Polska - Islandia, czyli sparing kadry Nawałki Z Czuba i na żywo

• piątek, 13 listopada 2015
  • KONIEC

Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej, niż pierwsza. Zwłaszcza tablica wyników wyglądała w drugiej połowie znacznie lepiej. Kibice, którzy zdecydowali się poświęcić piątkowy wieczór (podwieczorek?), by udać się na Stadion Narodowy, nie mogą być niezadowoleni - obejrzeli sześć goli i towarzyskie zwycięstwo Polaków. Dziękuję za udział w relacji i zapraszam na wtorek - w nieco mniej podstawowym składzie biało-czerwoni zmierzą się wtedy z Czechami.

• 90. min. + 3

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza dwie minuty.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Polski. Lewandowski słucha owacji, zastępuje go Sobiech.

• 88. min.

Kolejny błąd obrońców, znowu ratuje ich Szukała. Świetny wślizg ostatniej szansy, uradowany Szczęsny biegnie do kolegi z podziękowaniami i okolicznościowymi kuksańcami.

• 86. min.

Zmiany w reprezentacji Polski. Linetty za Grosickiego, Stępiński za Milika.

• 83. min.

Biało-czerwoni przesiadują z piłką na połowie przeciwników, którzy nie mają odwagi ich wyprosić ani sposobu, by odebrać futbolówkę.

• 81. min.

Tak się cieszą Polacy:

• 79. min.

Krychowiak wyrwał się rywalom i zagrał znakomitą piłkę na połowę Islandii. Piłka przeleciała w korytarzu pomiędzy dwoma ostatnimi obrońcami, Lewandowski świetnie ich minął i zdecydował się na ryzykowne uderzenie z dość ostrego kąta. Bramkarz popełnił błąd, przepuścił piłkę tuż pod rękawicą.

• GOOOOOOL

79. min.

4:2! Lewandowski!

• 78. min.

Krychowiak tym razem próbował niezłego prostopadłego zagrania w nasze pole karne, ale Szukała szybko zareagował i zdołał natychmiast wykopać.

• 76. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zamieszanie. Kapustka uderza, ale piłkę zatrzymuje stojący na linii bramkowej... Lewandowski. Być może gdyby nie to, bramkarz zdołałby ją dosięgnąć. A może nie. Lewandowski orientuje się jednak w mgnieniu oka i natychmiast dobija z odległości paru centymetrów.

• GOOOOOOL

76. min.

3:2! Lewandowski!

• 73. min.

Kolejne zbyt łatwe wtargnięcie w pole karne gospodarzy, na szczęście Kapustka na tyle uparcie drażni biegnącego z piłką rywala, że jego strzał okazuje się niecelny.

• 71. min.

Lewandowski wpuszcza w pole karne Grosickiego, szybkiemu pomocnikowi reprezentacji Polski brakuje ułamków sekundy, by wyprzedzić bramkarza w wyścigu do piłki.

• 69. min.

Finnbogason pędził w kierunku piłki, ale Szukała - ostatni obrońca - musiał ją przejąć. Coś źle obliczył i minął się z futbolówką. Finnbogason ruszył sam na sam z bramkarzem i uderzył po ziemi, obok Szczęsnego.

• GOOOOOOL

69. min.

2:2. Finnbogason.

• 66. min.

To się nazywa wejście! Wrzutka w pole karne. Lewandowski źle przyjmuje na klatkę, Milik nie przejmuje, rywale przeszkadzają, ale nie dają rady wybić i wtedy piłka trafia do Kapustki, który świetnie, mocno uderza na bramkę Kristinssona.

• GOOOOOOL

66. min.

2:1! Kapustka!

• 65. min.

I w końcu są, mocno opóźnione zmiany. Zieliński za Mączyńskiego, Kapustka za Wawrzyniaka.

• 63. min.

Kolejny dobry rajd rywali lewym skrzydłem i znowu Szczęsny znakomici wychodzi z bramki, po czym przejmuje piłkę. To jeszcze nie koniec akcji, obrońcy zagubieni, tym razem Szczęsnego ratuje jeden z obrońców.

• 61. min.

Niefortunny poślizg w polu karnym nadszarpnął trochę szanse Polaków w tej akcji, ale o oddanie strzału biało-czerwoni walczyli do końca. Oddali nawet dwa, ale Kristinsson zdołał przyjąć to, co musiał.

• 60. min.

Zieliński wrzuca, trochę jakby trafiony piłką Milik uderza niemal zupełnie sprawnymi nożycami. Obok bramki.

• 59. min.

Na stadionie już ogłaszane są zmiany, co chyba trochę zmyliło Islandczyków, którzy zupełnie się zatrzymali, podczas gdy Grosicki wyrwał do przodu. Bramkarz złapał jednak jego wrzutkę.

• 57. min.

Sparing sparingiem, ale Zieliński na tyle ostro wykosił rywala, że należała mu się kartka.

• 56. min.

Zieliński znowu nieźle się pokazał i oddał wykończenie akcji Lewandowskiemu. Sytuacja nie była łatwa, ale napastnik Bayernu i tak przestrzelił trochę zbyt mocno.

• 55. min.

Szukała uruchamia rywali. Jak sparing, to sparing. Szczęsny dobrze wyczuwa jednak kierunek lotu wrzucanej piłki i rzuca się przed siebie, by ją przechwycić.

• 53. min.

Lewandowski też lubi polatać.

• 51. min.

Lewandowski rozpoczął akcję, odegrał do Zielińskiego, który wykonał parę niezłych ruchów i zagrał piłkę dalej na prawą stronę do Grosickiego. Zawodnik Rennais uderzył, a piłka tak szczęśliwie odbiła się od nogi blokującego rywala, że zmyliła bramkarza i wpadła do bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOL

51. min.

1:1! Grosicki!

• 50. min.

Szukała świetnie przecina podanie, które mogło wprowadzić sporo zamieszanie w dość opustoszałe pole karne Wojciecha Szczęsnego.

• 49. min.

Piłkarze latają wysoko, nogi latają nisko.

• 47. min.

Gunarssona zastąpił Sigurjonsson.

Gramy.

• PRZERWA

Drobna zmiana w zespole rywali - B. Bjarnason zastąpiony T. Bjarnasonem.

• PRZERWA

To nie była zła pierwsza połowa w wykonaniu biało-czerwonych, ale straciliśmy już gola i Jakuba Błaszczykowskiego. Mimo wszystko, na drugą połowę oczekujemy z nadzieją - w końcu Robert Lewandowski obiecuje, że polski orzeł jeszcze dzisiaj poleci!

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 1

• 44. min.

Seria główek w polu karnym Islandii. Glik strąca, a zaskoczony Wawrzyniak próbuje uderzać. Z paru metrów, dwa razy tyle metrów nad bramką.

• 42. min.

Świetna wrzutka Milika do Lewandowskiego. Kapitan od razu zostaje otoczony, próbuje jakoś wydostać się spomiędzy rywali, ale szybko uświadamia sobie, że najrozsądniej będzie wycofać. Trochę zamieszania, jest przecież tłoczno, Grosicki jeszcze próbuje, ale piłka mija słupek.

• 40. min.

Jest dobrze! Glik wstaje, schodzi z boiska o własnych siłach, a wkrótce bez niczyjej pomocy na nie wchodzi.

• 38. min.

Nie jest dobrze. Glik musiał zastąpić Wawrzyniaka, który został w tyle i przy próbie zablokowania piłki doznał urazu kolana. Oby to nie było nic (bardzo) poważnego.

• 36. min.

Piłka spada w okolice Krychowiaka, więc nowy lider Sevilli nie zastanawia się i uderza z 20 metrów. Futbolówka leci prosto w bramkarza, więc ten też się nie zastanawia i łapie.

• 35. min.

Tym razem niezła okazja rywali z rzutu wolnego. Jeśli odjąć chaos i dość swobodne sędziowanie, to na razie oglądamy całkiem zadowalające widowisko.

• 34. min.

Tymczasem, pasek wściekłości Lewandowskiego już prawie się wypełnił.

• 33. min.

Efektowny zwód połączony z przyjęciem piłki w wykonaniu Lewandowskiego, ale gdy tylko kapitan reprezentacji zaczął odjeżdżać rywalowi, Islandczyk zaczął trzymać go za koszulkę. Sędzia nie dopatrzył się faulu, bo nie patrzył uważnie.

• 31. min.

Podobna akcja z drugiej strony boiska, choć goście wcale nie ułatwiali Grosickiemu wejścia w pole karne. Reprezentant Polski również jednak przestrzelił.

• 30. min.

Obrońcy i okoliczni piłkarze postanowili wziąć sobie do serca słowo "towarzyski" i zajęli się swoimi sprawami. Dzięki temu sparować mógł Szczęsny. Bramkarz Romy po strzale wyciągnął się jak tylko mógł i nie sięgnął piłki, ale piłka nie sięgnęła jego bramki. Było jednak bardzo blisko.

• 28. min.

Lewandowski próbował wrzucić z prawego skrzydła, ale wyszedł mu strzał. Nawet niezły, wziąwszy pod uwagę, że sam tego nie planował.

• 26. min.

Już myślałem, że będzie można napisać, że Polska wzięła się ostro za atakowanie, ale Polska wzięła się raczej ostro za rozgrywanie piłki. Zwiększamy statystykę posiadania.

• 24. min.

Stadion Narodowy widziany z zewnątrz. Na zdjęciu nie słychać dopingu:

• 22. min.

Lewandowskiemu odgwizdano już tyle spalonych, że napastnik Bayernu mógł ogłuchnąć. A to oznacza, że nie będzie słyszał gwizdka co najmniej przez jakiś czas. Szykują się kartki...

• 19. min.

Odgwizdany spalony Lewandowskiego, choć Lewandowski twierdzi, że on by tego nie gwizdał. Powtórka pokazuje, że choć nie jest sędzią, to może mieć rację.

• 16. min.

Pierwsza zmiana również u Islandczyków. Finnbogason za Sigthorssona, który jednak poważnie ucierpiał przy faulu na rzut karny.

• 15. min.

Tym razem wrzutka z lewej strony, Milik wcina się w nie swoją akcję i ekwilibrystycznym kopnięciem przecina tor lotu piłki, nieomal kierując ją do bramki! Warto było spróbować.

• 14. min.

Grosicki świetnie wpada z prawej strony w pole karne, ale jego przerzut na drugi słupek do Milika okazuje się jednak przerzutem za Milika.

• 12. min.

No i jest zmiana w reprezentacji Polski. Rybus za Błaszczykowskiego.

• 10. min.

Błaszczykowski pokazuje selekcjonerowi, że marna szansa na to, iż będzie w stanie kontynuować grę. Ale medycy nie rezygnują, próbują doprowadzić go do stanu przynajmniej śladowej używalności.

• 9. min.

Czy jest na sali lekarz? A najlepiej cudotwórca... Błaszczykowski próbuje mijać rywala... łapie się za udo i zaczyna podskakiwać.

• 6. min.

Polska szybko odpowiada! Lewandowski przytomnie zagrał do Kuby Błaszczykowskiego. Dośrodkowanie Kuby zablokowane. Był pierwszy rzut rożny, ale nic z niego nie wyszło. A Robert krzyczy na kolegów. Pobudza. Prawdziwy kapitan.

• GOOOOOOL

4. min.

GOOOOOOOL!!! PIĘKNY! Szczęsny zmylony.

• 3. min.

Sigurdsson przy piłce...

• 3. min.

Sigthorsson powalony przez Wawrzyniaka. Sędzia nie miał wątpliwości, choć powtórki sytuacji nie rozstrzygają.

• PILNE

3. min.

RZUT KARNY DLA ISLANDII!

• 2. min.

Niezła kombinacja na prawej stronie! Kuba przypomniał sobie czasy wspólnej gry z Łukaszem Piszczkiem w Borussi. Ten drugi sprytnie rzucił piłkę w kierunku Błaszczykowskiego, ale jeden z obrońców w ostatniej chwili lekko zmienił jej tor lotu piłki.

• 1. min.

Zaczęli!

• Jeśli nie możecie oglądać meczu, bo nie, i nie zamierzacie się z tego tłumaczyć, w porządku, nie ma kosy, możecie przecież zerkać w telefon, gdzie czeka was darmowa aplikacja Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y, gdzie nasza relacja i inne fajerwerki!

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Osoby czytające pospiesznie i nieuważnie uspokajamy - nie zaszła konieczność powtórzenia eliminacyjnego meczu Euro 2016 z Irlandią. Niektórzy grają jeszcze baraże, ale Polacy - podobnie jak Islandczycy - są już na mistrzostwach i dzisiaj rozegrają mecz towarzyski. Do pierwszego gwizdka jeszcze pół godziny, zostawiamy was więc Sam Na Sam z Grzegorzem Krychowiakiem. To wy sobie pogadajcie, a my wracamy za chwilę.

Grzegorz Krychowiak w "Sam na sam z Wilkowiczem": Nie lubię być jednym z wielu w tłumie. Nienawidzę tego. Chcę być inny niż wszyscy

- Chciałbym grać tylko takie mecze jak z Messim i Ronaldo. Wyszedłem na Real z pianą na pysku. W reprezentacji jesteśmy grupą przyjaciół. Ale ludzie dopiero gdy przyszły wyniki odkryli: o, jednak atmosfera jest - mówi w programie 'Sam na Sam z Wilkowiczem' Grzegorz Krychowiak