przez Dominikę Cibulkovą swoją własną bronią. Rewanżu zbyt długo nie odkładała - już w kolejnej akcji zrobiła ten trick dwa razy. Mecz Polka wygrała w 3 setach.

Maraton drop shotowy

Chyba najpiękniejsza wymiana w karierze Agnieszki Radwańskiej. Znowu Indian Wells 2010 i wygrany pojedynek z Jeleną Dementiewą.

Copyright © Agora SA