Legia Warszawa - FC Midtjylland, czyli Liga Europy Z Czuba i na żywo

• czwartek, 26 listopada 2015
  • KONIEC

No więc Legia wygrała i to w zasadzie wszystko, co można powiedzieć o tym meczu dobrego i niedobrego, ale ponieważ jest listopada i trzeba zażywać dużo optymizmu napiszemy jeszcze, że gol Prijovicia był bardzo ładny, że Legia miała jeszcze kilka okazji, że Malarz dobrze interweniował, że księżyc jasno świecił, a powietrze wokół stadionu było mroźne i rześkie. Aha, no i jeszcze, że Legia ma wciąż szanse na awans, wystarczy tylko, że wygra z Napoli, a Midtjylland zremisuje z Brugią.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 3

Koniec spotkania! Legia - Midtjylland 1:0.

• 90. min. + 2

Jeszcze groźny strzał Kucharczyka, ale poradził sobie z nim bramkarz z Danii.

Ajj! świetna szansa, dobra akcja Legii, kolejna zainicjowana przez Lewczuka, który podał do Nikolicia, a wszystko zepsuł Duda. Szkoda! Może Marek Saganowski, który własnie wchodzi za Nikolicia, coś strzeli?

Świetnie teraz Bereszyński wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą rywali. Miał dużo miejsca w polu karnym. Dogrywa płasko przed bramkę, a tam nabiega Nikolić, ale nie udało mu się oddać strzału.

• 87. min.

Rzut rozny dla Legii, po nim Guhilerme chce grać z Jodłowcem, ale Jodłowiec nie trafia w piłkę, wycofuje się, a Żyro dostaje żółtą kartkę za faul na Sviatczence.

• 86. min.

Bereszyński dostał piłkę w pole karne. Obrońca Legii zrobił ładne kółeczko z piłką dzięki czemu oszukał obrońcę. Miał trochę miejsca więc zdecydował się na strzał. Tylko rzut rożny. W rzutka i bez zagrożenia pod bramką Duńczyków.

• 85. min.

Wow! Kapitalne i dalekie wyjście Malarza z bramki, zagrożenie oddalone jednak tylko na chwilę bo Midtjylland wciąż w natarciu. Ale oto Lewczuk zaczyna kontrę Legii, stadion zrywa się do westchnień i kibicowań, ale ekscytacja która trwa króciuteńko, bo Kucharczyk wycięty taktycznie przez Poulsena, za co Poulsen otrzymuje zółtą kartkę.

• 82. min.

Triczkowski wyprowadza kontrę Legii. Bardzo wolno, a było tam miejsce na długie podanie. Po chwili oddaje piłkę do najbliższego kolegi z zespołu i sygnalizuje, że potrzebuje zmiany. Trzyma się za pachwinę. Zmienił go Żyro.

• 79. min.

Hansen znów obok Nikolicia, ale tym razem jest aut dla Legii. Bereszyśńki nie jest Duńczykiem, więc króciutko rozgrywa z Guilherme, Kucharczyk wbiega w pole karne, ale piłka pada łupem Andersena.

• 77. min.

Rzut wolny dla Legii. Piłką w pole karne rywali wrzuca Vranjes. Za krótko i z łatwością radzą sobie w defensywie Duńczycy. Piłkę zbiera jeszcze Kucharczyk, ale dogrywa niedokładnie w pole karne. Grę wznowi bramkarz.

• 74. min.

Ajj! Trickovski strzela tuż obok bramki, po czym łapie się za głowę. Bereszyński podaje do Kucharczyka, ale asekuruje Hansen, a Nikolić straszy Andersena i to skutecznie, bo ten źle wybija piłkę. Potem ładna akcja Nikolicia i podanie do Bereszyńskiego, ale Bereszyński opanowuje piłkę dopiero pod samiutką linią końcową, więc nie może już sensownie dośrodkować, ani strzelić, wycofuje więc na skrzydło, tam wymiana piłek, ale akcja traci impet i staje się klarowna jak... no nie wiem, jak coś klarownego, więc gdy Kucharczyk znów podaje do Bereszyńskiego Duńczycy radzą sobie bez kłopotu.

• 72. min.

Długo rozgrywali akcję Legioniści. Podanie na lewą flankę, do środka, potem na drugie skrzydło - szukali miejsca do ostatniego podania. Niestety zabrakło cierpliwości. Nikolić podawał niecelnie i piłkę przejęli Duńczycy.

• 70. min.

Zmiana w drużynie Midtjylland: schodzi Olsson, wchodzi Pusić.

• 68. min.

Do akcji ofensywnej Legii podłączył się Lewczuk. Gracz legii wpadł w pole karne, a że rywale nie za bardzo chcieli go atakować to zdecydował się na strzał. brawo, bo to była dobra pozycja, ale już braw za wykonanie bić nie będziemy, bo uderzył wprost w ręce bramkarza.

• 66. min.

Nikolić wzięty w kleszcze przez obrońców Midtjylland widzi, że nie da rady strzelić, więc chociaż się przewraca, sędzia nie daje się nabrać.

• 64. min.

Prijović pechowo gonił za piłką. Źle stanął, pośliznął się i musiał zejść z boiska. Zmienił go Guilherme.

• 62. min.

Po kilku przebieżkach w te i wewte bilans jest taki: Onuachu był na spalonym, Prijović zrobił sobie krzywdę, Olsson sfaulowal Kucharczyka, a Kucharczyk beznadziejnie dośrodkował.

• 59. min.

Mabil znalazł trochę miejsca przed polem karnym Legii. Zdecydował się więc na strzał, ale zawodnik Midtjylland chciałby pewnie jak najszybicje o nim zapomnieć. Mocno niecelne uderzenie.

• 57. min.

Rzut wolny Legii odbija się od muru, ale nie ma tego złego, bo natychmiast niemal jest rzut wolny następny, już bliżej bramki, można strzelać i robi to potężnie Vranjes i... ojaaaaa! Szkoda! Zabrakło centymetrów!

• 54. min.

Royer uderzył zza pola karnego. Groźny strzał - Malarz wypluł piłkę przed siebie. Biegli tam Duńczycy do dobitki, ale bramkarz Legii szybko opanował sytuację i złapał piłkę. Na raty, ale skutecznie.

• 52. min.

Royer się zakręcił w środku, zakołował, wybił z tego kołowrotka bardzo ładnie do Mabila, a ten mógł wybitnie dośrodkować, ale że nie miał kolegów tam, gdzie dośrodkowywał, wyszedł z tego nieudany strzał wyłapany przez Malarza.

• 50. min.

Nerwowy początek drugiej połowy, trochę fauli i arbiter musi to uporządkować. Rzut wolny dla Duńczyków. Wrzutka w pole karne Legii. malarz wychodzi odważnie do piłki. Łapie ją, wypuszcza i znów łapie. Jest bezpiecznie.

• 48. min.

Te wrzutki z autu to Duńczycy mają naprawdę, pierwsza klasa, po kolejnej zrobiło się niebezpiecznie i Malarz musiał interweniować na przedpolu. Potem rzut wolny dla gości, bo Bereszyński fauluje Mabila i zaczyna się już na serio oblężenie okolic pola karnego Legii. Będzie ciężko.

• 47. min.

Duda ukarany żółtą kartką.

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

Zmiana w składzie gości. Boisko opuszcza Sisto, w jego miejsce wchodzi Mabil.

• PRZERWA

Ha! Jak na razie mamy ten dobry scenariusz dla Legii. Piłkarze z Warszawy prowadzą 1:0 z Duńczykami, a Club Brugge przegrywa z Napoli 0:1. Jeśli tak by się zakończyło to: w następnej kolejce Legia do awansu potrzebuje zwycięstwa z Napoli i remisu w meczu Midtjylland - Club Brugge.

• 45. min. + 3

Jodłowiec teraz wygrał pojedynek siłowy z Onuachu. Ładnie się zastawił, a jego rywal wyszedł z piłką na aut.

• 45. min. + 4

Duńczycy próbują jeszcze coś ustrzelić przed przerwą, ustrzelają gołębie nisko fruwające nad bramką. A sędzia kończy pierwszą połowę.

• 45. min.

Znów bardzo dobre, ale i trochę niedobre zarazem, zagranie Nikolicia i to "trochę" jest tu niestety kluczowe. A sędzia dolicza aż cztery minuty do pierwszej połowy.

• 44. min.

Rzut wolny dla graczy z Danii. Wrzutka w pole karne Legii na dalszy słupek. Sviatchenko wygrał pojedynek główkowy, ale uderzył nad bramką.

• 42. min.

Bereszyński obrabowany przez sędziego z rzutu rożnego, albo tak nam się tylko wydaje. Potem chwila chodzenia i stania, z tego stania bierze się nagle dobre zagranie Prijovicia (widzicie, lepiej mądrze stać...) do Nikolicia, ale Nikolić nie wykorzystuje okazji.

• 39. min.

Żółtą kartką został ukarany Roemer.

• 38. min.

Dobra, choć trochę wolna kontra Legii i może własnie dlatego, że trochę wolna, to obrońcy Midtjylland mają czas żeby wrócić, ustawić się i udaremnić ją.

• 37. min.

Boisko opuszcza Rasmussen, a w jego miejsce wchodzi Onuachu.

• 35. min.

My tu ciągle Trickovski, Nikolić, Trickovski, Nikolić i wielkie wzdychanie, że ciągle coś, a tu nagle Lewczuk przepięknie podał do Prijovicia, który jeszcze piękniej złożył się do strzału i ślicznym łukiem z głowy posłał piłkę do siatki.

• GOOOOOOL

35. min.

1:0! Prijovic!

• 33. min.

Ładnie rozwijał się kontratak Legionistów. Broź zagrał klepkę z Prijoviciem na lewym skrzydle, ale ich akcję zatrzymał faulem obrońca Midtjylland.

• 31. min.

A niech to dunder świśnie! Świetna akcja Trickowskiego, świetne podanie, akcja jeden na dwóch, w sytuacji jedne na dwóch był tez odbierający podanie Nikolić, który chciał chyba huknąć z fasonem, a wyszło... no cóż, jak wyszło.

• 28. min.

Znów potrzebna jest interwencja służb medycznych. Sparv ucierpiał w starciu z Prijoviciem. Z murawy schodził o własnych siłach, a po chwili sędzia pozwolił mu wrócić do gry.

• 25. min.

Kiedy pewnego dnia w 1930 roku nic ciekawego się nie działo, serwis informacyjny BBC nadał "today there was no news". A ponieważ BBC wyznacza dla nas standardy jakościowego dziennikarstwa nie wstydzimy się napisać, że przez ostatnie cztery minuty nic się nie działo.

• 22. min.

Ładna akcja mistrza Danii lewą stroną boiska. Wreszcie Sisto uderzył zza pola karnego. Mocno, ale niecelnie. Tylko boczna siatka.

• 20. min.

Midtjylland atakowało, Legia skontrowała i była to kontra ładna. A jak kontra jest ładna, to nie musi być od razu skuteczna! Nikolić bardzo ładnie zagrał z Trickovskim, tylko trochę dokładności zabrakło.

• 18. min.

Oj groźnie zrobiło się pod bramką Legii. Piłka wrzucona w pole karne z autu. Małe zamieszanie i strzał z najbliższej odległości. Obronił to Malarz. A nie musiał, bo był spalony.

• 16. min.

Vranjes zdecydowanie odbiera, niezdecydowanie dogrywa do Nikolicia, a tego asekuruje Sviatchenko. Midtjylland wrzuca z autu, jest to wrzutka z rozmachem w stylu Tomasza Hajty, ale legioniści oddalają zagrożenie, tylko na chwilę jednakże bo mają rzut rożny. Mobilizacja w polu karnym, Duńczykom się nie spieszy, spacerkiem do narożnika, Poulsen skrupulatnie ustawia piłkę, długo się zastanawia, w końcu ładnie i groźnie dośrodkowuje, Sviatchenko uderza nad bramką.

• 12. min.

Bereszyński ucierpiał w starciu z rywalem. Wyglądało to groźnie, piłkarz Legii długo nie podnosił się z murawy. Przybyły więc służby medyczne i Legionista o własnych siłach opuścił boisko. Będzie grał.

• 10. min.

Goście wyrzucają z autu, Sviatchenko chybia, ale Legia oddaje na chwilę (miejmy nadzieję) inicjatywę. Rzut wolny dla Midtjylland.

• 8. min.

Piłka w bramce FC Midtjylland, ale niestety gol nie zostanie uznany. Legioniści przeprowadzili szybki kontratak, Prijović wyłożył piłkę w pole karne, a Nikolić pokonał bramkarza gości. Niestety był na pozycji spalonej.

• 5. min.

No ładnie, ładnie, Legia sobie poczyna ostro, Trickovski z Vranjesem pod polem karnym zostają wprawdzie zablokowani, ale Legia nie oddaje inicjatywy - teraz ma rzut wolny, Duda ustawia sobie piłkę. daleko dośrodkowuje, ale gościom udaje się wybić.

• 4. min.

Akcja Legii prawą flanką. Nikolić wrzucił piłkę z lewej flanki w pole karne rywali. Tam wbiegał Prijović, ale przyblokował go jeden z obrońców i piłkę złapał bramkarz.

• 3. min.

Pierwsza akcja Legionistów i pierwszy rzut rożny - no, no, nieźle się zaczyna. Ale coś się dobrze zaczyna to się szybko kończy - goście wybijają, ale fortuna kołem się toczy, więc wybijają na drugi rzut rożny, no a po tym drugim Legia musi budować od nowa.

• 1. min.

Gramy!

• Legia - Midtjylland. Ktoś tu jeszcze wierzy w cuda?

W czwartek mecz ostatniej szansy w Lidze Europy z Midtjylland. Ostatniej i minimalnej, ale paradoks polega na tym, że nikt w klubie nie uważa, by Legia ponosiła w tych rozgrywkach dużą klęskę.

• Jeśli uznaliście, że wolicie oglądać inny mecz niż pojedynek Legii z Midtjylland to nadal możecie śledzić wydarzenia z Warszawy dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Napoli - 12, Midtjylland - 6, Club Brugge - 4, Legia - 1. Tak prezentuje się zdobycz punktowa zespołów w grupie D. Legioniści są na ostatnim miejscu, ale matematyczne szanse na awans jeszcze mają. Już tłumaczymy. Legia musi pokonać Midtjylland, a w następnej kolejce Napoli. Na razie prosto. Teraz wyniki rywali - Napoli musi dziś ograć Club Brugge, a Belgowie w następnej kolejce muszą zremisować z Midtjylland i to tyle. Aaaa i jeszcze jedno - Legia musi ograć dzisiejszych rywali dwoma golami. Rozumiecie?