Polska - Czechy, czyli sparing kadry Nawałki Z Czuba i na żywo

• wtorek, 17 listopada 2015
  • KONIEC

Może i Czechy leżą nad morzem, ale dziś wieczorem polegli też na boisku - trzy gole stracone, a ten zdobyty to i tak przy asyście Jodłowca. Polacy pokazali, że bez Lewandowskiego i Krychowiaka nie jest tak źle, Czesi pokazali, że może trochę im się nie chciało, bo jak się im zachce to jest groźnie, no ale choć i Polacy często prowadzili grę w tempie chodzonego, to jednak te trzy kluczowe razy pobiegli i zrobili swoje. Żegnamy się z Wrocławiem w dobrych humorach, dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne.

• 90. min. + 3

Koniec spotkania. Polacy pokonali Czechów 3:1.

• 90. min. + 2

Jeszcze jedna akcja Polaków, strzał Milika, ale Cech broni. Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Czechów.

• 91. min.

Ach, waleczny Sobiech nie dopuszcza do wyjścia piłki za boisko, nie będzie rzutu rożnego, potem Peszko cierpi bardzo po starciu ze Skalakiem, ale po chwili wraca do gry. Rzut rożny dla Czechów, Boruc drapieżnie rzuca się na piłkę.

• 89. min.

Jeszce jeden rzut rożny dla Polaków. Tym razem dośrodkowuje Sebastian Mila. Nieźle, ale Cech wychodzi z bramki i piąstkuje. Piłkę dogania jeszcze Peszko, ale źle odgrywa i piłka wychodzi na aut.

• 87. min.

Aaaaaj! Nie ma gola! Krótko rozegrany rzut wolny, seryjka małych podań, ale dlaczego ostatnie nie zakończyło się w bramce? Trochę nie wiemy. Wiemy natomiast, że schodzi Pazdan, a wchodzi Dawidowicz.

• 86. min.

Żółta kartka dla Suchego. Faulowany był Peszko.

• 84. min.

I jeszcze jedna zmiana u Czechów, którzy się ciągle zmieniają, Darida za Pospisila.

• 84. min.

Piłka przedostaje się do Peszki, Peszko nieco zaskoczony, ale proponuje piłce małe piwko na początek, piłka we wtorki nie pija, więc toczy się dalej, toczy niemrawo, jak ostatnie chwile tego meczu, ale nic to, bo kibice śpiewają hymn, żegnając dzielnego Kapustkę, a witając Sobiecha.

• 82. min.

Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Polaków. Rybus posłał piłkę za linie obrony rywali. Cech był wysunięty z bramki. Mączyński lobuje i nie trafia. Sędzie odgwizduje jeszcze pozycję spaloną Polaka, ale się pomylił.

• 80. min.

Sztrzał Surala w boczną siatkę, Boruc pilnuje bliższego rogu, a potem wybija daleko, Polacy próbują coś z tym zrobić, ale piłka ląduje w ramionach Petra Cecha, zadowolona i bezpieczna jak Dziunia w ramionach naszego Czytelnika, który napisał do nas: "Kochana Redakcjo Z Czuba! Czy możecie w relacji zamieścić zdjęcie mojego pieska? Pozdrawiam, Piotruś". No dobra, wygrywamy 3:1 to możemy.

• 78. min.

Jeszcze dwie zmiany. Linetty i Jodłowiec siadają na ławkę, a na boisku melduje się Mila i Borysiuk.

• 76. min.

Znów szybka kontra Polaków, ale tym razem Peszko nie porozumiał się z Milkiem. Tymczasem Czesi znowu się zmieniają: schodzi Bartosak, wchodzi Kaderabek, schodzi Kalas, wchodzi Pudil.

• 73. min.

Zmiany dokonuje Nawałka. Peszko wchodzi za Grosickiego.

• 70. min.

Bramkę tę zdobyli Polacy po stałym fragmencie gry, mianowicie rzucie rożnym dla Czechów. Jodłowiec wybił, kontra była błyskawiczna, Milik śliczniutko odegrał Grosickiemu, który bezwzględnie wykończył, a po strzeleniu gola pokazał koszulkę z napisem: "Pray for Paris"

• GOOOOOOL

70. min.

3:1! Grosicki!

• 68. min.

Aj szkoda, mogło być 3:1. Polacy idą z szybkim atakiem, Linetty się niestety lekko pogubił. Jest jeszcze Kapustka, ostatecznie w zamieszaniu strzela Milik, ale Cech broni.

• 67. min.

Jodłowiec wykosił Plasila, potrzebna jest interwencja medyków. Będzie rzut wolny, z daleka, ale po nim Czesi zbliżają się do naszej bramki, a Skoda waży się na strzał, który przelatuje obok bramki Boruca. "Groźny jest strasznie, ale nieskuteczny" - mówi M. Żewłakow, a zawstydzony Skoda schodzi z boiska. Zmienia go Necid.

• 64. min.

Rzut wolny dla Polaków. Przy piłce Milik do spółki z Grosickim. Strzela ten drugi, ale Cech nie musiał interweniować. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

• 62. min.

Grosicki jest nieco osamotniony, a jak się człowiek czuje samotny, to się frustruje. Z tej frustracji Grosicki strzelił zupełnie bez sensu, tymczasem Czesi w natarciu, będą mieli rzut rożny, Sural i Skalak robią zakusy na naszą bramkę, ale Jodłowiec oddala zagrożenie.

• 60. min.

Rzut rożny dla Polaków. Milik w narożniku, Jodłowiec w polu karnym, ale niestety nie ma powtórki z 12. minuty spotkania. Czesi wybijają szybko piłkę.

• 58. min.

Podwójna zmiana w drużynie czeskiej, schodzi Zahustel, wchodzi Skalak, schodzi Krejci, wchodzi Sural.

• 57. min.

Służby medyczne na boisku. Rybus zderzył się z Zahustelem. Polak łapie się za bark, ale będzie mógł grać. Zahustel też sie podnosi z murawy.

• 55. min.

Ajjj po raz wtóry! Milik drobi na bramkę, zyskuje życzliwe towarzystwo czeskich obrońców, więc odgrywa do Kapustki, który też, nieco panicznie, drobi, ale strzela dzielnie i odważnie, choć w Cecha.

• 53. min.

Oszukany Jędrzejczyk wraz z Grosickim przez Bartosaka. Czech zagrał sobie piłkę między dwoma reprezentantami Polski, a my zatrzymujemy go faulem. Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne i główka Skody, ale nad bramką.

• 52. min.

Ajj! Linetty znów prze do przodu, na Mączyńskiego naskakują dwaj Czesi, potem Jędzrzejczyk pada przed polem karnym, ale to Polak faulował. Czesi już w natarciu.

• 50. min.

Ajaj... Piękna akcja Polaków na prawej flance. Kilka podań bez przyjęcia i piłka na dalszy słupek. tam jest niepilnowany Milik. Polak złożył się do strzału nożycami i zabrakło kilku centymetrów żeby sięgnął...

• 48. min.

Znów świetne podanie Kapustki do Linetty'ego, ten do Grosickiego, który walczyć musi z Bartoskiem i Prochazką, nie może strzelić, następuje więc odwrót, ale chyba tylko chwilowy.

• 47. min.

Polacy długo budują ten atak. Wreszcie piłka trafia na prawą stronę do Grosickiego. Nasz skrzydłowy mocno bije piłkę przed bramkę rywali, ale łapie ją Cech.

Początek drugiej połowy spotkania.

W przerwie zmiany dokonuje Nawałka. Cionek za Glika.

• PRZERWA

Zaczęliśmy naprawdę rewelacyjnie. Nie ma Lewandowskiego i Krychowiaka? To nic. 12 minuta, a Polacy już prowadzą 2:0 z reprezentacją Czech. Najpierw ładną akcję Kapustki wykończył Milik, a później gracz Ajaksu sam asystował przy trafieniu Jodłowca. Niestety Polacy chyba za szybko poczuli, że to już jest po meczu. Z każdą minutą Czesi radzili sobie coraz lepiej. Aż wreszcie zdobyli bramkę. Co prawda z pomocą Polaków (Jodłowca). Polski pomocnik wybijał piłkę spod końcowej linii wprost pod nogi ustawionego przed polem karnym Krejciego. Czech oddał piękny strzał w samo okienko. Boruc długo frunął za piłką, ale nie sięgnął. I w ten sposób do przerwy prowadzimy 2:1.

• 45. min. + 1

Ok, gwizdek, piłkarze idą do szatni. Polska prowadzi z Czechami 2:1.

• 45. min.

Kapustka pospieszył się z zagraniem do Milika i zagrał pod nogi Czechów.W odpowiedzi prześliczna indywidualna akcja Skody, który chce nam strzelić do szatni przy pomocy Krejciego, między panów miesza się jednak Rybus i ratuje nas od remisu.

• 43. min.

Czesi nadal w natarciu. mają rzut rożny. Wybijamy na raty. Wreszcie Kapustka podaje do Rybusa, a ten jest faulowany przez rywala. Chwila spokoju.

• 41. min.

Cudnej urody gol, wspólne dziecko Krejciego i Jodłowca - Jodłowiec podał Czechowi pod nogi, ten zaś przepysznym strzałem wykończył. No cóż, nie bez kozery mecze towarzyskie nazywają się po angielsku "friendly".

• GOOOOOOL

41. min.

2:1! Krejci! (asysta: Jodłowiec)

• 40. min.

Żółta kartka dla Jędrzejczyka.

• 39. min.

Uuu, gorąco - Pospisil wbija nóż w pole karne w postaci sprawnego podania, ale cala czwórka naszych obrońców jest czujna, zwarta i gotowa, za chwilę jednak do sytuacji strzeleckiej dochodzi Milan Skoda. Na szczęście dla nas, samo dojście to za mało.

• 37. min.

Glik idzie z kontrą, ale rywal zatrzymuje go faulem. Polski obrońca zgłasza kontuzję. Dostał od rywala łokciem. Pojawiło się rozcięcie w okolicach łuku brwiowego. Ale przecież to twardziel. Zaraz wróci na boisko.

• 35. min.

Milik sfaulował Suchego dość bezceremonialnie, ale to już historia, bo Grosicki pędzi z piłką lewym skrzydłem, zatrzymuje go jednak tenże Suchy, Czesi ruszają z kontrą, Krejci pędzi skrzydłem prawym, gdzie fauluje go, dość ryzykownie, Jędrzejczyk. Z wolnego Plasil uderza na bliższy słupek, ale bez większego zagrożenia.

• 32. min.

Oj groźna była ta kontra... Czeski obrońca uratował sytuację ofiarnym wślizgiem bo Polacy wyszliby 2 na 1. Jeszce o piłkę walczył Linetty, ale za daleko ją sobie wypuścił. Piłka jednak pozostaje pod polem karnym przyjezdnych. Strzał Jodłowca zablokowany, piłka leci w powietrze, a Jodłowiec nokautuje rywala w walce o górną piłkę i sędzia przerwa grę.

• 30. min.

W chodzonym, polonezowym tempie Polacy udaremnili akcję Czechów - Glik z Rybusem - a potem poszli ze swoją - Kapustka, który bohatersko holował piłkę, ale nie za bardzo miał komu podać.

• 27. min.

Teraz dłużej przy piłce utrzymują się Czesi. Podanie w pole karne Polaków, do główki dochodzi Zahustel, uderza głową, ale obok bramki.

• 24. min.

Oj, Czesi wzięli się do roboty, Krejci szaleje na skrzydle, ale nieustępliwie asekuruje go Glik. Z tej nieustępliwości bierze się kolejny korner, Plasil dośrodkowuje, Zahustel kończy wszystko strzałem, ale niecelnym.

• 22. min.

Składna akcja Czechów. Dośrodkowanie w pole karne, Kalas przeskoczył Kapustkę i wygrał pojedynek główkowy. Odegrał pod bramkę. Skoda doszedł do strzału mimo asysty Pazdana, ale piłka nie leciała w bramkę. Boruc odprowadził ją tylko wzrokiem za linię końcową.

• 20. min.

Czesi zerwali się do kontry na hasło Pospisila, ale bohaterska interwencja Pazdana... dała im rzut rożny. Ale i tak była bohaterska, bo nic im z tego rożnego nie wyszło.

• 18. min.

Suchy wypatrzył dobrze ustawionego kolegę w polu karnym. Posyła szybko piłkę w jego kierunku, ale w akcję wmieszał się Jędrzejczyk. Jeszce rzut rożny dla Czechów - rozegrany na krótko, ale Polacy dobrze się ustawili i nie było zagrożenia pod bramką Boruca.

• 16. min.

Czesi zauważyli w środku boiska dziurę i wykorzystali ją, a Pospisil walnął mocno z dystansu. Mocno i niecelnie, ale Czesi kontynuują natarcie, a przynajmniej posiadanie piłki. Polacy kontynuują siłę i godność osobistą polegającą na dobrym prowadzeniu (się). Ha! I znakomity odbiór Pazdana, kontra ruszyła z kopyta i tylko trochę złe podanie do Milika, ale hej, prowadzimy 2:0!

• 12. min.

Co za początek! Milik wrzuca piłkę z rzutu rożnego na dalszy słupek. Tam świetnie znalazł się Jodłowiec. Wyskoczył, przyłożył głowę do piłki i po chwili piłka była w bramce. Brawo!

• GOOOOOOL

12. min.

2:0! Jodłowiec!

• 11. min.

Teraz pora Czechów - oni też chcą mieć coś z gry i pokazać, ze sroce spod ogona, czy jak tam - Bartoszek hardo szarżuje, ale Boruc twardziej broni.

• 9. min.

Plasil z piłką przed polem karnym Polaków. Krąży, szuka miejsca, w końcu decyduje się na prostopadłe podanie między Pazdanem i Glikiem. Nic z tego ten pierwszy interweniuje, a po chwili piłkę łapie bramkarz.

• 7. min.

Polacy się rozochocili, tu skrzydełkiem, tam nóżką, tam Milik do Grosika (dobra, jeszcze trzy razy i przestajemy zdrabniać, słowo), tu Jodłowiec do Jędrzejczyka, było nawet blisko przy strzale Grosickiego, no ale jednak - bez przesady.

• 5. min.

Czesi chcą szybko odpowiedzieć - piłka w pole karne Polaków, tam jednak jest ściana Glik. Polski obrońca zastawia piłkę i czeka aż ta opuści boisko. Rywal chciał jeszcze coś w tej akcji ugrać, ale jedyne co mu się udało to sfaulować Glika.

• 3. min.

Kapustka! Świetne przejęcie piłki, ładny rajdzik skrzydłem (skrzydełkiem), sliczne podanie (podanko) Mila (Milika) i gooool! No świetnie się zaczyna.

• GOOOOOOL

3. min.

1:0! Milik!

• 2. min.

Akcja Czechów lewą stroną boiska. Tam jednak dobrze przepycha się Glik, który blokuje rywala, a piłkę przejmuje Pazdan i wycofuje ją do Boruca. Bezpiecznie i spokojnie. Nasz bramkarz posyła daleką piłkę na połowę rywali, tam walczy o nią Grosicki, ale pomagał sobie ręką i sędzia przerywa akcję.

• 1. min.

Gramy!

• No to już: Po. Hymnie.

• O, czeski piłkarz doczekał się własnego hasła na wikipedii.

• Polska - Czechy. Poznaliśmy składy, Boruc w bramce

We wtorkowym sparingu reprezentacji Polski i Czech w bramce biało-czerwonych zobaczymy Artura Boruca. Selekcjoner Adam Nawałka nie zaskoczył ustawieniem

• Michał Pazdan: Uczę się od Roberta Lewandowskiego

Adamowi Nawałce nie chodzi o władzę, tylko o organizację. Każdy musi wiedzieć, co robić. Wszystko ma funkcjonować jak należy. Nie, że ?drużyna to ja?, ale by wszyscy podążali w jednym kierunku - mówi Michał Pazdan, obrońca reprezentacji Polski i Legii Warszawa. We wtorek o 20:45 mecz Polska - Czechy. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

• Serie A. "La Stampa": Stuttgart daje 9 milionów za Glika

Kamil Glik może zostać klubowym kolegą Przemysława Tytonia - pisze "La Stampa". Według informacji tej gazety VFB Stuttgart może zaoferować 9 milionów euro za kapitana Torino. Gdyby taki transfer do skutku, zostałby najdroższym polskim piłkarzem w historii.

• Pierwszy sparing udany - wygrana reprezentacji Polski z Islandią 4:2. W drugim meczu towarzyskim Polacy zmierzą się z Czechami we Wrocławiu. Będzie rewanż za Euro 2012? 16 czerwca 2012 roku Czesi pokonali Polaków 1:0.