El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt w La Liga Z Czuba i na żywo

• sobota, 02 kwietnia 2016
  • KONIEC

No i niby narzekaliśmy, niby trochę nudy i przestoje, aż tu nagle: Historia! Na naszych oczach! Real w dziesiątkę wygrywa z Barceloną na wyjeździe! Mimo, że to ona miała te wszystkie optyczne przewagi, przewagi posiadania, okazje itp. Ba, Real strzelił nawet trzy gole, ale bramki Bale'a nie uznał sędzia. I tak barcelońska seria 39 spotkań bez porażki zakończyła się ze smętem. Zdarza się.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 2

Ronaldo puszcze fenomenalną piłkę do Pepego, który próbuje przerzucić do Lucasa Vazqueza, ale zagranie prostej piłki okazuje się dla niego dużo za trudne.

Sędzia dolicza dwie minuty.

• 88. min.

Surez pozostawił w pokonanym polu wyciągnięte ciało Casemiro i pognał na bramkę, ale sędzia przerwał grę. Real pognał na bramkę Barcy, ale został zmuszony do odwrotu. Tymczasem szykuje się jeszcze jedna zmiana w Realu, ale najpierw rzut wolny dla Barcy po faulu na Inieście.

Nie, najpierw zmiana: schodzi Bale, wchodzi Lucas Vázquez.

• 85. min.

Bale pomknął prawym skrzydłem, Alves wyskoczył do piłki, ale jej nie sięgnął i wtedy Ronaldo błyskawicznie zmienił plany - zamiast uderzać głową, spokojnie przyjął na klatkę i uderzył z ostrego kąta. I trafił!

• GOOOOOOL

85. min.

1:2! Cristiano Ronaldo!

• 83. min.

Żółta kartka dla Ramosa za faul na Suarezie. A, ze była to druga żółta, to w konsekwencji - Ramos ma już wolny wieczór.

• 82. min.

Cristiano Ronaldo przygotowuje sobie pozycję i uderza sprzed pola karnego. Piłka głaszcze poprzeczkę. Poprzeczka mruczy. Fani Realu jęknęli z zawodu.

• 81. min.

Ale gol! Ale nie ma gola! To znaczy był - piłka w siatce po główce Bale'a, ale sędzia uśmierza radość i entuzjazm kibiców Realu - nie ma gola. Zdaniem sędziego skacząc do główki Bale faulował Albę.

• 79. min.

Świetny rajd Benzemy, tyle że w sytuacji dwóch na dwóch można było podawać, zamiast strzelać w rywala... Tymczasem, szybka kontra, Suarez uderza z bardzo ostrego kąta i myli się minimalnie!

• 78. min.

I jeszcze jedna zmiana - tym razem w Realu: schodzi Karim Benzema, wchodzi Jesé Rodríguez.

• 76. min.

Gospodarze mają jeszcze dużo siły... na podania w kącie boiska. Może trochę rozrusza ich Arda Turan, który biega środkiem, ale nie potrafi przykuć uwagi kolegów. Podają sobie dalej.

• 74. min.

Zmiana w drużynie Barcelony: schodzi Rakitić, wchodzi Arda Turan.

• 72. min.

Tiki-taka Barcelony, która do niczego nie prowadzi. A gdy już zaczyna prowadzić, to okazuje się, że też do niczego nie prowadzi. Ale przyjęcie Messiego i prawie przyjęcie Neymara były wcale imponujące.

• 70. min.

Tylko zielona trawa, biały Ronaldo, pusta bramka iiii... gwizdek sędziego. Więc Barcelona zabrała się do swojej akcji, zawiązała groźny supełek, ale Suarez nie zdołał go wykończyć. Po chwili jeszcze jeden atak - ale długiego podania nie zdołał opanować Neymar.

• 68. min.

Pięciu madrytczyków na czterech rywali. Ta przewaga powstała tak bardzo znienacka, że nawet "Królewscy" się zdziwili i nie wiedzieli, co powinni dalej robić. W końcu, któryś zdecydował się na uderzenie. Nieźle, ale nie wystarczająco nieźle.

• 66. min.

Tymczasem Neymar już zdążył być na spalonym, a Barcelona nieco zagęściła ruchy. Eee, już nie. No dobra, znowu. Busquets zakręcił młynka z jakimś obrońcom Realu, podał na prawą, potem piłka wróciła na lewą, ale generalnie nic specjalnego się nie wydarzyło.

• 64. min.

Gareth Bale uważa, że go nie widać.

Cristiano Ronaldo naprawdę go nie widzi.

• 62. min.

Przepiękna, przecudowna kontra Realu. Marcelo bardzo długo kiwał kolejnych rywali przed polem karnym i powinien strzelać, ale w końcu zdecydował się na odegranie. Chyba trochę za mocno wyrzucił Kroosa, ale podanie Niemca z powrotem w pole karne odbiło się od rywala w taki sposób, że Benzema, widząc piłkę w górze, zdecydował się na przewrotkę. I kapitalnie trafił!

• GOOOOOOL

62. min.

1:1! Benzema!

• 60. min.

biała plamka Ronaldo w otoczeniu mrówczych plamek Barcelony - nec Hercules contra plures. Więc Barcelona przejmuje piłkę, wraca na swoje ulubione miejsce czyli połowę połowy Realu i stamtąd zaczyna swoje zwyczajowe knowania.

• 58. min.

Kroos zdołał zablokować świetne podanie odwłokiem. Szybkiego nokautu nie będzie. Tymczasem, Rakitić zostaje 351 piłkarzem ukaranym dzisiaj żółtą kartką.

• 56. min.

Klasyk stałych fragmentów: dobre dośrodkowanie z rożnego, Pique skacze najwyżej, ślicznie przymierza główką i bum! Barcelona prowadzi 1:0.

• GOOOOOOL

56. min.

1:0! Pique!

• 55. min.

Pepe został powalony w polu karnym przez Messiego wzorem najlepszych futbolistów amerykańskich, co umożliwiło Pique spróbowania szczęścia. Udało się wybić piłkę tuż sprzed linii bramkowej! Będzie kolejny korner.

• 54. min.

Samotny biały Benzema w narożniku pola karnego zostaje rozbrojony przez trzech obrońców Barcy, a Jordi Alba napędza kontrę, która płynnie przechodzi w rekontrę, ale Benzema znów jest samotny, czeka więc tym razem na kolegów, Marcelo przygrywa z Suarezem i mamy już re-rekontrę gospodarzy i... Messsi! Ależ fantastyczna interwencja Vavasa! Jaki bohaterski lot!

• 52. min.

"Królewscy" z zaskoczenia rozegrali krótki rzut rożny. Za dużo czasu minęło między wznowieniem gry a strzałem, ale rykoszet sprawił, że Bravo miał drobne problemy ze złapaniem piłki.

• 50. min.

Rzut wolny dla Barcelony: Messi strzela bardzo ładnie, ale odrobinę niecelnie. Na tyle jedna niecelnie, że nie ma bramki. Barcelona utrzymuje się przy piłce i ją posiada, co jest odrobinę nudne, dlatego oszczędzimy Wam opisu i przejdziemy od razu do momentu gdzie Real przechodzi do kontry, zakończonej rzutem rożnym.

• 48. min.

Zaczyna się od głębokich wrzutek w pole karne Realu i mocne piąstkowanie bramkarza tego samego klubu. Potem Ramos przerzuca Suareza przez kolano, ale nie karze go klapsem, czym prawdopodobnie ratuje się od drugiej żółtej kartki.

Gramy.

• PRZERWA

Obyśmy równie płynnie wlecieli w drugą połowę, ale pierwsza nie zapowiada wielkich emocji. Czyżby bezbramkowe El Clasico, o którym zapomnimy po tygodniu? Chociaż można liczyć na to, że "uratuje je" jakaś czerwona kartka...

• 45. min.

Sędzia opisuje poziom spotkania, doliczając czas do pierwszej połowy. A dolicza minutę.

• 43. min.

Pamietacie jak kilka akcji temu Marcelo podał do Pique? To teraz Pique odwdzięczył się podając do Benzemy we własnym polu karnym, Benzema zaś zwieńczył festiwal kurtuazji efektownym wystrzałem w kosmos. Real się zaktywizował, jeszcze spróbował Bale, jeszcze będzie rzut rożny, Ramos złożył sie po nim do przewrotki, albo raczej położył no i teraz tak leży.

• 41. min.

Wybitnie nudny fragment. Żeby jakoś rozruszać grę, gracze Realu przestają bronić. Barcelończycy korzystają z przestrzeni, dopóki Dani Alves nie postanawia uderzyć z dystansu. Mocno kosztem celności.

• 39. min.

No bardzo ładne podanie Marcelo, szkoda tylko, że do Pique. No ale nikt nie jest doskonały, a Bale może sobie wyrzucić z autu. Wyrzuca, ale nic się w związku z tym nie dzieje ciekawego, Barcelona przejmuje piłkę i znów zakłada taki sam atak pozycyjny, jak chwilę temu, tym razem jednak nie certoli się tak długo, piłka do Messiego, Messi na skrzydło, tam Jordi Alba walczy o piłkę z Modriciem, jest groźnie, ale bramki nie ma.

• 37. min.

Przed meczem był znak pokoju, ale teraz już tak różowo nie jest. Chociaż nieporozumień między Messim a Ronaldo nie uświadczyliśmy.

• 35. min.

Ronaldo bardzo ładnie poprowadził piłkę i bardzo ładnie skierował ją w środek pola karnego Barcelony, gdzie znajdowali się jednak gracze Barcelony, a nie Realu. Szczwanie. Żeby jeszcze szczwaniej pognębić przeciwnika i udaremnić mu golochciwe zamiary, Barcelona wchodzi w posiadanie piłki i zakłada hokejowy zamek pod polem karnym Realu. Zamek taki trochę nieruchawy i niemrawy, w dodatku flanka się kruszy, gdy Ronaldo fauluje Rakiticia.

• 33. min.

Piłkarze grają niezwykle szybko, ale niespecjalnie finezyjnie. Nie ma tu pięknej gry, jakiej moglibyśmy od jednych i drugich oczekiwać. A gdy Marcelo już ładnie wypuścił Modricia, to musiał zaraz dostać piłkę z powrotem i podać prosto do rywala...

• 31. min.

Rzut wolny dla Realu, Ronaldo robi swoją groźna minę, czeka, zwleka, rusza, huuuuk! grzmot! potężne uderzenie, wspaniale spłaszczona parabola i... centymetry! Centymetry! Tyle zabrakło.

• 29. min.

Mascherano skosił Bale'a i obejrzał kartkę. Tymczasem, powtórka sytuacji sprzed paru minut pokazuje, że faul jednak był i nawet Ramos swoją postawą próbował tylko wywalczyć rzut wolny zamiast karnego. Musiał się zdziwić, że sędzia nie ruszył gwizdka. Na jego obronę - to faktycznie mógł być tylko wolny.

• 27. min.

Segio Ramos podstawia nogę Messiemu, Bale próbuje strzelać, ale robi to dość koślawo, ogólny rwetes i wrzawa, a potem uspokojenie w ataku pozycyjnym na połowie Realu. A potem żółta kartka dla Suareza za bardzo Suarezową szybką rękę do tyłu, która trafiła w twarz Pepe.

• 25. min.

Messi w charakterystycznym dryblingu, wpada w pole karne i... wpada w pole karne twarzą. Sędzia nie dyktuje "jedenastki", Argentyńczyk jest zły, ale wyglądało to faktycznie na czystą interwencją. Na powtórkę możemy się nie doczekać.

• 23. min.

Barcelona wzięła się za ostre ataki i jest gorąco, chociaż Neymar na razie na wiwat. Real próbuje spokojniej, Toni Kroos klasycznym długim podaniem do Bale'a, który jednak nie daje sobie rady sam, na tyle, żeby podać w pole karne czy strzelić, ale na tyle, żeby wyrzucić z autu. Wyrzuconą piłkę łapie Bravo.

• 22. min.

Goście próbują wyprowadzić kontrę, ale robią to tak nieudolnie, że Benzemie należy się karcące spojrzenie a Kroosowi nawet brzydkie słowo i tygodniowy ban na reddicie.

• 20. min.

Meeeeeeeeeeesiiiii! Przyłożył z rzutu wolnego aż się zatrzęsło, zadudniło, załomotało. Ale do siatki nie wpadło, tymczasem tam znowu jakieś ciało w biały rozciągnięte na trawie, ale nikt się tym nie przejmuje, bo Barca atakuje błyskawicznie, Rakitić strzela, Navas się wyciąga i wybija przed siebie, do piłki dopada jeszcze ktoś z Barcelony, ale kończy się na strachu (dla kibiców Realu, dla kibiców Barcelony - na nadziei).

• 18. min.

Piłkarze Realu grają, jak gdyby Zidane nakazał im nie oszczędzać rywali. Tym razem to Carvajal wykonuje wyrok na nogach przeciwnika. Sędzia wykonuje na nim taniec z kartką.

• 16. min.

Znowu faulowany Modrić, świetnie wykonany rzut wolny, szybki atak i jeszcze szybsza i lepsza interwencja Pique. Barcelona opanowuje sytuację przerzut Mascherano do Alvesa, ten do Suareza, ten do Neymara i tutaj cała sprawa kończy się jękiem zawodu trybun.

• 14. min.

"Królewscy" wychodzą bardzo wysoko, Katalończycy odważnie poczynają sobie pod własnym polem karnym. I wygląda to tak, jakby zaczynali się gubić. Udaje im się jednak wybić (nogami bramkarza).

• 12. min.

Popisy niedokładności po po obu stronach boiska, trochę szamotaniny, wdzięczny, nonszalancki faul na Modriciu, uspokojenie, wymiana piłek w poprzek boiska (przez Barcelonę) i kolejny faul - tym razem Modricia na Messim.

• 10. min.

Gooooaniema! Ramos się przewrócił, próbując odebrać piłkę Suarezowi, który szybko odegrał do Neymara. Brazylijczyk ślicznie odegrał mu na drugi słupek i Urugwajczykowi pozostało trafić do pustej bramki. Suarez niewyobrażalnie spudłował! Ale chyba dobrze się stało, bo gracze Realu zgłaszali pretensje co do rzekomego faulu na Ramosie (możliwe) i spalonego (bardzo prawdopodobne). Ramos dostał nawet kartkę za protesty.

• 8. min.

Alves fauluje Ronaldo, co skutkuje rzutem wolnym i Balem znów na spalonym. Barcelona spokojniutka rozgrywa piłkę od tyłu, by w kluczowym momencie podać na skrzydło i przyspieszyć, bardzo ładna akcja, tylko źle wycelowana - gdyby bramka stała pięć metrów w lewo - może byłby gol.

• 6. min.

Szansa Barcelony. Piłka kopnięta mocno przez mur dostaje się w pole karne, ale pierwsi są przy niej gracze gości. Wybicie i na chwilę się luzujemy.

• 4. min.

Marcelo się poślizgnął i stracił piłkę, Messi ja pozyskał i wyrwał się do przodu, ale Modrić zainterweniował w porę, więc piłka dotarła do Navasa i zerwał się w drugą stronę Real, ale Bale był na spalonym.

• 2. min.

Niespodziewany zryw gospodarzy, który mógł doprowadzić do wyjścia sam na sam z Navasem. Może nawet dwóch na jednego. Skończyło się jednak na starciu Busquetsa i Pepego, w którym ten pierwszy był chyba i bardziej winny, i bardziej poszkodowany.

• 1. min.

Gramy.

• Pewnie myśleliście, że trzeba być niezłym kozakiem, żeby zagrać w Barcy czy Realu?

Nie trzeba być geniuszem, by zagrać w Barcelonie czy Realu. Najgorsi piłkarze w historii obu drużyn

Od paru lat w FC Barcelonie i Realu Madryt grają największe piłkarskie gwiazdy na świecie. Ale wcześniej zdarzało się, że koszulki obu klubów zakładali dość przypadkowi piłkarze. Oto oni

Pomyślcie raz jeszcze.

• Jeśli uznaliście, że wolicie oglądać galę bokserską, albo Legia - Lechia, albo czort wie co jeszcze, naszą (i nie tylko) relację śledzić możecie dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa, strasznie fajna i bezglutenowa.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Przyszła pora na pierwsze w tym roku kalendarzowym El Clasico! Nawet najwierniejsi kibice Realu nie wierzą już pewnie, że coś jeszcze może się w rywalizacji ligowej dla nich zmienić... ale Gran Derbi to Gran Derbi. Walczyć do końca trzeba. I obyśmy dostali piękny mecz. A zanim go dostaniemy, możecie zmierzyć się ze sobą w quizie historycznym:

Co się działo, kiedy Gran Derbi grało? Pamiętasz, co było wcześniej? [QUIZ]

W sobotę o 20:30 231. El Clasico, mecz pomiędzy Barceloną, a Realem. Jak dobrze pamiętasz poprzednie Gran Derbi i czy potrafisz umiejscowić je w czasie?